0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

توقف افت نرخ میلگرد در کشور چین به دنبال نوسانات شمش

طی روزهای اخیر نرخ میلگرد در بازار داخلی کشور چین در مناطق شرقی این کشور تا 18 دسامبر افزایش یافته است که علت این امر نوسانات در قیمت شمش در این مناطق بوده است. این در حالی است که قیمت میلگرد در مناطق شمالی روند نزولی داشته است.

نوسانات بازار داخلی

نرخ میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 4800-4770 یوان (726-722 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که در مناطق شمال چین قیمت خرید میلگرد به میزان 4420-4380 یوان به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30-20 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت میلگرد در شانگهای روند صعودی داشته که این امر به دنبال عقب نشینی در بازار فیوچرز و نوسانات در بازار شمش بوده است. با این حال به گفته فعالان بازار افت تقاضا خرید میلگرد در شمال چین سبب افت نرخ میلگرد در این مناطق شده است. به گفته برخی منابع خبری ممکن است قیمت میلگرد در بازار لحظه ای شرق چین افزایش یافته است. با این حال قیمت ها در شمال چین افت کرده است که این امر برخلاف نوسانات در بازار شمش بوده است.

میلگرد مرکزآهن

نوسانات بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص نرخ میلگرد در بازار صادراتی به میزان 566 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته برخی منابع خبری صادرکنندگان این محصول در شانگهای قیمت خرید میلگرد صادراتی خود را به میزان 640 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

هم چنین مناقصات شنیده شده در این کشور به قیمت 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال، هیچ معامله ای در کشور چین طی این هفته شنیده نشده است و اکثر پیشنهادات به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن بوده است. در حال حاضر فعالیت خرید در این کشور کاهش یافته است و نسبت به هفته گذشته افت شدیدی داشته است. چنانچه این روند ادامه یابد، میزان موجودی انبارها افزایش یافته و ناچار به افت قیمت ها خواهند شد.

قیمت شمش در معاملات اخیر شنیده شده به میزان 3980 یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بیشترین معاملات صورت گرفته برای میلگرد به قیمت 3874 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 50 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان

نرخ میلگرد در کشور لهستان طی هفته گذشته و تا تاریخ 15 دسامبر ثابت بوده است که علت این امر نزدیک شدن به پایان سال میلادی و افت بازار خرید میلگرد بوده است. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت میلگرد در لهستان طی هفته گذشته به میزان 2200-2170 زلوته (615-608 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

سه کارخانه برتر تولید میلگرد لهستان بهای میلگرد خود را به میزان 2220-2200 زلوته به ازای هر تن اعلام کرده اند که هزینه حمل کالا تا مقصد پیشنهادی این کارخانجات نیز به میزان 30-20 زلوته به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، خریداران تمایلی به خرید محصولات فولادی از قبیل میلگرد نداشته و به همین علت فعالیت خرید این محصولات کاهش یافته است.

کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد

هم چنین فعالیت ساخت و ساز نیز در طول دوره زمستان کاهش یافته و این امر سبب ثبات قیمت ها گشته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که کارخانجات تمایل دارند قیمت های پیشنهادی خود را برخلاف بازار آرام و کاهش فعالیت خرید، افزایش دهند. علت این امر نیز افزایش قیمت قراضه آهنی در این کشور بوده که کارخانجات را ناچار به افزایش قیمت های پیشنهادی خود کرده است.

قیمت قراضه آهنی در ایتالیا نسبت به ماه گذشته به میزان 15-5 یورو (18-16 دلار) به ازای هر تن افزایش یافته است و در آلمان نیز قیمت این محصول به میزان 20-15 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی بوده است. ارزیابی هفتگی متال بولتن از نرخ میلگرد در بازار داخلی شمال به میزان 5 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و تا تاریخ 13 دسامبر به میزان 565-530 یورو به ازای هر تن رسیده است.

افزایش قیمت میلگرد توسط تولیدکنندگان امارات متحده عربی به دنبال افزایش میزان تقاضا

تولیدکنندگان میلگرد در امارات متحده عربی قیمت میلگرد تولیدی خود را تا روز دوشنبه مورخ 18 دسامبر افزایش داده اند. شواهد حاکی از آن است که این افزایش قیمت در پاسخ به افزایش قیمت این محصول در بازار جهانی و تقاضای قوی برای خرید این محصول بوده است.

امارات استیل، بزرگترین تولیدکننده میلگرد در این کشور، در حال حاضر قیمت این محصول را به میزان 2250 درهم (613 دلار) به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت 2016 درهم به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت میلگرد کارخانه کنارس در حال حاضر به میزان 2241 درهم به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 2015 درهم به ازای هر تن افزایش یافته است. فعالان بازار انتظار دارند که قیمت این محصول در امارات متحده عربی طی روزهای آتی به میزان بیشتری نیز افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0