0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار آهن آلات روزهای پایانی هفته گذشته

خرید آهن آلات در هفته گذشته روند متوسطی را پیش رو گذاشت، با این وجود که خرید آهن آلات تقریبا بدون تقاضا بوده است، با توجه به شنیده ها و رصد بازار قوطی و پروفیل؛ بنظر می رسد که مبادی این حوزه در پی افزایش های پی در پی نرخ ورق رول گرم طی روز چهارشنبه هفته گذشته، در اعلام قیمت ها نوعی حالت تدافعی گرفته و با احتیاط کامل عمل کرده؛ بطوریکه شنیدیم بنظر میرسد با توجه به بازار نیمه تعطیل پنج شنبه، برخی از این مبادی تا تعیین تکلیف نرخ ورق در روز شنبه؛ ترجیح دادند که روز پنج شنبه فروش نداشته باشند. با این حال به گفته منابع خبری پروفیل زد  و زد رنگی بارگیری از اصفهان با  قیمت ثابت اعلام شد. قوطی پروفیل بارگیری از تهران با 150 تومان افزایش اعلام گردید. قوطی پروفیل بارگیری از اصفهان با 120 تومان افزایش اعلام گردید. قوطی ستونی بارگیری از انبار اصفهان با60 تومان افزایش قیمت  اعلام گردید.

خرید آهن آلات در بخش انواع ورق سیاه فولاد مبارکه در بازار روز پنج شنبه بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته اعلام گردید. انواع ورق گالوانیزه و ورقهای رنگی در بعضی ضخامت ها 30 الی 50 تومان افزایش قیمت داشته است. ظاهرا از میانه روز، با توجه به فاز مجددا افزایشی در برخی از مبادی حوزه میلگرد و ناودانی و نبشی؛ قیمت شمش مجددا دستخوش نوسانات افزایشی شده است. با این حساب افزایش قیمت ها در بازار مقاطع طویل فولادی و بخصوص میلگرد طی روز پنج شنبه را شاید بتوان متاثر از افزایش قیمت شمش طی چند روز گذشته دانست. چراکه مطابق با جدول محاسبات اختلاف قیمت بین شمش و میلگرد؛ کاهش این اختلاف قیمت طی چند روز اخیر مشهود بوده بطوریکه تنها طی 1 هفته از حدود 320 تومان به زیر 190 تومان کاهش پیدا کرده است. که بنظر میرسد نوردکاران ما درصدد جبران این کاهش هستند. با وجود روز پنجشنبه و نیمه تعطیل؛ روند پلکانی افزایش قیمت ها در حوزه میلگرد و ناودانی/نبشی همچنان ادامه پیدا کرد و بطوری که دیده میشود افزایش متوسط و حدودی 30 الی 40 تومان در بازار میلگرد نسبت به روز گذشته محاسبه گردید.

خرید آهن آلات ، قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

قیمت میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار ثابت اعلام گردید. قیمت تیرآهن ذوب آهن بارگیری از انبار با افزایش قیمت اعلام گردید. کارخانه های تولید کننده میلگرد با 10 تا 30 تومان افزایش قیمت اعلام گردید و برخی ثابت اعلام کردند. محصولات مفتولی با قیمت ثابت اعلام گردید. سپری نبشی و ناودانی با 20 تا 30 تومان افزایش قیمت اعلام گردید. نکته جالب توجه کمی تعدیل قیمت نرخ میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان در بازار غیر رسمی روز پنج شنبه علیرغم جو افزایشی حاکم بر بازار بود که از گوشه و کنار بازار و از برخی فعالان بازار اصفهان شنیده شد. هم چنین کلیه ی قیمت های لوله گاز  روکار و توکار کارخانه ی سپاهان با قیمت ثابت اعلام گردید. لوله گالوانیزه سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد. لوله صنعتی بارگیری از سپاهان با  قیمت ثابت اعلام شد. قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت اعلام شد. قیمت تسمه ورقی بارگیری از انبار اصفهان با  قیمت ثابت اعلام گردید. قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان با 60 تومان افزایش اعلام گردید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0