0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند افزایش قیمت ورق سیاه داخلی چین در شرایط افزایش قیمت بورس در ۲۸ مارس ادامه یافت.

به گزارش متال بولتن ۲۸ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش۲۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۷۶۰ تا ۳۸۰۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزایش ۲۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۷۴۰ تا ۳۷۶۰ يوان رسيد. نامشخص بودن شرایط حاکم بر بازار باعث شد خریداران و فروشنده ها سیاست انتظار و پایش بازار را در پیش بگیرند.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۸ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۵۷۹ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۹ یوان می باشد.
نوسانات بازار صادراتی
شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش ۲٫۸۳ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۱٫۲۱ دلار FOB رسید.یکی از تجار چینی محموله ای به قیمت ۵۸۵ دلار CFR به فیلیپین به فروش رساند که با در نظر گرفتن ۱۵ دلار کرایه حمل معادل ۵۷۰ دلار FOB می باشد.به علاوه تعدادی از تجار با کاهش قیمت های خود ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار FOB برای بازار ویتنام و پاکستان را برای محموله های با تناژ پایین پذیرفتند.

پیشنهادهای فروش بیشتر فولاد سازهای چین به طور متوسط ۵۸۰ دلار FOB است

كاهش ذخاير ورق سیاه در انبارها عامل رشد قیمت ورق سیاه در بازار ۲۹ مارس چين گرديد.به گزارش متال بولتن ۲۹ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۷۸۰ تا ۳۸۰۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۳۷۴۰ تا ۳۷۶۰ يوان رسيد.

بر اساس امار منتشر شده ذخاير ميلگرد در چين افت شديدي در هفته جاري داشته و ورق سیاه نيز اندكي كاهش يافته است.در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۵۲ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۶۳۱ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان می باشد.

پیشنهادات قیمت ورق سیاه از سوی تجار نتیجه نداشت

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با افزايش ۲٫۰۴ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۳٫۲۵ دلار FOB رسید.پیشنهادهای فروش تجار چین به طور متوسط ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB افزايش يافته است.امروز معامله اي در بازار انجام نشد و خريداران در حاشيه بازار در انتظار روند مشخص تري از قيمتها هستند و پيشنهادهاي فروش ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار FOB مطرح كرده اند.
ورق رنگی فولاد مبارکه

جهش قیمت ورق سیاه معاملاتی در بورس شانگهای عامل افزايش قیمت آن در بازار داخلي ۳۰ مارس چین شد.به گزارش متال بولتن ۳۰ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۴۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۸۲۰ تا ۳۸۴۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزایش ۵۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۷۱۰ تا ۳۷۴۰ يوان رسيد.

جهش قيمت ورق سیاه در بورس شانگهاي باعث افزايش قيمت آن در بازار داخلي چين شد و فروشنده ها عرضه محصول به بازار را متوقف كردند. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۹۵ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۸۲۶ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۷ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی
شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با افزایش ۲٫۲۵ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۵٫۵ دلار FOB رسید.فولادسازها با مشاهده رشد بازار داخلي پبشنهادهاي فروش صادراتي خود را متوقف كردند و تجار نيز قيمتهاي فروش خود را در سطح ۵۸۰ دلار FOB نگه داشتند.

در أواسط هفته جاري معاملات فروش ورق سیاه در محدوده ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار FOB انجام شد.

کاهش قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین و تاثیرات منفی بر بازار

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین کمی کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. میانگین قیمت ورق رنگی چینی بازار داخلی به میزان ۹۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در طی هفته گذشته قیمت آتی فلزات در چین کاهش داشته است. در همین حال موجودی انبارهای ورق رنگی بالا می باشد که تاثیر منفی بر بازار داخلی گذاشته است.

به علاوه افزایش تنش در روابط چین و ایالات متحده موجب نگرانی های نزولی در بازارهای مالی شده که بر بازار فولاد نیز تاثیرگذار بوده است. در حالی که تجار انتظار دارند تقاضا از اوایل ماه آوریل افزایش یابد پیش بینی می شود قیمت ورق سیاه در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری