2/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش مختصری از آخرین تحولات قیمت تیرآهن

به گفته منابع خبری شاخص نرخ رسمی حوزه مقاطع طویل فولادی از جمله قیمت تیرآهن از روز سه‌شنبه هفته گذشته، هفدهم بهمن ماه، تا روز شنبه هفته جاری توام با ثبات رصد شد؛ روز شنبه بازار علیرغم اینکه در بین دو تعطیلی فعالیت خود را در اولین روز نیمه تعطیل هفته جاری از سر گرفته بود؛ از تقاضای خوبی برخوردار شد بطوریکه در تعداد معدودی از مبادی در آخر وقت، شاهد کاهش تخفیفات قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن اصفهان و یا توقف فروش محصولات بودیم.

در حوزه ورق هم علی رغم اعلام عرضه ورق کلاف گرم فولاد مبارکه اصفهان در روز جاری با افزایش حدود 120 تومانی نرخ پایه به نسبت آخرین نرخ معامله شده این کالا در بورس کالا؛ واکنش مثبتی در این خصوص دیده نشد بطوریکه نوردکاران یا تولیدکنندگان حوزه قوطی و پروفیل مرتبط با این کالا؛ تا آخر وقت روز شنبه؛ با نرخ ثابت به فعالیت خود ادامه دادند.

پیرو افزایش قیمت های پی در پی صورت گرفته در حوزه مقاطع طویل فولادی از جمله قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد، گزارشات دریافتی از برخی از مبادی فروش حکایت از عقب‌نشینی مجدد تقاضا در این دقایق دارد.

افزایش قیمت ها بصورت افسار گسیخته از 30 تا 80 تومان تا این لحظه حادث گردیده که بنا بر استعلام صورت گرفته از حوزه شمش، گفته می شود که قسمتی از آن متاثر از افزایش قیمت این حوزه باشد، اما تا زمان استعلام دقیق نرخ های حوزه شمش القایی نمی توان اعلام دقیقی از این افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد داشت.

هیجانات متاثر از بهبود تقاضا در بازار تیرآهن

بطور حتم قسمتی از این هیجانات صورت کرفته متاثر از بهبود تقاضا در روز شنبه بوده است که البته امروز و با این وضعیت مجددا خریدار را با تردید مواجه نموده و تقاضای باقی مانده دقایقی است که به حالت صبر و نظاره تغییر وضعیت داده است.

به طور کلی می توان گفت در هفته جاری و در روزهای نخست هفته بازار مقاطع و به خصوص ميلگرد شروع آرامي داشت اما در ادامه شاهد شروع يك موج افزايشي بوديم كه باعث شد برخي كارخانه ها در چند مرحله اعلام قيمت جديد انجام دهند به طوري كه به صورت ميانگين در قیمت تیرآهن و میلگرد بين 50 تا 80 تومان افزايش مشاهده گرديد.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

عمده ترين دليل اين افزايش ظاهرا اعلام افزايش قيمت شمش بود كه همزمان با نوسان رو به بالاي نرخ ارز ، به سرعت قیمت تیرآهن و ميلگرد هم تحت تاثير قرار گرفت.

با این حال در روزهای میانی هفته اعلام قيمت خاصي صورت نگرفته و شايد همگان در حال سنجش وضعيت ، مشخص شدن شرايط بازار ارز و همچنين منتظر نتيجه عرضه هاي ميلگرد و تيرآهن ذوبي هستند.

به نظر مي رسد تا روزهای پایانی هفته بازار در مسير تعادل حركت كند و بر اين اساس احتمالا قيمت تیرآهن و میلگرد با اندكي افزايش اعلام خواهد گرديد.

نوسانات قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

قیمت تیرآهن اصفهان برای کارخانه ذوب آهن اصفهان و سایز 20 در روز گذشته به میزان 3060 تومان اعلام گردیده و با افزایش شدید روبرو بوده است. دلیل این امر را می توان تاثیر مستقیم رشد نرخ شمش و ارز بر بازار آهن آلات دانست. این در حالی است که در روزهای گذشته قیمت این محصول به میزان 3030 تومان گزارش شده است.

بنابراین می توان گفت که رشد نرخ ناگهانی دلار در بازار کالا باعث نوسانات شدیدی گردیده است و در روز گذشته نیز سبب افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان به میزان 30 تومان شده است. هم چنین قیمت تیرآهن برای این سایز طی هفته گذشته به میزان 3025 تومان بوده است. بنابراین در روزهای ابتدایی هفته شاهد رشد چندان قیمت این محصول نبوده ایم ولی در روز گذشته قیمت تیرآهن به طور ناگهانی افزایش یافت.

قیمت تیرآهن تبریز نیز در هفته جاری رشد چشمگیری داشته است. قیمت این محصول در هفته گذشته به میزان 2430 تومان گزارش شده بود در حالی که قیمت تیرآهن تبریز در هفته جاری به میزان 2550 تومان بوده است. بنابراین قیمت این محصول در هفته جاری حدودا به میزان 10 تومان نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین این روند برای قیمت تیرآهن کرمانشاه نیز مشاهده گردیده است. بنابراین تا ثبات قیمت ارز باید در انتظار چنین نوساناتی در بازار آهن آلات باشیم. در حال حاضر پیش بینی ها حاکی از رشد بیشتر نرخ دلار طی روزهای آتی می باشد.

2/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0