0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت تیرآهن هفته جاری

قیمت تیرآهن نیز طی هفته جاری هم چون سایر محصولات فولادی نوسانات زیادی داشته است و با رشد قیمت مواجه شده است. طی هفته جاری افزایش قیمت دلار یکی از عامل های مهم برای رشد محصولات فولادی بوده است. هم چنین التهابات صورت گرفته طی روزهای اخیر نیز بر قیمت تیرآهن تاثیرگذار بوده است. بنابراین آن طور که به نظر می رسد شرایط به وجود آمده به زودی به آرامش نخواهد رسید.

با این حال اگرچه طی هفته گذشته و شروع هفته جاری شاهد افت شدید در برخی مبادی و رشد قیمت تیرآهن اصفهان بودیم طی روزهای اخیر این شتاب اندکی کاسته شده است و در برخی بخش ها شاهد ثبات قیمت ها و در بخشی دیگر شاهد کاهش اندک قیمت محصولات فولادی بوده ایم. بنابراین مشاهده می شود که رشد قیمت ها تداوم نخواهد یافت که علت این امر کاهش میزان تقاضا در بخش خرید محصولات فولادی گزارش شده است. با این حال رشد قیمت دلار و سکه بر بازار تاثیر زیادی دارد و ممکن است سبب تداوم رشد قیمت تیرآهن گردد.

از میان تمامی عوامل رشد قیمت دلار بیشترین تاثیر را بر قیمت محصولات فولادی داشته است. ولی کاهش میزان تقاضا در بازاز در حال حاضر مشکل اساسی صنعت فولاد می باشد. قیمت تیرآهن اصفهان در کارخانه ذوب آهن طی هفته گذشته نوسانات زیادی داشته است. قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان برای سایز 12 طی هفته گذشته به میزان 2865 تومان گزارش شده است که در هفته جاری این قیمت کاهش یافته و به میزان 2850 تومان رسیده است. طی هفته گذشته افزایش شدید قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان مشاهده شد ولی پس از آن در هفته جاری این روند افزایشی متوقف گردیده و شاهد کاهش مجدد قیمت این محصول بودیم.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

کاهش میزان تقاضا خرید تیرآهن

کاهش میزان تقاضا سهم زیادی در کاهش قیمت های هفته جاری داشته است. این روند برای تیرآهن 14 نیز به همین صورت بوده است. تیرآهن 16 نیز طی هفته گذشته به میزان 2755 تومان بوده است و در هفته جاری به میزان 2740 تومان رسیده و کاهش یافته است. طی روز گذشته نیز قیمت این محصول به میزان 2740 تومان ثابت باقی مانده است.

بنابراین قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان نیز از همین روند بازار تبعیت کرده است. طی روزهای اخیر قیمت تیرآهن اصفهان روند ثابتی را در پیش گرفته است ولی این ثبات زیاد دوام نداشته است و طی روز گذشته قیمت تیرآهن اصفهان مجددا کاهش یافته است و روند نزولی را در پیش گرفته است. در پی این روند اکثر مبادی نیز اقدام به کاهش قیمت های پیشنهادی خود کرده اند. تمامی این عوامل سبب شده است که در نهایت بازار آهن آلات روند نزولی را در پیش گرفته است و این امر نشان دهنده این است که از این پس قیمت ها کاهش بیشتری نیز خواهد داشت.

بنابراین کاهش قیمت تیرآهن در حال حاضر اندکی نگران کننده می باشد زیرا ممکن است این روند تا پایان هفته نیز ادامه داشته باشد. این در حالی است که روند صعودی افزایش قیمت دلار نتواسته است موجب افزایش بیشتر قیمت تیرآهن گردد و حتی نتواسته است از کاهش قیمت ها نیز جلوگیری کند. هم چنین مشاهده می شود که قیمت شمش نیز تقریبا این روند را در پیش گرفته است ولی در حال حاضر آن چنان محسوس نمی باشد. هم چنین کاهش قیمت شمش ممکن است سبب کاهش بیشتر قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد گردد.

روند متفاوت در بازار بورس

علی رغم این روند موجود در بازار آهن آلات، در بازار بورس میزان خرید افزایش یافته است و این امر ممکن است سبب افزایش قیمت ها طی روزهای آتی گردد ولی این تنها یک احتمال می باشد. فعالیت بازار بورس در هفته جاری اندکی افزایش یافته است و میزان خرید نیز افزایش یافته است. بنابراین این شرایط ممکن است سبب تاثیر بر بازار آهن آلات گردد.

با این حال نگرانی ها از کاهش قیمت تیرآهن هم چنان در بازار وجود دارد. طی هفته گذشته شاهد رشد شدید قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن بودیم که این امر برخلاف کاهش میزان تقاضا در بازار این محصول بوده است. به علت کاهش میزان تقاضا این افزایش قیمت چندان تداوم نیافت و این هفته شاهد ثبات و کاهش قیمت این محصول بودیم. هم چنین میزان عرضه نیز در بازار کاهش یافته است. این افزایش قیمت ناگهانی، طبق پیش بینی های صورت گرفته افت شدیدی را در پی خواهد داشت. بنابراین بایستی طی هفته آینده در انتظار افت بیشتر قیمت ها باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0