0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بحث بر سر کاهش قیمت ها در بازار فولاد

به گزارش متال بولتن قیمت ورق سیاه در بازار داخلی آمریکا برای اولین بار در سال جاری کاهش یافت. در بین فعالان بازار بحث بر سر این است که آیا قیمت ها موقتا کاهش یافته و آماده افزایش مجدد هستند یا اینکه واقعا به سقف رسیده اند.

در۱۳ آوریل در بازار آمریکا ورق سیاه داخلی این کشور با ۱٫۳ درصد کاهش نسبت به یک هفته قبل به ۸۶۰٫۰۸ دلار بر تن رسید.زمان تحویل ورق سیاه تولیدی فولادسازهای آمریکایی به طور میانگین ۶ تا ۸ هفته است. برخی از فولادسازها انتظار افزایش بیشتر قیمت ورق سیاه را دارند، و برخی دیگر معتقدند به دلیل کاهش زمان تحویل فولادسازهای کوچک، قیمت ها افزایش بیشتری نخواهد داشت.کلاف سرد نیز در بازار آمریکا بدون تغییر نسبت به هفته قبل ۱۰۰۰ دلار و قیمت ورق گالوانیزه ۱۰۲۰ دلار بر تن ارزیابی می شود

اسلب صادراتی برزیل بالاتر از ۶۰۰ دلار

در هفته منتهی به ۱۳ آوریل اسلب صادراتی برزیل با ۲۰ دلار افزایش نسبت به یک هفته قبل به ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار بر تن FOB رسید. به نقل از فعالان بازار برزیلی ها به دنبال پیشنهادهای ۶۲۰ دلار بر تن برای محصولات تحویل ماه JUNE هستند و به ۶۰۰ دلارFOB اکتفا نخواهند کرد.قیمت های بالای محصولات تخت در آمریکا باعث شد بیشتر تولید کننده ها بازار آمریکای شمالی را هدف بگیرند. قیمت های کنونی برزیلی ها در بازارهای دیگر مانند جنوب شرق اسیا مورد قبول نبود و با استقبال مشتریان مواجه نشد.

اروپایی ها نیز چنین قیمت هایی را غیر قابل قبول می دانند و ترکها به  دلیل عدم اطمینان از تقاضای محصولات نهایی در بازار داخلی خود، خرید اسلب را فعلا متوقف کرده اند.به نقل از یکی از منابع بازار در ماه جاری تصميم گیری بسیار مشکل است چرا که اختلاف قیمت اروپا و آمریکا بسیار بالاست و فولاد سازهای برزیلی قیمت های بازار آمریکا را به عنوان مرجع قیمت گذاری و پیشنهاد به دیگر بازار ها قرار داده اند.

ارزيابي بازار محصولات پوششي  تركيه

يكي از توليد كننده هاي شمال تركيه قیمت ورق گالوانيزه ضخامت ۰٫۵ ميلي متر را در هفته منتهي به ۱۳ اوريل ۷۹۰ تا  ۸۰۰ دلار EXW پيشنهاد مي داد.توليد كننده ديگري در همين منطقه با ۲۰ دلار كاهش نسبت به يك هفته قبل ۸۲۰ تا ۸۳۰ دلار EXW تعين قيمت نمود.به دليل تقاضاي پايين محصولات پوششي در بازار داخلي و صادرات تركيه، قيمت ها در روند كاهشي قرار گرفته است.در بازار صادرات ترك ها ورق گالوانيزه را با ۳۰ دلار كاهش نسبت به يك هفته قبل به ۷۹۰ تا ۸۲۰ دلار FOB رساندند.قیمت ورق رنگی داخلي تركيه كه هفته گذشته ۸۸۰ تا ۹۷۰ دلار بر تن بود در ارزيابي ۱۳ اوريل متال بولتن به ۸۸۰ تا ۹۲۰ دلار بر تن EXW رسيد

بازار جهاني بيلت در هفته گذشته

در هفته منتهي به ۱۳ اوريل در بيشتر مناطق بهاي بيلت كاهش يافت. تقاضاي ميلگرد در بسياري از كشورها هم چنان ضعيف باقي ماند اما در بازار چين قيمت محصولات نيمه نهايي بازيابي شد و در نهايت منجر به بهبود بازار برخي از كشورها در اواخر هفته گرديد.در چين با افزايش تقاضا، نوردكارها دوباره توليد ميلگرد را آغاز كردند كه منجر به بهبود تقاضا گرديد.ذخاير بيلت تانگشان باز ۱۰۰,۰۰۰ تن افزايش به ۷۳۰,۰۰۰ تن رسيد. در بازار صادرات چيني ها ۵۲۵ دلار FOB براي بيلت تعيين كردند كه معامله اي انجام نشد.

قراضه در روندهاي متفاوتي حركت كرد. در تركيه شاخص هاي قراضه وارداتي ناپايدار بودند در حالي كه در هند و تايوان در روند كاهشي قرار داشتند.شاخص سنگ آهن نيز در پايان هفته با ۱٫۳۹ دلار افزايش نسبت به هفته قبل با ۶۴٫۹۶ دلار CFR به كار خود پايان داد.

افزایش قیمت ورق سرد بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق سرد بازار داخلی چین کمی افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. در طی هفته گذشته قیمت آتی فلزات در چین افزایش داشته که تاثیر مثبت بر افزایش قیمت ورق سرد بازار داخلی گذاشته است. در همین حال تقاضا بعد از تعطیلات بهبود یافته است که باز هم تاثیر مثبت بر افزایش قیمت ورق سرد بوده در حالی که افزایش قیمت بیلت و اسلب نیز به افزایش قیمت ورق سرد کمک کرده است. در هر حال با توجه به اصطکاک تجاری که بین آمریکا و چین وجود دارد این افزایش قیمت اطمینانی ندارد. انتظار می رود قیمت ورق سرد بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری