0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند نزولی قیمت ورق سیاه وارداتی ایالت متحده آمریکا

طبق ارزیابی های صورت گرفته قیمت ورق سیاه وارداتی به کشور آمریکا روند نزولی را در پیش گرفته است. این در حالی است که روند نزولی برای قیمت این محصول برخلاف پیش بینی جهانی بوده است. همان طور که مشاهده می شود قیمت ورق سیاه در بازار جهانی ثابت بوده و یا روند صعودی دارد بنابراین فعالان بازار معتقد بودند که قیمت این محصول در بازار آمریکا نیز بایستی روند نزولی را در پیش گیرد.

با این حال افت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور سبب تعجب همگان شده است. این در حالی است که روند قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور برخلاف روند بازار وارداتی می باشد. به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی این کشور به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۴۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

هم چنین سایر ارزیابی ها حاکی از آن است که قیمت ورق سرد وارداتی به به این کشور نیز به میزان ۷۴۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده ۷۶۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه به میزان ۹۶۵-۹۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۱۰۰۰-۹۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق فولادی نیز به میزان ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۱۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

بازار وارداتی ورق سیاه آمریکا

برخلاف لغزش قیمت ورق سیاه و سایر ورق ها در بازار وارداتی این کشور، خریداران تمایلی به خرید ورق سیاه از بازار وارداتی نداشته چراکه رقابت مابین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی این کشور کم می باشد و خریداران تمایلی به خرید از بازار وارداتی نداشته و برخلاف افت قیمت ها میزان فعالیت خرید کم می باشد.

برای مثال، یکی از کارخانجات کشور مصر در تلاش است که محموله ای شامل ورق سیاه، ورق سرد و ورق گالوانیزه به کشور آمریکا وارد کند ولی هنوز موفق به این کار نشده است. قیمت ورق سیاه وارداتی از مصر به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است ولی هنوز معامله ای مابین این کشورها صورت نگرفته است. با ارئه تخفیف این قیمت تا تاریخ ۲۷ ماه نوامبر کاهش نیز یافته است. هم چنین واردکنندگان این محصول تصمیم گرفته اند که تخفیف های بیشتری را ارائه دهند تا بتوانند خطرات و هزینه های حمل بار به این کشورها را برای خریداران جبران کنند.

قیمت ورق سرد پیشنهادی کشور مصر به آمریکا نیز به میزان ۶۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که واردکنندگان کشور ترکیه قیمت این محصول را در محدوده قیمت ۷۴۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد به میزان ۸۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت های اعلام شده قبلی حدودا به میزان ۶۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

خریداران فکر می کنند که قیمت ورق سیاه در بازار داخلی آمریکا افزایش خواهد یافت ولی با این حال هنوز به بازار داخلی این کشور تمایل داشته و به بازار وارداتی تمایل کم تری دارند. ولی فعالان بازار شدیدا معتقدند که اجرای قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا ممکن است سبب تضعیف بازار داخلی گردد.

افزایش قیمت ورق فولادی جنوب آمریکا به دنبال افزایش پیشنهادات کشور چین

قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب آمریکا برای سومین هفته متوالی به علت افزایش پیشنهادات کشور چین افزایش یافته است. قیمت ها در بازار چین در حال افزایش بوده و این روند بر بازار وارداتی جنوب آمریکا تاثیرگذار بوده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب آمریکا به میزان ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه دسامبر بوده است که نسبت به قیمت ۶۱۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور نیز افزایش یافته و به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصول طی دو هفته گذشته به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب آمریکا به میزان ۷۲۰-۷۱۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۷۱۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

قیمت ورق چین اصفهان

بازار ورق سرد جنوب آمریکا

طی هفته جاری هیچ معامله ای در جنوب آمریکا منعقد نشده است ولی پیشنهادات در کشور چین افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت گزارش شده برای ورق سیاه کشور چین پیشنهادی به برزیل به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است و قیمت پیشنهادی به شیلی به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین پیشنهادات کشور چین برای قیمت ورق سرد به برزیل به میزان ۶۶۰ دلار به ازای هر تن بوده و قیمت پیشنهادی به شیلی نیز به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. پیشنهادات برای قیمت ورق گالوانیزه به برزیل نیز به میزان ۷۲۰ دلار به ازای هر تن بوده و برای کشور شیلی به میزان ۷۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. پیش بینی می شود که قیمت ورق فولادی وارداتی به این کشورها هم چنان افزایش یابد که علت این امر نیز افزایش قیمت محصولات کشور چین گزارش شده است. کارخانجات در حال حاضر تلاش می کنند که از این موقعیت استفاده کرده و بازار داخلی را رونق بخشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری