3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاردمیر ترکیه دور جدید فروش خود را شروع نمود

تولیدکننده آهن آلات بزرگ ترکیه کاردمیر دور تازه فروش بیلت و میلگرد خود را با لیست قیمت جدید شروع نمود. این شرکت میلگرد خود را با قیمت ۲۳۳۵ لیر به ازای هر تن (۵۷۱ دلار به ازای هر تن) تحویل درب کارخانه بدون احتساب VAT برای تناژهای ۱۰۰۰ به بالا پیشنهاد نمود. در مقایسه با لیست قیمت اعلامی  این شرکت در ۴ آوریل، قیمت میلگرد امروز نزدیک به ۲۴ لیر افزایش یافته، در حالی که به دلیل نوسانات نرخ برابری لیر در برابر دلار، قیمت در مقیاس دلاری ۹ دلار کاهش داشته است. شایان ذکر است که این عرضه با استقبال خریداران روبرو نشده است.

کاردمیر امروز همچنین اعلام کرد که در بازار داخلی بیلت به فروش خواهد رساند. از این رو عرضه جدید خود را با قیمت ۲۱۶۰ لیر به ازای هر تن (۵۲۸ دلار به ازای هر تن) تحویل درب کارخانه بدون احتساب  VAT اعلام نمود که نسبت به لیست منتشره قبلی در مقیاس لیر ۱۵ ایر و در مقیاس دلاری ۴۵ دلارکاهش را نشان می دهد. کاردمیر با قیمت های جذاب خود پس از فروختن ۶۷۵۰۰ تن بیلت فروش خود را بعد از ظهر امروز متوقف نمود.

با قیمت های اعلام شده امروز کاردمیر، انظار می رود که بهای بیلت وارداتی در محدوده ۵۲۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر و کمتر توجیه اقتصادی داشته باشد. از این رو، می توان منتظر کاهش بیشتر قیمت بیلت در بازار صادراتی منطقه سی ای اس بود.

عدم توفیق تولیدکنندگان آهن آلات ترک برای کاهش قیمت قراضه وارداتی به سطوح مورد نظر

اگرچه طی هفته اخیر چند معامله برای قراضه وارداتی به گوش رسید، اما تقاضا هنوز نزدیک به انتظارات فروشندگان نیست و خریداران همچنان به ادامه فشارها بر قیمت این نهاده تولیدی ادامه می دهند. در معاملات قراضه انجام شده از حوزه بالتیک طی هفته منتهی به ۱۳ آوریل، برآورد قیمت قراضه ۸۰ درصد بین ۳۵۲ تا ۳۵۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در حالی که عرضه کنندگان امریکایی قیمت خود را تا ۳۶۲ دلار به ازای هر تن سی اف آر پایین آوردند.

معاملات برای قراضه ۷۵ درصد در سطح ۳۴۲ دلار به ازای هر تن سی اف آر صورت گرفت و پیام موج جدید کاهش قیمت را به بازار مخابره نمود. پس از این معاملات، انتظار خریداران برای قراضه ۸۰ درصد به زیر ۳۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. با این حال، هیچ پیشنهادی در این سطح از سوی تامین کنندگان ارائه نشد. از سوی دیگر، معامله ای برای قراضه ۸۰ درصد از دانمارک به قیمت ۳۵۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر تحویل نیمه می نهایی شد که نسبت به آخرین معامله ۲ دلار رشد. را نشان می داد.

آهن آلات

فروش محموله های میلگرد به آفریقا، کانادا و دیگر بازارهای صادراتی در ماه جاری و محموله ارسالی بیلت ترکها به شمال آفریقا دلگرمی هایی را برای صادرکنندگان آهن آلات ترکیه به وجود آورده است. در عین حال خبرهای رسیده حاکی از آن است که این معاملات در سطوح قیمت پایین تری از پیشنهادات سایر فروشندگان انجام شده اند. تمهیدات حمایتی امریکا و اتحادیه اروپا و نیز و تحولات بازار آهن آلات چین باعث شده تا خریداران تنها برای رفع نیازهای آنی خود خرید نموده و بیشتر به رصد بازار بپردازند. با توجه به ضرورت خرید قراضه توسط تولیدکنندگان آهن آلات برای ترمیم موجودی انبارها، احتمال می رود این هفته شاهد تصویر واضح تری از روند قیمت باشیم.

افزايش عرضه الكترود در چين و شروع كاهش قيمت

به گزارش متال اكسپرت، در اوايل ماه اوريل به دليل افزايش عرضه به بازار بهاي الكترود گرافيتي شروع به كاهش نمود و دور جديد مذاكرات قيمت با تولیدکنندگان آهن آلات داخلي آغاز شد.

الكترود UHP 600 كه بخش مهمي از كوره هاي قوس الكتريكي است، ۱۳۰,۰۰۰ تا ۱۶۰,۰۰۰ يوان بر تن معادل ۲۰,۶۰۰ تا ۲۵,۴۰۰ دلار به تولیدکنندگان آهن آلات داخلي پيشنهاد شد؛ در حالي كه در سه ماهه اول سال ۲۳,۰۰۰ تا ۲۵,۴۰۰ دلار بر تن بود.

علت اصلي اين تغيير قيمت افزايش توليد در چين است. بيشتر توليد كننده ها توليد خود را افزايش دادند تا بتوانند از شرايط قيمت هاي بالاي الكترود در بازار بهره ببرند.

بيشتر فعالان بازار معتقدند قيمت ها در ابتداي سال به حداكثر مقدار خود از ابتداي توليد الكترود رسيد و با طرح احداث ۱۲ توليد كننده جديد در چين به ظرفيت ۵۴۰,۰۰۰ تن در سال كه تا دسامبر سال جاري راه اندازي خواهند شد، قيمت ها به روند كاهشي پاي گذاشت.

برخي از اين واحد هاي توليدي در تابستان راه اندازي خواهند شد.در نتيجه مشخص شدن روند كاهشي در ماههاي آتي، بسياري از تولیدکنندگان آهن آلات قوسي شروع به چانه زني و فشار بر كاهش قيمت ها نمودند.

برخي حتي نياز يك ماهه خود را تامين كردند و به دليل روند كاهشي قيمت ها در ماه هاي آتي جانب احتياط را در پيش گرفتند.

از سوي ديگر بيشتر توليد كننده هاي الكترود كه در اوايل سال در قالب قرارداد هاي بلند مدت بيشتر الكترود خود را فروخته بودند، در برابر كاهش قيمت مقاومت مي كردند. يكي از اين توليد كننده ها مي گويد همچنان قيمت پيشنهادي خود را ۱۶۰,۰۰۰ يوان بر تن EXW مطرح خواهد كرد و برنامه اي براي كاهش قيمت در اينده نزديك ندارد.

۳
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری