0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

در جهش قیمت ورق سیاه بورس شانگهای؛ شاخص داخلی آن در بازار نقدی چین افزايش يافت.

به گزارش متال بولتن 9 آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش 10 تا 30 یوان نسبت به روز قبل 3880 تا 3910 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش 10 تا 20 يوان نسبت به روز گذشته به 3860 تا 3880 يوان رسيد. تقاضاي ورق سیاه افزايش يافته است اما به اندازه اي نيست كه رشد قابل توجهي در قيمت ها ايجاد كند. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با 94 یوان افزایش نسبت به روز قبل به 3698 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.31 یوان می باشد.

  • نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با كاهش  0.86 دلارنسبت به روز قبل به 578.69 دلار FOB رسید.شركت Benxi پيشنهاد فروش 590 دلار FOB مطرح كرد كه امكان چانه زني بيشتري براي خريداران فراهم كرده است.

همچنين شركت Shagang با 10 دلار كاهش نسبت به هفته قبل 580 دلار FOB پيشنهاد مي دهد.هفته گذشته معاملات ورق سیاه با قيمت 575 دلار FOB انجام شده بود.

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی امارات متحده عربی

تولیدکنندگان فولاد امارات متحده عربی در هفته گذشته قیمت روز میلگرد و قیمت ورق سیاه خود را افزایش دادند ولی این قیمت در بازار پذیرفته نشد. با توجه به این توسعه خریداران انتظار دارند تولیدکنندگان برای تحویل ماه آپریل به آن ها تخفیف بدهند. انتظار تخفیف در طی هفته گذشته تحقق یافت. برای مثال شرکت صنایع فولادی امارات شروع به گذاشتن تخفیف برای محصولات میلگرد داخلی خود کرده است و قیمت 657 دلاری برای هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به تنی 638 دلار درب کارخانه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده که این قیمت برای تحویل در ماه مارس ارائه شده بود.

به گفته منابع کارخانه های تولید میلگرد با توجه به لیست قیمتی خود شروع به ارائه تخفیف کرده اند. در همین حال قیمت داخلی میلگرد و قیمت ورق سیاه ارائه شده توسط تجار امارات در طی دو هفته اخیر ثابت بوده در حالی که قیمت تحویل داده شده به مشتری تنی 640 تا 651 دلار با اختساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

کاهش تنش تجاری چین و آمریکا

به گزارش CNBC لحن تنش زای رییس جمهور چین در کنفرانس سالیانه آسیا در روز جاری، 10 آوریل، نگرانی های ایجاد شده از تنش تجاری بین آمریکا و چین را کاهش داد.در این سخنرانی رییس جمهور چین تاکید کرد که به دنبال ایجاد تراز تجاری مثبت برای چین نیست و برنامه های آتی خود برای باز کردن اقتصاد چین بر بازارهای دنیا خبر داد.

ایشان به طور خاص به کاهش تعرفه خودرو،کاهش تعرفه محصولات دیگر، به رسمیت شناختن دارایی های معنوی شرکت های خارجی و بهبود شرایط سرمایه گذاری برای شرکتهای بین المللی اشاره کرد.

به دنبال این اظهارات اشتهای سرمایه گذاران برای خرید فلزات در بازارهای آسیایی افزايش يافت و با کم شدن نگرانی انها قیمت کامودیتی ها افزایش یافتند.

قیمت ورق سیاه

افزایش 3 درصدی شاخص قیمت تولیدکننده چین

به گزارش دفتر ملی آمار چین در ماه مارس سال جاری شاخص قیمت تولیدکننده در چین افزایش 3 درصدی سالانه و کاهش 2/0 درصدی ماهانه داشته است. در همین حال قیمت خرید تولیدکننده صنعتی افزایش 7/3 درصدی سالانه و کاهش 3/0 درصدی ماهانه داشته است. برای شاخص میانگین قیمت در دوره ژانویه تا مارس سال جاری شاخص قیمت تولید کننده افزایش 7/3 درصدی سالانه داشته در حالی که شاخص قیمت خرید تولید کننده صنعتی افزایش 4/4 درصدی سالانه داشته است. در ماه مارس سال جاری شاخص قیمت تولیدکننده برای کالاهای اصلی افزایش 1/4 درصدی سالانه داشته است. به خصوص برای مواد خام داخلی شاخص قیمت تولیدکننده افزایش 1/5 درصدی سالانه داشته است.

پیش بینی کاهش تقاضای بیلت داخلی در پی قوانین جدید نرخ دلار

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بیلت در منطقه منا اخیرا با کاهش ارزش پول خود روبرو بوده است. تا بدانجا که قیمت هر دلار به ٦١٠٠٠ ریال رسید و بدین ترتیب دولت ایران قدم مهمی برای محدود کردن دلار با نرخ ٤٢٠٠٠ ریال برداشت.

بعد از تعطیلات سال نو ایران قیمت بیلت در معاملات حدود ٤٥٥ دلار به ازای هر تن ( ٢٣٣١٠ ریال به ازای هر کیلو) گزارش شد. در روز پنجم آوریل قیمت به ٤٥٤ دلار به ازای هر تن (٢٣٢٩٠ ریال به ازای هر کیلو) کاهش پیدا کرد. در روز هفتم آوریل نیز قیمت معادل ٢٣٤٣٠ ریال به ازای هر کیلو رسید . این نوسانات به  دلیل کاهش ارزش ریال در برابر دلار تا مرز ٤٤٤ دلار به ازای هر تن رسید.

هنگامی که دلار به ٦١٠٠٠ ریال رسید در روز ٩ آوریل قیمت بیلت به ٤١٢ دلار در تن رسید و در ١١ آوریل به ٣٩٠ دلار به ازای هر تن ( ٢٣٧٦٠ ریال به ازاری هر کیلو ) کاهش داشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0