شرکت فولاد کاویان اهواز

3 ماه پیش4670بازدید0دیدگاه3امتیاز (16 رای)
شرکت فولاد کاویان اهواز

بررسی محصولات فولاد کاویان اهواز و فرآیند تولید ورق کاویان

شرکت فولاد کاویان در سال 1372 تاسیس گردید. این شرکت در 9 کیلومتری جاده اهواز خرمشهر به مدیریت آقای مهندس علی اصغر گنجیان واقع شده است. این کارخانه فولادی با داشتن بیش از دو دهه تجربه در تولید موفق ورق فولادی، توانسته یکی از تولید کنندگان برتر در عرضه ورق های فولادی سنگین در کشور شناخته شود. محصولات فولاد کاویان اهواز در زمینه ورق های فولادی و اسلب نازک مطابق با استاندارهای بین المللی DIN،IN، ASTM و غیره به بازار عرضه می گردد.

کارخانه ورق کاویان با پیاده سازی الگوی HSE  و تبعیت از آن توانسته در جهت حفظ ارزش های محیط زیست و رفاه کارکنان قدم های مثمر ثمری بردارد. این کارخانه برای برآورده کردن هر چه بیشتر رضایت مشتری، واحدهای کنترل کیفی متعددی را برای بازرسی کیفیت محصولات تولیدی مستقر نموده است. این واحدها مجهز به لوازم و ابزارآلات آزمایشگاهی بسیار مدرنی می باشد. نیروهای کارآمد این کارخانه با داشتن تجربه و دانش ، به دنبال تامین روز افزون رضایت مشتری در بازار های داخلی و خارجی هستند.

در فولاد کاویان مواد اولیه یا اسلب از عرضه کنندگان داخلی یا خارجی خریداری می گردد. سپس در کوره ها تا دمای 1200 درجه سانتیگراد ذوب شده و به واحد پوسته زدایی انتقال می یابند. در این واحد توسط آب فشار قوی اسلب ها پوسته زدایی شده و سپس وارد واحد نورد می شوند و در این واحد ضخامت ورقها کاهش می یابد. از اشعه گاما برای اندازگیری ضخامت ورقها استفاده می شود.

بعد از موج گیری ورق ها، آنها در اندازه های معین برش داده شده و درنهایت به بستر خنک کننده انتقال می یابند. بعد از خنک شدن ورقها، نوبت به دسته بندی و ارسال نهایی محصول به انبار می رسد که در این مرحله دسته بندی توسط ماشین های مجهز دسته بندی انجام می شود.

قیمت ورق کاویان اهواز

معرفی انواع ورق سیاه تولیدی کارخانه ورق کاویان

در فولاد کاویان انواع مختلف ورق سیاه فابریک در سایزها و ضخامت های گوناگون تولید می شود؛ که از آن جمله می توان به انواع ورق سیاه در ضخامت های 8 تا 40 و در ابعاد 6000*1250 و 6000*1500 اشاره کرد. در این شرکت محصولات تولیدی بر اساس استاندارد EN10163  و با انواع تست های کشش منطبق بر اساس استاندارد EN10002  و تست ضربه با استاندارد EN10045 به بازار عرضه می گردند. البته یک سری تست های دیگر مانند تست های میکانیکی و انواع آنالیزهای شیمیایی بنا به درخواست مشتری، در فرآیند تولید ورق برای ارتقاء کیفیت آن لحاظ می گردد. قیمت ورق کاویان اهواز با کیفیت تولیدی مطابقت دارد.

نکاتی چند در مورد ورق سیاه

محصول خروجی نورد گرم که ورق سیاه نامیده می شود موارد مصارفی در صنایع مختلفی چون ساختمان سازی، اتومبیل سازی، تولید انواع تانکر و مخازن دارد. البته این محصول فولادی در کشتی سازی و صنایع فلزی سنگین نیز نقش بسزایی دارد.

ورق سیاه در دو حالت رول فرم و فابریک به بازار عرضه می گردد که البته محصول تولیدی کارخانه فولاد کاویان ورق سیاه از نوع فابریک است. به دلیل آنکه اسلب اولیه در دمای بسیار بالا ذوب می شود و طی این فرآیند رنگ مات به خود می گیرند، محصول فرآیند تولید نورد گرم ورق سیاه نامیده می شود.

ورق فابریک یا همان ورق برش خورده بنا به درخواست و سلیقه مشتری در ابعاد متفاوت مختلف تولید می شوند. فرمول محاسبه وزن ورق بر اساس این معادله می باشد:

وزن ورق سیاه = طول ورق (میلی متر) * عرض ورق (میلی متر) *ضخامت (میلی متر)* چگالی ورق

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد