0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پایین ماندن قیمت پروفیل ایتالیا در میان فعالیت های کم بازار و ورق ارزان قیمت

تولید کنندگان ایتالیا، قیمت پروفیل خود را با توجه به بازار ضعیف و سقوط قیمت شمش ، کاهش می دهند. شرکت کنندگان در بازار، برای تقاضا در آینده ی نزدیک هیچ تغییر قابل توجهی را ملاحظه نمی کنند، زیرا انتظار می رود که قیمت پروفیل در دو ماه آینده بیشتر کاهش می یابد یا حتی پایدار باشد. با این حال، بعضی منابع معتقدند که در صورت تثبیت وضعیت، احتمال بازگشت دوباره به قیمت های قبلی امکان پذیر می باشد.

قیمت پروفیل پیشنهادی از سوی تولید کنندگان ایتالیایی کاهش پیدا کرد ؛چون  فعالیت خریداران ضعیف بود و به دنبال کاهش قیمت پروفیل ، قیمت های پایین تری برای شمش ارائه شد. قیمت پروفیل تولیدی طی یک دوره دو هفته ای به میزان 10 یورو در هر تن کاهش یافت و به مبلغ 690 تا 700 دلار در هر تن کارهای رسید. یک منبع داخلی به متال اکسپرت گفت: “روند تقاضا و قیمت پروفیل هنوز تحت فشار است.”

بازار وارداتی پروفیل

همچنین در بخش واردات، قیمت پروفیل ارائه شده از کره جنوبی در 570 تا 580 یورو در هر تن CFR می باشد که در محموله  تحویلی ، قیمت پروفیل  10 یورو در هر تن ،از سطح قیمت کاهش داشته است. گفته می شود که قیمت پروفیل ارائه شده از سوی ایتالیا حتی کمتر از 580 یورو در هر تن CFR می باشد.

برخي از فعالان بازار ، انتظار ندارند که تغيير قابل توجهی در وضعيت تقاضا بوجود آید ، پيش بينی می شود كه قيمت پروفیل در دو ماه آينده 10 تا 20 دلار در هر تن افزايش يابد. یکی از تاجران به متال اکسپرت گفت: ” پروفیل تولیدی برخی از تولید کنندگان به طور کامل رزرو شده است، برخی از رزروها تا اواسط ماه هستند، بنابراین آنها فقط پروفیل را که لازم لازم دارند را خرید می کنند.” با این حال، دیگران تصور می کنند که در حال حاضر وضعیت نزدیک به حالت تعادل است و انتظار می رود برای فصل سوم  سال بهبود یابد.

افزایش قیمت پروفیل کارخانه فولاد قطر برای امارات متحده عربی

کارخانه فولاد قطر با توجه به تقاضای نسبتاً پایدار برای تولید مواد منطقه ای در بازار امارات، قیمت پروفیل خود را برای امارات متحده عربی افزایش داده است. متال کارشناس یادآور شد که در حال حاضر، شرکت فولاد قطر ، قیمت پروفیل خود را به مبلغ  700 دلار در هر تن CPT به امارات متحده عربی ارائه می دهد.

انبارداران امارات متحده عربی قیمت های انبارداری خود را در سه هفته گذشته عمدتاً پایدار نگه داشته اند. با این حال،چنین تقاضایی نمی تواند اصلی ترین دلیل این شرکت برای تصمیم به حفظ قیمت پروفیل بدون تغییر باشد، اما در حال حاضر فشار میزان سود سهام است که مانع از قیمت سقوط بیشتر قیمت پروفیل می شود. یکی از تجار بزرگ امارات متحده عربی می گوید: “با چه میزان از دست دادن می توان کسب سود کرد؟” به عنوان مثال، قیمت فعلی پروفیل انبار شده شرکت فولاد امارات 570 تا 580 دلار در هر تن ( 1.730 تا 1.740 درهم در تن ) ارائه شده است که تنها 9 تا 12 دلار در هر تن بیشتر از پروفیل تولید شده این کارخانه می باشد.

خریداران اماراتی با توجه به قیمت بالای پروفیل وارداتی ترکیه که مبلغ آن 700 دلار در هر تن CFR می باشد و مدت زمان طو لانی تحویل بار این کشور نسبت به تولید کنندگان داخلی و نگرانی در مورد افزایش مالیات واردات، هیچ علاقه ای به خرید پروفیل ترکیه ندارند. با این حال، یکی از تجار امارات به متال اکسپرت گفت: “مسئله فقط مربوط به قیمت نیست. برای مشتریان ،ترجیح دادن فولاد امارات متحده عربی به تدریج صورت گرفته است. به علاوه زمان تحویل بار برای واردات بسیار حیاتی است.”

قیمت آهن آلات اصفهان

عدم موفقیت تلاش شرکت های ایرانی برای افزایش قیمت پروفیل

تقاضای داخلی برای محصولات فولاد طویل ، طی این ماه افزایش قابل توجهی نداشته است. فقط شرکت های بزرگ فعال بودند، که مقادیر زیادی پروفیل را در بورس اوراق بهادار ایرانی (IME) فروخته اند. به طور کلی بازار، افزایش قیمت پروفیل را از سوی کارخانه ها قبول نمی کند.

تمایلات بازار در مورد پروفیل نیز عمدتاً آرام بود. هر هفته، کارخانه های ایرانی با افزایش اندکی در قیمت پروفیل وارد بازار شدند، که در بحبوحه تقاضای ضعیف ، پذیرفته نشد. چنین نوسان هایی در مورد قیمت پروفیل ، در بازار داخلی مشاهده گردید.

قیمت پروفیل داخلی نسبتاً پایدار باقی مانده است، اما با فروش صادراتی فعال، توسط کارخانه های ایرانی و افزایش قیمت مواد خام ، مخصوصاً برای قراضه، می توان حرکت های رو به رشدی را برای قیمت پروفیل مشاهده نمود. با این حال، به علت تقاضای ضعیف، قیمت های پایین برای پروفیل ممکن است چشم اندازهای مثبت در بازار شمش را جبران کند.

اکثر معاملات در بازار بورس ایران در ابتدای ماه بسته شد، و پس از آن کاهش شدیدی صورت گرفت. نزدیک به پایان ماه، تقاضا دوباره احیا گردید ، چرا که برای پر کردن دوباره انبارها ، جذب خریداران جدید مورد نیاز می باشد. در طی چهار هفته، شرکت فولاد اصفهان موفق به فروش 137 هزار تن پروفیل و قوطی در مقادیر مختلف گردید و همچنین 12.715 تن پروفیل را ارائه داد. به طور مشخص شرکت فولاد خوزستان 26.730 تن پروفیل را فروخت. انتظار می رود فعالیت های تجاری به طور سنتی پایین باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0