0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت تیرآهن آمریکا طی روزهای اخیر

قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشور آمریکا طی هفته های اخیر روند نزولی را در پیش گرفته است. این روند نزولی در واقع از ماه اکتبر در این کشور آغاز گردیده بود که در نتیجه این امر قیمت میلگرد به دنبال افت قیمت قراضه آهنی و کاهش فعالیت ساخت و ساز در این کشور کاهش یافته بود. این روند طی روزهای اخیر نیز ادامه یافته است و با فرارسیده فصل زمستان در این کشور این افت قیمت شدت بیشتری نیز یافته است.

قیمت تیرآهن در کشور آمریکا به قیمت 5/28-25/27 دلار به ازای هر هزار تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر رسیده است که نسبت به قیمت 30-25/28 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. براساس آمار منتشر شده از اداره آمار کشور آمریکا، قیمت تیرآهن در ماه آوریل سال 2015 به میزان 27-26 دلار به ازای هر هزار تن بوده است که کم ترین قیمت برای این محصول طی سال های اخیر بوده است.

به گفته فعالان بازار قیمت تیرآهن متوسط به میزان 5/28-75/26 دلار به ازای هر هزار تن می باشد در حالی که قیمت پیشنهادی کارخانجات برای جذب مشتری به میزان 10 دلار به ازای هر تن کم تر از قیمت اعلام شده در بازار طی روزهای اخیر بوده است. این در حالی است که آخرین کاهش قیمت تیرآهن در این منطقه در ماه سپتامبر بوده که به میزان 20 دلار به ازای هر تن گزارش شده است و بیشترین میزان کاهش طی ماه های اخیر بوده است.

قیمت تیرآهن پیشنهادی کارخانجات کشور آمریکا

هم چنین به گفته فعالان بازار قیمت قراضه آهنی نیز در این کشور به میزان 30 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به دنبال کاهش قیمت قراضه آهنی، میزان تقاضا نیز در این کشور برای خرید مقاطع و میزان پیش فروش کاهش یافته است. یکی از عمده ترین تولیدکنندگان این محصول در کشور آمریکا، قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان 5/0 دلار به ازای هر cwt کاهش داده است.

یکی از تولیدکنندگان نیز بیان کرده است که تاکنون هیچ توضیحی از کارخانجات راجع به نوسانات قیمت تیرآهن خواسته نشده است و تولیدکنندگان نیز تاکنون هیچ توضیحاتی را ارائه نداده اند. با این حال به نظر می رسد که خریداران میزان فعالیت خرید خود را نسبت به ماه سپتامبر و فصل تابستان کاهش شدیدی داده اند. هم چنین در حال حاضر کارخانجات تمایل شدیدی برای فروش محصولات خود به خصوص تیرآهن داشته و حتی حاضر به قبول پیشنهادات بسیار کم برای قیمت تیرآهن که در مناقصات مطرح می شود نیز می باشند.

یکی از تولیدکنندگان این محصول اظهار داشته است که قیمت خرید تیرآهن تولیدی خود را به علت کاهش تقاضا به میزان 25/27-75/26 دلار به ازای هر cwt رسانده است. این در حالی است که در حال حاضر قیمت میلگرد در بازار این کشور به میزان 25/28-5/27 دلار به ازای هر تن می باشد و کارخانجات به علت کاهش فعالیت خرید در بازار ناچار به کاهش قیمت های پیشنهادی خود می باشند. بنابراین به نظر می رسد حداقل یکی از کارخانجات تولید این محصول در کشور آمریکا نسبت به ارائه قیمت تیرآهن پیشنهادی خود انعطاف پذیر بوده و قیمت مناسبی را پیشنهاد داده اند در حالی که سایر کارخانجات ناچار به قبول تخفیف برای قیمت های پیشنهادی خود می باشند.

بازار خرید تیرآهن اصفهان

تاثیر بازار وارداتی تیرآهن بر بازار داخلی این کشور

این طور که به نظر می رسد کارخانجات کشور آمریکا قصد دارند که قیمت تیرآهن تولیدی خود را در محدوده ارزیابی ها و قیمت های رایج در بازار ارائه دهند ولی در پشت پرده این قیمت ها تخفیفاتی را نیز قائل خواهند شد. به گفته منابع خبری قیمت تیرآهن پیشنهادی سایر کارخانجات در حال حاضر در محدوده 5/28-85/27 دلار به ازای هر تن می باشد. ولی معاملات صورت گرفته به قیمت های کم تری شنیده شده است چراکه این کارخانجات تخفیفاتی را برای محصولات خود به خصوص تیرآهن قائل شده اند.

نکته حائز اهمیت دیگر از بازار مقاطع آمریکا طی روزهای اخیر این است که بزرگ ترین کارخانه تولید این محصول قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان 5/28 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است که این قیمت بالاترین قیمت پیشنهاد شده در بازار و ارزیابی ها بوده است. به نظر می رسد که قیمت پیشنهادی این کارخانه مورد قبول خریداران قرار نگیرد چراکه این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی سایر کارخانجات و سایر توزیع کنندگان بسیار بالاتر بوده است.

هم چنین هنوز برخی از خریداران به سمت خرید تیرآهن وارداتی تمایل داشته و میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار داخلی بسیار کاهش یافته است. هم چنین به دنبال نوسانات زیاد در قیمت تیرآهن پیشنهادی کارخانجات و توزیع کنندگان میزان تمایل به خرید کالا در بازار داخلی کاهش یافته است. برخی از تولیدکنندگان نیز سعی دارند قیمت های پیشنهادی خود را برای جذب میزان مشتری بیشتر به زیر قیمت تیرآهن تولیدی در بازار کاهش دهند.

رقابت بازار داخلی و وارداتی خرید تیرآهن

با این حال نکته مثبت در این بازار این است که قیمت تیرآهن در بازار وارداتی این کشور در حال حاضر بسیار بالا می باشد و نمی تواند با قیمت های داخلی رقابت کند بنابراین میزان جذب مشتریان به بازارهای خارجی بسیار کم بوده است. به نظر می رسد که در حال حاضر فاصله قیمت تیرآهن در بازار داخلی و وارداتی به میزان 80 دلار به ازای هر تن می باشد که فاصله زیادی می باشد.

بنابراین تولیدکنندگان داخلی نباید از رقابت با بازارهای وارداتی واهمه ای داشته باشند. بنابراین طبق آنچه ذکر شد می توان گفت که قیمت تیرآهن در بازار آمریکا در حال حاضر نوسانات زیادی را تجربه می کند و قیمت ها با نزدیک شده به فصل زمستان کاهش شدیدی یافته است چراکه میزان فعالیت در این فصل کاهش شدیدی خواهد داشت و قیمت شمش نیز به همان میزان کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0