0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

فشار روانی حاکم بر بازار ایران

اصفهان شاهد افزایش قیمت ورق در بازار خارجی بود، که این به وجود آمدن این روند عمدتا به دلیل پیشنهادات خرید ورق اسید شوئی با قیمت بالا از سوی ایران بوده است. به همین ترتیب تقاضای برای خرید ورق در اصفهان، به دلیل شرایط نامساعد بازار، و کسری ارز خارجی بسیار مطلوب بوده است. در نتیجه، احساسات بدبینانه برای خرید محصولات دیگر شهرها در بازار غالب است، و همین امر باعث تحریک خریداران برای اتخاذ یک دیدگاه مناسب جهت خرید این محصول می شود.

فعالیت در بخش محصولات فولادی نشان دهنده ی برخی پیشرفت ها می باشد. امروزه، کارخانه ی فولاد مبارکه ، بزرگترین سازنده ی فولاد تولیدی در ایران است که قیمت ورق اسید شوئی با ضخامت 2-2.5 میلی متر  را با مبلغی در حدود 3200 تومان در هر کیلوبرای تولید در ماه دی و شروع حمل و نقل در ماه بهمن اعلام کرده است.

در حال حاضر قیمت ورق اسید شوئی با ضخامت 2میلی متر60 تومان در هر کیلو افزایش یافته است. طبق گزارش شرکت کنندگان در بازار داخلی، خریداران متعلق به اصفهان ، تهران و کرمان طی ماه گذشته، حجم زیادی از ورق اسید شوئی را یعنی حداقل تا 50 هزار تن برای حمل و نقل در ماه  دی ماه رزرو کردند. علاوه بر این، شرکت کنندگان در بازار، حدود 10،000 تن از ورق اسید شوئی با ضخامت 2 میلی متر را به اهواز ارسال کردند که تقریبا قیمت آن هم معادل 3200 تومان در هر کیلو ثابت باقی ماند.

قیمت ورق اصفهان

خبرگزاری ها متذکر شد: ” در حال حاضر تقاضا برای خرید ورق اسید بهبود یافته است، در نتیجه این مواد در کارخانه ی فولاد مبارکه تا پایان دی ماه به طور کامل رزرو شده است.

اما وضع تقاضا برای خرید ورق در بازار داخلی، برعکس بوده و همچنان ضعیف است. در حال حاضر یکی از تولید کننده های محلی به نام  تولیدی خود را در حدود 3200 تومان در هر کیلو اعلام کرده است که شامل 9٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. با این حال، با توجه به اوضاع حاکم در بازار، عرضه ی ورق اسید شوئی با توجه به شروع به روز ساختن کارخانه در این ماه محدود است. تعدادی از این کارخانه ها، مدرنیزاسیون را در این ماه به پایان رسانده اند. این کار اجازه می دهد تا انعطاف پذیری و ضخامت ورق اسید شوئی در بخش های ریخته گری و تولید این مواد با ضخامتی بالغ بر ضخامت 2 میلی متر، تنظیم شود.

 

کارخانه ورق اصفهان

در عین حال اصفهان علاقه کمی به فروش ورق  نشان می دهد. در حال حاضر پیشنهادات ارائه شده از سوی فروشندگان در مورد قیمت ورق اسید شوئی بین 3200 تومان در هرکیلو برای حمل و نقل در ماه دی براورد شده است. بعضی از شرکت کنندگان در بازار پیشنهادات خود را برای خرید این محصول از معامله گران، به طور عمده با کاهشی در حدود 10تومان در هر کیلو اعلام می کنند، اما هیچ معاملاتی هم در این مورد گزارش نشده است. علاوه بر این، قیمت ورق اسید شوئی اصفهان نیزدر دی ماه به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و برای حمل و نقل در ماه دی قیمت آن به حدود 3200 تومان در هرکیلورسیده است. یکی از معامله گرا محلی به خبرگزاری گفت: “موقعیت تامین کنندگان تهران بسیار ضعیف است که این امر به طور عمده به دلیل قیمت های غیر قابل قبول برای ورق اسید شوئی در مقایسه با قیمت اقلام دیگر در بازار محلی است. بنابراین، اکثر خریداران تهرانی ترجیح می دهند منتظر بمانند تا قیمت ها کمی کاهش یابند.”

شرکت کنندگان در بازار، انتظار دارند که فعالیت تجاری کمتری در کوتاه مدت داشته باشند. علاوه بر این، آن ها می گویند که تنظیم قرارداد های بزرگ برای واردات ورق اسید شوئی به دلیل مشکلات مربوط به نرخ ارز، بعید به نظر می رسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0