0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

خرید میلگرد 32-16 میلی متر به میزان 565-540 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 26 ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 20-10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع بازار محموله ای از میلگرد به ظرفیت 24000 تن در اواسط هفته گذشته به قیمت 560 دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور فروخته شده است و هم چنین قیمت میلگرد صادراتی به هنگ کنگ نیز به میزان 565 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. به گفته منابع خبری برخی از واردکنندگان میلگرد از کشور چین پس از مشاهده عقب نشینی در بازار داخلی این کشور، پیش خرید میلگرد را متوقف کردند.

قیمت خرید میلگرد در شرق چین به میزان 3880-3820 یوان (585-576 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 140-130 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت میلگرد پیشنهادی خود را تا میزان 550-545 دلار به ازای هر تن کاهش داده اند.

به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت خرید میلگرد پیشنهادی در بازار این کشور تلاش برای فروش بیشتر این محصول پیش از شروع تعطیلات طولانی مدت می باشد. در حال حاضر واردکنندگان میلگرد از کشور چین انتظار دارند میلگرد را با قیمت حدودا 540 دلار به ازای هر تن خریداری نمایند. این در حالی است که تولیدکنندگان میلگرد در این کشور در نظر دارند میزان تقاضا را برای هفته آینده و در خلال تعطیلات این کشور نیز حفظ نمایند چراکه کشور چین بزرگ ترین تامین کننده میلگرد در بازار جهانی بوده و تعطیلات این کشور ممکن است بر بازار میلگرد و قیمت میلگرد در بازار جهانی تاثیرات عمده ای بگذارد.

قیمت روز میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین

قیمت سیم مفتولی طی هفته گذشته به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن حدودا به میزان 30 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. تولیدکنندگان سیم مفتولی، طی دو سه هفته گذشته میزان تقاضای بسیار کمی داشته اند و فروش سیم مفتولی طی این مدت بسیار کاهش یافته است بنابراین آن ها تصمیم گرفته اند قیمت سیم مفتولی صادراتی این کشور را کاهش داده تا میزان فروش آن ها نیز افزایش یابد.

طی هفته گذشته قیمت سیم مفتولی پیشنهادی به میزان 570 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در روزهای ابتدایی هفته جاری نیز برخی از تولیدکنندگان این محصول قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان 560 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. فعالان بازار معتقدند که قیمت سیم مفتولی صادراتی تا پایان هفته جاری به میزان بیشتری افت نخواهد کرد. این در حالی است که پیش بینی می شود قیمت محصولات فولاد بلند از قبیل سیم مفتولی و میلگرد در بازار داخلی این کشور ثابت نخواهد ماند و تا پایان هفته جاری مجددا شاهد نوسانات در قیمت سیم مفتولی و میلگرد در بازار داخلی کشور چین خواهیم بود.

اخبار رسیده حاکی از آن است که در روز سه شنبه هفته گذشته قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی شرق کشور چین به میزان 4100-4080 یوان به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی این کشور طی هفته قبل از آن به میزان 30-20 یوان به ازای هر تن بیشتر بوده و طی هفته قبل شاهد افت قیمت این محصول بوده ایم.

کاهش میزان تقاضا در بازار وارداتی میلگرد کشور عربستان

میزان تقاضا برای میلگرد وارداتی کشور عربستان سعودی طی هفته جاری کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت میلگرد وارداتی در این منطقه هم چنان بدون تغییر باقی مانده است. کشور ترکیه قیمت میلگرد پیشنهادی خود به عربستان را به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. با این حال به گفته منابع خبری چنانچه میزان تقاضا برای این محصول در بازار مناسب باشد.

قیمت خرید میلگرد وارداتی قابل اجرا در کشور عربستان در حال حاضر به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن می باشد. هرچند طی روزهای اخیر بازار وارداتی این کشور برای خریدارن میلگرد به صرفه نمی باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به عربستان سعودی به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 26 ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

 

خبرهای مرتبط:

چشم انداز مثبت بازار میلگرد طی روزهای اخیر

نوسانات میلگرد در بازار جهانی ۲۵ سپتامبر

بازار تیرآهن و میلگرد خارجی ۲۲ سپتامبر

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0