0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

بهای آهن آلات در چین سنگ آهن را جا گذاشت

در حالی که اکثر تحلیل گران به افزایش بهای سنگ آهن مطابق با قیمت آهن آلات اعتقاد داشتند، قیمت سنگ آهن دومین روز کاهش را در بازار فیوچرز و فیزیکی پشت سر گذاشت تا باعث بدبینی بیشتر خریداران به روند آتی این نهاده تولید شود.

در حال حاضر، خریداران بیشتر تمایل به تامین نیاز خود از بنادر دارند و از سفارش محموله های دریایی خودداری می کنند. همین امر باعث شده تا موجودی بنادر نزدیک به ۴۵۰ هزار تن در مقایسه با روز جمعه کاهش پیدا کنند.

به گزارش پلنر بهای سنگ آهن امروز در بازار دالیان ۷/۵ یوان و در بازار فیزیکی نزدیک به ۱ دلار افت نمود و به ترتیب به ۴۶۷/۵ یوان به ازای هر تن و ۶۶/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. این در حالی است که قیمت میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای با ۹ یوان افزایش همراه شد و در سطح ۳۵۷۳ یوان به ازای هر تن بسته شد.

قیمت روز میلگرد در بازار فیزیکی نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته در قیمت ۳۹۲۰ یوان باقی ماند. امروز، شرکت شاندونگ لیست جدید قیمت خود را منتشر نمود که حاکی از ۱۵۰ تا ۳۰۰ یوان افزایش در انواع مختلف میلگرد این تولیدکننده آهن آلات می باشد.

رشد تولید با فعالیت مجدد کوره بلند کارخانجات

خبرهای ضد و نقیضی از کامل شدن کاهش ظرفیت تولید آهن آلات ۳۰ میلیون تنی برنامه ریزی شده برای امسال به گوش می رسد. صادرات چین در ماه مارس به شکل چشم گیری کاهش یافته است که به شکل مستقیم با افزایش تقاضای داخلی مرتبط است. فروش روزانه تولیدکنندگان آهن آلات و تجار در ۲۳ آوریل به ۲۹۰ هزار تن رسید که یک رکورد تاریخی می باشد.

از ابتدای آوریل، بهای بیلت در تانگشان به تدریج افزایش یافته است. اگرچه امروز قیمت این محصول میانی ۱۰ یوان کاهش یافت و به ۳۵۸۰ یوان به ازای هر تن رسید، اما بهای بیلت از جمعه گذشته تا کنون ۱۲۰ یوان رشد را نشان می دهد. این افزایش بیشتر مدیون رشد تقاضا در صنایع پایین دستی می باشد و بهبود انتظارات فعالان بازارهای فیوچرز می باشد.

قیمت آهن آلات

نرخ بهره برداری از ظرفیت کوره بلندها اکنون به ۷۲/۴۱ درصد رسیده که ۸/۹۸ درصد افزایش را از ابتدای ماه نشان می دهد. بسیاری از کوره های متوقف در فصل زمستان تولید را از سر گرفته اند و مابقی نیز در آستانه تولید مجدد می باشند. انتظار می رود از ابتدای می نرخ بهره وری از حد فعلی فراتر رود.

از سوی دیگر، موجودی انبارهای بیلت از ابتدای آوریل با نرخ ۱۰۰ هزار تن در هفته کاهش یافته است که عامل رشد اخیر قیمت شده است. فعالان بازار معتقدند بهای بیلت داخلی چین در کوتاه مدت مجددا روند رو به رشدی داشته باشد.

تقاضای بالا برای قراضه در ترکیه، آیا قیمت ها در حال بازگشت می باشند؟

پس از تعطیلی رسمی روز دوشنبه در ترکیه، تولیدکنندگان آهن آلات رسما فعالیت خود را از دیروز شروع نمودند و چند معامله برای قراضه صورت گرفت.

در دو معامله اول که مذاکرات آنها در روز دوشنبه نهایی شده بود، دو محموله قراضه ۸۰ درصد به مجموع ۴۵ هزار تن از انگلستان به قیمت ۳۴۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شد که از آخرین معامله ۵ دلار پایین تر بود.

امروز اما بازار با بازگشت مواجه شد و یک محموله ۳۰ هزار تنی قراضه ۸۰ درصد از انگلستان به قیمت ۳۴۸ دلار به ازای هر تن سی اف آر و یک محموله از حوزه بالتیک به قیمت ۳۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر معامله شدند.

رشد قیمت میلگرد به دنبال نوسانات قیمت قراضه

خریداران ترک که به شدت نیاز به خرید قراضه دارند، به دنبال سطوح ۳۴۰ تا ۳۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر می گردند، اما اکثر عرضه کنندگان پیشنهادات خود را بالای ۳۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر مطرح می کنند و عرضه کنندگان امریکایی نیز حاضر به فروش در قیمت ۳۵۸ تا ۳۶۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر هستند.

پیرو افزایش سطح پیشنهادات فروش عرضه کنندگان قراضه، امروز ایکداس، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آهن آلات ترکیه قیمت روز میلگرد داخلی خود را برای سایزهای ۱۲ تا ۲۸ با ۳۵ لیر افزایش همراه کرد که به دلیل نوسانات نرخ ارز، در مقیاس دلاری ۱ دلار رشد را نشان می دهد.

این رشد قیمت را شاید بتوان سرآغاز موج جدید افزایش قیمت تلقی نمود. در حال حاضر، محموله های قابل فروش قراضه به شدت کاهش یافته و انتظار می رود معاملات جدید در سطوح بالای ۳۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر انجام شوند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0