0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت تیرآهن در بازار اروپا

قیمت تیرآهن به دنبال تضعیف در بازار داخلی این کشورها طی هفته گذشته کاهش یافته است و تولیدکنندگان این محصولات قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان کم تری در تاریخ 25 ماه اکتبر گزارش کرده اند.

هم چنین به دنبال کاهش قیمت تیرآهن در کشورهای اروپایی میزان تقاضا نیز برای این محصول کاهش یافته است و ارزیابی ها نیز قیمت کم تری را نشان داده است. این در حالی است که برخی از کارخانجات در برابر کاهش قیمت تیرآهن مقاومت کرده و راضی به این امر نشده اند.

در حال حاضر میزان تقاضا نسبتا مطلوب بوده و به علت افزایش هزینه های الکترود گرافیتی و مواد اولیه کارخانجات تولیدی دلیلی برای کاهش قیمت این محصول نمی بینند. ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در شمال اروپا به میزان 620-585 یورو (620-585 دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه گزارش شده است که نسبت به قیمت 625-595 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

عدم تحقق پیش بینی ها برای قیمت تیرآهن

به گفته منابع خبری فعالان بازار در این کشورها در انتظار افزایش قیمت تیرآهن به میزان 30 یورو به ازای هر تن بوده اند. در حالی که با کاهش قیمت این محصول به میزان  15-5 یورو به ازای هر تن مواجه شده اند. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در کشورهای جنوب اروپا نیز کاهش یافته و به قیمت 610-590 یورو به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصول در هفته قبل از آن به میزان 625-590 یورو به ازای هر تن گزارش شده بود.

در حال حاضر میزانی تضعیف در بازار این محصول در کشورهای اروپایی مشاهده می شود که علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی بیان شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت قراضه آهنی وارداتی از کشور ترکیه طی هفته گذشته به میزان 12 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. تولیدکنندگان تیرآهن در کشورهای اروپایی در حال تلاش برای متعادل کردن قیمت ها می باشند در حالی که آن ها در تلاشند قیمت تیرآهن پیشنهادی خود را به میزان 625 یورو به ازای هر تن اعلام کنند و تاکنون نیز موفق نگردیده اند.

قیمت خرید تیر آهن روز

تاثیر قیمت قراضه آهنی بر قیمت تیرآهن

در حال حاضر قیمت قراضه آهنی کاهش یافته است بنابراین متعادل کردن قیمت تیرآهن برای تولیدکنندگان این محصول در حال حاضر مشکل می باشد. طی روزهای اخیر پیشنهادات قیمت تیرآهن به میزان 610-600 یورو به ازای هر تن از سوی کارخانجات به میزان بیشتری دریافت شده است. برخی از فروش های تیرآهن اعلام شده به میزان بالایی بوده است به طوری که قیمت تیرآهن در آن معاملات به میزان 625 یورو به ازای هر تن در کشورهای شمال و جنوب اروپا گزارش شده است که این قیمت بالا مورد پذیرش خریداران قرار نخواهد گرفت.

به گفته برخی منابع خبری برخی از خریدهای این محصول نیز بسیار پایین بوده است به طوری که قیمت تیرآهن در این معاملات به میزان 585-565 یورو به ازای هر تن در کشورهای شمال اروپا گزارش شده است. البته حد پایین این قیمت برای خرید تیرآهن به میزان کمی در بازار پیشنهاد شده است و طی روزهای اخیر کم تر شنیده شده است. برخی از توزیع کنندگان این محصول بیان کرده اند که افزایش محدوده قیمت تیرآهن بیشتر به علت جو روانی صورت گرفته در بازار داخلی این کشور می باشد.

هم چنین مشاهده می شود که کارخانجاتی که قیمت تیرآهن تولیدی خود را حدودا به میزان 600 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده بودند ناچار شدند محصول خود را کمی پایین تر از این قیمت به فروش برسانند. به علاوه برای تاجرانی که با محدودیت معاملات روبرو می باشند پیشنهاد قیمت تیرآهن به میزان 615 یورو به ازای هر تن بسیار مطلوب تر می باشد.

نوسانات قیمت تیرآهن در کارخانجات این کشورها

برخلاف انتظارات برای کاهش قیمت تیرآهن، تولیدکنندگان این محصول در کشورهای اروپایی هم چنان تمایل دارند قیمت محصول تولیدی خود را طی هفته های آینده افزایش دهند. برخی از آن ها بیان کرده اند که در حال حاضر تمایلی به کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود نداشته و تصمیم دارند قیمت کالای تولیدی خود را طی روزهای آینده و پیش از شروع سال جدید به میزان بیشتری نیز افزایش دهند.

در حال حاضر کارخانجات این کشور پیش فروش محصولات خود را تمام کرده اند و به علت افزایش قیمت الکترودها و قیمت مواد اولیه قادر به افزایش قیمت محصولات تولیدی خود می باشند. میزان تقاضا برای خرید تیرآهن بسیار قوی بوده بنابراین دلیلی برای کاهش قیمت تیرآهن در حال حاضر وجود ندارد. اگرچه قیمت الکترود گرافیتی در حال حاضر افزایش یافته است و این امر در کشور آمریکا به سهولت مشاهده می شود کارخانجات واقع در کشور اروپا نیز هم چنان ناچار به پرداخت قیمت های بالاتری برای مواد اولیه خود می باشند.

هم چنین کاهش میزان موجودی محصولات فولاد بلند از جمله تیرآهن در این کشورها تا پایان سال جاری نیز سبب افزایش قیمت تیرآهن تولیدی این کارخانجات گردیده است. چنانچه هزینه های بالا برای الکترود و قراضه آهنی سبب افزایش حاشیه سود کوره های قوس الکتریکی برای تولیدکنندگان تیرآهن گشته است و ممکن است ناچار باشند روند افزایش قیمت محصولات خود را تا 12 ماه آینده نیز افزایش دهند.

قیمت الکترود گرافیتی طی روزهای اخیر به میزان 35000-30000 دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصول در کشور ترکیه در شش ماه گذشته به میزان 2000 دلار به ازای هر تن رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری