3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاردمیر ترکیه دور جدید فروش خود را شروع نمود

تولیدکننده آهن آلات بزرگ ترکیه کاردمیر دور تازه فروش بیلت و میلگرد خود را با لیست قیمت جدید شروع نمود. این شرکت میلگرد خود را با قیمت 2335 لیر به ازای هر تن (571 دلار به ازای هر تن) تحویل درب کارخانه بدون احتساب VAT برای تناژهای 1000 به بالا پیشنهاد نمود. در مقایسه با لیست قیمت اعلامی  این شرکت در 4 آوریل، قیمت میلگرد امروز نزدیک به 24 لیر افزایش یافته، در حالی که به دلیل نوسانات نرخ برابری لیر در برابر دلار، قیمت در مقیاس دلاری 9 دلار کاهش داشته است. شایان ذکر است که این عرضه با استقبال خریداران روبرو نشده است.

کاردمیر امروز همچنین اعلام کرد که در بازار داخلی بیلت به فروش خواهد رساند. از این رو عرضه جدید خود را با قیمت 2160 لیر به ازای هر تن (528 دلار به ازای هر تن) تحویل درب کارخانه بدون احتساب  VAT اعلام نمود که نسبت به لیست منتشره قبلی در مقیاس لیر 15 ایر و در مقیاس دلاری 45 دلارکاهش را نشان می دهد. کاردمیر با قیمت های جذاب خود پس از فروختن 67500 تن بیلت فروش خود را بعد از ظهر امروز متوقف نمود.

با قیمت های اعلام شده امروز کاردمیر، انظار می رود که بهای بیلت وارداتی در محدوده 525 دلار به ازای هر تن سی اف آر و کمتر توجیه اقتصادی داشته باشد. از این رو، می توان منتظر کاهش بیشتر قیمت بیلت در بازار صادراتی منطقه سی ای اس بود.

عدم توفیق تولیدکنندگان آهن آلات ترک برای کاهش قیمت قراضه وارداتی به سطوح مورد نظر

اگرچه طی هفته اخیر چند معامله برای قراضه وارداتی به گوش رسید، اما تقاضا هنوز نزدیک به انتظارات فروشندگان نیست و خریداران همچنان به ادامه فشارها بر قیمت این نهاده تولیدی ادامه می دهند. در معاملات قراضه انجام شده از حوزه بالتیک طی هفته منتهی به ۱۳ آوریل، برآورد قیمت قراضه ۸۰ درصد بین ۳۵۲ تا ۳۵۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در حالی که عرضه کنندگان امریکایی قیمت خود را تا ۳۶۲ دلار به ازای هر تن سی اف آر پایین آوردند.

معاملات برای قراضه ۷۵ درصد در سطح ۳۴۲ دلار به ازای هر تن سی اف آر صورت گرفت و پیام موج جدید کاهش قیمت را به بازار مخابره نمود. پس از این معاملات، انتظار خریداران برای قراضه ۸۰ درصد به زیر ۳۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. با این حال، هیچ پیشنهادی در این سطح از سوی تامین کنندگان ارائه نشد. از سوی دیگر، معامله ای برای قراضه ۸۰ درصد از دانمارک به قیمت ۳۵۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر تحویل نیمه می نهایی شد که نسبت به آخرین معامله ۲ دلار رشد. را نشان می داد.

آهن آلات

فروش محموله های میلگرد به آفریقا، کانادا و دیگر بازارهای صادراتی در ماه جاری و محموله ارسالی بیلت ترکها به شمال آفریقا دلگرمی هایی را برای صادرکنندگان آهن آلات ترکیه به وجود آورده است. در عین حال خبرهای رسیده حاکی از آن است که این معاملات در سطوح قیمت پایین تری از پیشنهادات سایر فروشندگان انجام شده اند. تمهیدات حمایتی امریکا و اتحادیه اروپا و نیز و تحولات بازار آهن آلات چین باعث شده تا خریداران تنها برای رفع نیازهای آنی خود خرید نموده و بیشتر به رصد بازار بپردازند. با توجه به ضرورت خرید قراضه توسط تولیدکنندگان آهن آلات برای ترمیم موجودی انبارها، احتمال می رود این هفته شاهد تصویر واضح تری از روند قیمت باشیم.

افزايش عرضه الكترود در چين و شروع كاهش قيمت

به گزارش متال اكسپرت، در اوايل ماه اوريل به دليل افزايش عرضه به بازار بهاي الكترود گرافيتي شروع به كاهش نمود و دور جديد مذاكرات قيمت با تولیدکنندگان آهن آلات داخلي آغاز شد.

الكترود UHP 600 كه بخش مهمي از كوره هاي قوس الكتريكي است، 130,000 تا 160,000 يوان بر تن معادل 20,600 تا 25,400 دلار به تولیدکنندگان آهن آلات داخلي پيشنهاد شد؛ در حالي كه در سه ماهه اول سال 23,000 تا 25,400 دلار بر تن بود.

علت اصلي اين تغيير قيمت افزايش توليد در چين است. بيشتر توليد كننده ها توليد خود را افزايش دادند تا بتوانند از شرايط قيمت هاي بالاي الكترود در بازار بهره ببرند.

بيشتر فعالان بازار معتقدند قيمت ها در ابتداي سال به حداكثر مقدار خود از ابتداي توليد الكترود رسيد و با طرح احداث 12 توليد كننده جديد در چين به ظرفيت 540,000 تن در سال كه تا دسامبر سال جاري راه اندازي خواهند شد، قيمت ها به روند كاهشي پاي گذاشت.

برخي از اين واحد هاي توليدي در تابستان راه اندازي خواهند شد.در نتيجه مشخص شدن روند كاهشي در ماههاي آتي، بسياري از تولیدکنندگان آهن آلات قوسي شروع به چانه زني و فشار بر كاهش قيمت ها نمودند.

برخي حتي نياز يك ماهه خود را تامين كردند و به دليل روند كاهشي قيمت ها در ماه هاي آتي جانب احتياط را در پيش گرفتند.

از سوي ديگر بيشتر توليد كننده هاي الكترود كه در اوايل سال در قالب قرارداد هاي بلند مدت بيشتر الكترود خود را فروخته بودند، در برابر كاهش قيمت مقاومت مي كردند. يكي از اين توليد كننده ها مي گويد همچنان قيمت پيشنهادي خود را 160,000 يوان بر تن EXW مطرح خواهد كرد و برنامه اي براي كاهش قيمت در اينده نزديك ندارد.

3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0