0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثابت ماندن قیمت ورق سیاه داخلی روسیه

قیمت ورق سیاه روسیه طی هفته جاری نوسانات زیادی را تجربه کرده است. تولیدکنندگان ورق سیاه فولادسازی پوشش داده شده ی روسیه با افزایش تولید داخلی مواجه نشدند و علاوه بر این، تولیدکنندگان مجبورند قیمت ورق سیاه  را نیز برای با توجه  موجودی فعلی انبار ها به طور پیوسته کاهش دهند.

کارخانه های روسی قیمت ورق سیاه  را در منطقه ی فدرال مرکزی تا ٪ 1 درصد در مقایسه با قیمت قرارداد کاهش دادند. پس از مذاکره ی شرکت های بزرگ بر سر قیمت ورق سیاه نتظار می رود که این محصول به مبلغ در هر تن معادل 580-590  دلار در هر تن معامله شود. البته قیمت های ذکر شده با احتساب 9% مالیات بر ارزش افزوده محسابه شده است.

علاوه بر این، با وجود تخفیف هایی که معامله گران قائل می شوند، بعید به نظر می رسد که میزان خرید به طرز چشمگیری افزایش یابد. افزایش فصلی میزان تقاضا برای مصرف کنندگان نهایی احتمالا به کارخانه ها کمک خواهد کرد تا وضعیت قیمت ورق سیاه را تا پایان تابستان تثبیت کنند، اما از آنجا که در حال حاضر قیمت ورق سیاه داخلی در حال افزایش است، رقابت با محصولات وارداتی اکنون مشکوک ​به نظر می رسد.

در بخش داخلی قیمت ورق سیاه ، تا حدودی توسط کارخانه ی ArcelorMittal ، با توجه به کاهش قیمت های اخیر در روسیه و قزاقستان کاهش یافته است. با این حال، کارخانه ی  ArcelorMittal Temirtau همچنین می تواند پیشنهادات خود را برای حفظ روند فروش کاهش دهد. همزمان، قیمت محصولات فولادی چینی تقریبا هیچ خریداری را جذب نمی کند، زیرا قیمت ورق سیاه آن ها 3-4 درصد ارزان تر از قیمت های روسیه است. قیمت ورق سیاه چینی با ضخامت 0.4 میلی متر با نرخ در هر تن معادل 580-590 ،دلار در هر تن معامله می شود.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

کاهش قیمت ورق سیاه به دلیل فشار واردات در آلمان

قیمت ورق سیاه در آلمان در طول دو هفته ی اخیر به دلیل رقابت با واردات کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که، قیمت ورق سیاه هند تا کنون 10 یورو افزایش یافته است. علاوه بر این، تصمیم کميسيون اروپايی برای جلوگيری از وظايف مقدماتی ضد دامپینگ (AD) در پرونده ی واردات ورق سیاه رای پنج کشور در معرض اعتماد بازار قرار گرفته است. به ویژه، تامین کنندگان روسیه و صربستان ازسیاست قیمت تهاجمی را دنبال می کنند. پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت صربستان تا 10 یورو در هر تن کاهش یافته است.

در دوره بازبینی، قیمت ورق سیاه در جنوب آلمان، به 490 یورو در هر تن در سال جاری رسید. در عین حال، مشتری های داخلی هنوز ترجیح می دهند قیمت های خود را با روسیه مقایسه کنند. یک معامله گر آلمانی به نشریه ی متال اکسپرت گفت: “تاثیر بسیار منفی جلوگیری از پرونده ی موقت علیه روسیه، تلاش های ناامید کننده ی کارخانه های صرب را برای تحریک مشتریان به منظور خرید ورق سیاه با قیمت های بسیار پایین همراه با یک یورو افزایش در هر تن، باعث شده است که قیمت های داخلی به طور مداوم پایین باشد.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

پیشنهادات ارائه شده برای قیمت ورق سیاه آلمان به دلیل عوامل ذکر شده تا 10 یورو در هر تندرکاهش یافت، و به 480-490 یورو در هر تن ، برای تحویل رسید. بنابراین خریداران ترجیح می دهند که خرید ورق سیاه را فعلا به تاخیر بیاندازند. شرکت کنندگان در بازار معتقدند که بازار ورق سیاه در آلمان ، به مذاکرات نزدیک تر خواهد شد.

مدیر عامل یکی از مراکز خدمات فولادی در آلمان گفته است: “شرکت کنندگان در بازار همچنان منتظر کاهش قیمت ها هستند. تصمیم بلاروس در مورد وظایف ضد دامپینگ روسیه این است که این وظایف اعمال شود تا قیمت ورق سیاه در کنار نوسانات نرخ ارزی یورو و دلار، مشتریان بیش تری را به خود جلب کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0