0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین به دنبال کاهش فعالیت خرید

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین طی هفته جاری افزایش یافته است چراکه میزان فعالیت خرید در این کشورها کاشه یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین به میزان 580-560 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 24 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 560-555 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

حداقل یک معامله از ورق گالوانیزه از برزیل به جنوب آمریکا شنیده شده است که قیمت ورق گالوانیزه در این معامله به میزان 560 دلار به ازای هر تن رسیده است. ولی پیشنهادات جدید برای قیمت ورق گالوانیزه از کشور برزیل به میزان 580 دلار به ازای هر تن بوده است که تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در کشور چین ممکن است سبب افزایش قیمت بیشتر این محصول در کشور برزیل گردد. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق گالوانیزه صادراتی به میزان 551 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 24 ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت 544 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری قیمت ورق گالوانیزه در کشور چین به علت کاهش میزان تولید این محصول در فصل زمستان روند صعودی را در پیش گرفته است. با این حال قیمت ورق سرد صادراتی ثابت بوده است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید این محصولات بوده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد صادراتی آمریکای لاتین به میزان 635-620 دلار به ازای هر تن بوده است.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه وارداتی آمریکای جنوبی

قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به آمریکای جنوبی طی هفته جاری افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش میزان فعالیت تجاری در این منطقه بوده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به این منطقه به میزان 610-590 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 585-580 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت ورق سرد وارداتی در این منطقه به میزان 650-640 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 620-615 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. در همین زمان، ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به آمریکای جنوبی به میزان 710-700 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت 685-680 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

حداقل یک معامله در کشور برزیل منعقد گردیده است که که قیمت ورق سیاه معامله شده در آن به میزان 590 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال به دنبال این معامله، پیشنهادات جدید برای معاملات ورق سیاه منعقد شده در کشور برزیل به میزان 610 دلار به ازای هر تن شنیده شد. کارخانجات واقع در کشور برزیل از کاهش میزان تولید ورق فولادی در کشور چین استفاده کرده و میزان تولید خود را افزایش داده و به دنبال آن قیمت های خود را نیز افزایش داده اند.

کاهش میزان تولید در کشور چین از اواسط ماه نوامبر آغاز شده و این موضوع تاثیر مثبتی را بر قیمت ورق فولادی این منطقه داشته است. این در حالی است که پیشنهادات قیمت ورق فولادی صادراتی بسیار بالاتر می باشد که علت این امر کاهش موجودی این محصول در کارخانجات این کشور بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

افزایش میزان تقاضا ورق گالوانیزه

هم چنین به دنبال کاهش میزان موجودی میزان تقاضا نیز افزایش یافته است و همین امر سبب افزایش بیشتر قیمت ورق فولادی گشته است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری به میزان 600 دلار به ازای هر تن بوده و قیمت پیشنهادی به کلمبیا به میزان 600 دلار به ازای هر تن و وارداتی به برزیل به میزان 610 دلار به ازای هر تن بوده است. به علاوه ورق سرد پیشنهادی کشور چین به برزیل به میزان 660-650 دلار به ازای هر تن گزارش شده است و این قیمت برای بازار کلمبیا به میزان 640 دلار به ازای هر تن بوده است.

بنابراین مشاهده می شود که قیمت های پیشنهادی به برزیل نسبت به سایر کشورها بیشتر بوده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 720-710 دلار به ازای هر تن اعلام شده و این قیمت به کشور برزیل پیشنهاد شده است در حالی که قیمت پیشنهادی به کلمبیا به میزان 700 دلار به ازای هر تن بوده است. ظرفیت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور برزیل بسیار بالا بوده ولی مشتریان این محصول در این کشور زیاد بوده و تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه از کشور چین بسیار بالا می باشد.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه ترکیه برخلاف تقاضای ضعیف

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه افزایش یافته است در حالی که میزان تقاضا برای خرید این محصول بسیار ضعیف بوده است. در شمال ترکیه پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه به میزان 715 دلار به ازای هر تن بوده است و در برخی مناطق نیز به میزان 750-740 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

برخی منابع خبری اعلام کرده اند که برخی از تولیدکنندگان صرفا به علت افزایش قیمت توسط تولیدکنندگان دیگر قیمت های خود را افزایش داده اند. هم چنین هزینه های ورق سیاه نیز تولیدکنندگان را ناچار به افزایش قیمت ها ساخته است. این در حالی است که میزان تقاضا هم چنان ضعیف می باشد. با این حال تولیدکنندگان در جنوب ترکیه قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را به میزان 740 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت های صادراتی نیز در محدوده 750-715 دلار به ازای هر تن می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0