0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

در جهش قیمت ورق سیاه بورس شانگهای؛ شاخص داخلی آن در بازار نقدی چین افزايش يافت.

به گزارش متال بولتن ۹ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۸۸۰ تا ۳۹۱۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۶۰ تا ۳۸۸۰ يوان رسيد. تقاضاي ورق سیاه افزايش يافته است اما به اندازه اي نيست كه رشد قابل توجهي در قيمت ها ايجاد كند. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با ۹۴ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۶۹۸ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۱ یوان می باشد.

 • نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با كاهش  ۰٫۸۶ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۸٫۶۹ دلار FOB رسید.شركت Benxi پيشنهاد فروش ۵۹۰ دلار FOB مطرح كرد كه امكان چانه زني بيشتري براي خريداران فراهم كرده است.

همچنين شركت Shagang با ۱۰ دلار كاهش نسبت به هفته قبل ۵۸۰ دلار FOB پيشنهاد مي دهد.هفته گذشته معاملات ورق سیاه با قيمت ۵۷۵ دلار FOB انجام شده بود.

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی امارات متحده عربی

تولیدکنندگان فولاد امارات متحده عربی در هفته گذشته قیمت روز میلگرد و قیمت ورق سیاه خود را افزایش دادند ولی این قیمت در بازار پذیرفته نشد. با توجه به این توسعه خریداران انتظار دارند تولیدکنندگان برای تحویل ماه آپریل به آن ها تخفیف بدهند. انتظار تخفیف در طی هفته گذشته تحقق یافت. برای مثال شرکت صنایع فولادی امارات شروع به گذاشتن تخفیف برای محصولات میلگرد داخلی خود کرده است و قیمت ۶۵۷ دلاری برای هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به تنی ۶۳۸ دلار درب کارخانه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده که این قیمت برای تحویل در ماه مارس ارائه شده بود.

به گفته منابع کارخانه های تولید میلگرد با توجه به لیست قیمتی خود شروع به ارائه تخفیف کرده اند. در همین حال قیمت داخلی میلگرد و قیمت ورق سیاه ارائه شده توسط تجار امارات در طی دو هفته اخیر ثابت بوده در حالی که قیمت تحویل داده شده به مشتری تنی ۶۴۰ تا ۶۵۱ دلار با اختساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

کاهش تنش تجاری چین و آمریکا

به گزارش CNBC لحن تنش زای رییس جمهور چین در کنفرانس سالیانه آسیا در روز جاری، ۱۰ آوریل، نگرانی های ایجاد شده از تنش تجاری بین آمریکا و چین را کاهش داد.در این سخنرانی رییس جمهور چین تاکید کرد که به دنبال ایجاد تراز تجاری مثبت برای چین نیست و برنامه های آتی خود برای باز کردن اقتصاد چین بر بازارهای دنیا خبر داد.

ایشان به طور خاص به کاهش تعرفه خودرو،کاهش تعرفه محصولات دیگر، به رسمیت شناختن دارایی های معنوی شرکت های خارجی و بهبود شرایط سرمایه گذاری برای شرکتهای بین المللی اشاره کرد.

به دنبال این اظهارات اشتهای سرمایه گذاران برای خرید فلزات در بازارهای آسیایی افزايش يافت و با کم شدن نگرانی انها قیمت کامودیتی ها افزایش یافتند.

قیمت ورق سیاه

افزایش ۳ درصدی شاخص قیمت تولیدکننده چین

به گزارش دفتر ملی آمار چین در ماه مارس سال جاری شاخص قیمت تولیدکننده در چین افزایش ۳ درصدی سالانه و کاهش ۲/۰ درصدی ماهانه داشته است. در همین حال قیمت خرید تولیدکننده صنعتی افزایش ۷/۳ درصدی سالانه و کاهش ۳/۰ درصدی ماهانه داشته است. برای شاخص میانگین قیمت در دوره ژانویه تا مارس سال جاری شاخص قیمت تولید کننده افزایش ۷/۳ درصدی سالانه داشته در حالی که شاخص قیمت خرید تولید کننده صنعتی افزایش ۴/۴ درصدی سالانه داشته است. در ماه مارس سال جاری شاخص قیمت تولیدکننده برای کالاهای اصلی افزایش ۱/۴ درصدی سالانه داشته است. به خصوص برای مواد خام داخلی شاخص قیمت تولیدکننده افزایش ۱/۵ درصدی سالانه داشته است.

پیش بینی کاهش تقاضای بیلت داخلی در پی قوانین جدید نرخ دلار

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بیلت در منطقه منا اخیرا با کاهش ارزش پول خود روبرو بوده است. تا بدانجا که قیمت هر دلار به ٦١٠٠٠ ریال رسید و بدین ترتیب دولت ایران قدم مهمی برای محدود کردن دلار با نرخ ٤٢٠٠٠ ریال برداشت.

بعد از تعطیلات سال نو ایران قیمت بیلت در معاملات حدود ٤٥٥ دلار به ازای هر تن ( ٢٣٣١٠ ریال به ازای هر کیلو) گزارش شد. در روز پنجم آوریل قیمت به ٤٥٤ دلار به ازای هر تن (٢٣٢٩٠ ریال به ازای هر کیلو) کاهش پیدا کرد. در روز هفتم آوریل نیز قیمت معادل ٢٣٤٣٠ ریال به ازای هر کیلو رسید . این نوسانات به  دلیل کاهش ارزش ریال در برابر دلار تا مرز ٤٤٤ دلار به ازای هر تن رسید.

هنگامی که دلار به ٦١٠٠٠ ریال رسید در روز ٩ آوریل قیمت بیلت به ٤١٢ دلار در تن رسید و در ١١ آوریل به ٣٩٠ دلار به ازای هر تن ( ٢٣٧٦٠ ریال به ازاری هر کیلو ) کاهش داشت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری