0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پيش بيني خبرگذاری ها از قيمت لوله در ایران

خبرگذاری ها راجع به نوسانات قیمت لوله ایران طی هفته جاری پیش بینی هایی کرده است. انجمن تولیدکنندگان دستور به کاهش توليد لوله گاز در فصل زمستان داد و از اواسط ماه آذرماه به طور رسمي توليد برنامه کاهش توليد لوله گاز زودتر از برنامه تنظيم شده آغاز شد.طبق بررسي هاي خبرگذاری ها علايمي در بازار وجود دارد كه نشان مي دهد توليد لوله گاز در شمال ایران كاهش يافته است.براساس بررسي هاي تقاضاي لوله گاز در كوتاه مدت كاهش خواهد يافت اما كاهش توليد به اندازه اي است كه از افت قيمت لوله گاز جلوگيري خواهد كرد.

در نتيجه در آخرين ارزيابي هاي خبرگذاری ها قيمت لوله گاز اصفهان در ماه دی ماه افزايش خواهد يافت و سپس در طول سه ماهه اول سال 1397 در سطح ثابتي باقي خواهد ماند.ريسك ثبات قيمت لوله گاز فقط به دليل عدم اطمينان از مقدار كاهش توليد باقي خواهد ماند.اگر افزایش توليد در طول فصل زمستان در حد چند هفته اخير نباشد احتمال افزایش قيمت لوله گاز وجود خواهد داشت .در ماه آذر ماه فروش لوله گاز هرمزگان با افزايش 7.4 درصدي نسبت به ماه قبل  به 5.35 ميليون تن رسيد، با اين حال تولید لوله گاز در مقايسه با آذر سال قبل 34.1 درصد كمتر است.

به گزارش خبرگذاری ها افزايش فروش در آذر ماه به دليل افزایش قيمتهاي کارخانه جات اهواز در ماه آذر بود.در ماه آذر قيمت لوله گاز و لوله گالوانیزه اهواز 5 تا 10 تومان افزایش يافت در نتيجه خريد در بازارهاي داخلی افزايش يافته و حتي تناژي ازلوله گاز با شرق ایران به فروش رسيد.با اين وجود همچنان جذابيت كمي  براي اهوازی ها دارد و انتظار مي رود اين روند در سال آينده نيز ادامه يابد.پيش بيني ها حاكي از ثبات توليد و مصرف لوله گاز در سال آينده است.

قیمت لوله گالوانیزه

بررسي بازار لوله گالوانیزه در دی ماه

در ماه جاري، لوله گالوانیزه بازاري مثبت را تجربه كرد، به دنبال افزايش تقاضاي داخلي و افزايش قيمت مواد اوليه در بازار داخلي و همچنين كاهش موجودي محصولات نيمه تمام درایران، بازار لوله گالوانیزه ایران با افزايش قيمت نسبي در همه زمينه ها همراه بود.كه در اين ميان محصولات لوله گاز و لوله گالوانیزه بيشتر از همه شاهد ثبات قيمت بودند.قيمت لوله گالوانیزه در ماه دی ماه به دنبال افزايش تقاضاي داخلي و بالا رفتن درخواستهاي سازه اي،  افزايشی نسبت به ماه گذشته نداشت. ميزان فروش لوله گالوانیزه  در طي سال جاري از ٥٣٤٠٠٠ تن گزارش گرديد.

قيمت ارائه شده در ماه آذرماه ‏4490 تومان برای لوله گالوانیزه ارائه شد.قيمت لوله گاز نيز ثابت بود و با قيمت ‏ 3235 تومان به ازای هرکیلو رسيد.علی رغم پایین بودن میزان رشد فعالیتهای اقتصادی داخلی و ناکافی بودن آن برای خروج صنعت فولاد ایران از بدترین بحران تاریخیش پیش بینی می شود افزایش مصرف از 9.42 میلیون تن در سال گذشته به 10.16 میلیون تن برسد.

با توقف شتاب بازار شاخص قیمت لوله گالوانیزه افت کرد

از نیمه ماه دی ماه قیمت لوله گالوانیزه برای اولین بار و علی رغم انتظارات زیاد برای ادامه روند صعودی با ثبات مواجه شد.همچنین شاخص قیمت لوله گالوانیزه 4490 تومان در هرکیلوایستاد . زمان تولید تا تحویل کالا بطور متوسط 4 تا 6 هفته است کارخانجات ایران قیمت های بالاتری برای لوله گالوانیزه رقم می زنند. تولیدکنندگان لوله گالوانیزه برنامه افزایش قیمت لوله گالوانیزه خود در چند هفته آینده را خواهند داشت. همچنین به دلیل وجود عدم تقاضای بالا در بازار جهانی ثبات قیمت بیشتری نیز تصور می شود. با هدف زدن مقادیر قابل توجهی برای فروش های صورت گرفته تا پایان ماه آذرماه ، فعلاً فروشندگان لوله گالوانیزه قصد تست زدن بازار را تا چند روز آتی خواهند داشت.

مشتریان نیز تمایل بالایی برای خرید نشان ندادند، و کارخانۀ اهواز برنامه ریزی برای افزایش مرسولات خود به کرمانشاه به میزان 70،000 تن با قیمت 4490 تومان به ازای هرکیلو که در مقایسه با فروش ماه قبل آن 20 تومان افزایش می باشد نموده است. همچنین یک محموله 15،000 تنی لوله گالوانیزه نیز از سوی ارومیه با قیمت 4490 تومان فروخته شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0