0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

خرید میلگرد ۳۲-۱۶ میلی متر به میزان ۵۶۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۶ ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰-۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع بازار محموله ای از میلگرد به ظرفیت ۲۴۰۰۰ تن در اواسط هفته گذشته به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور فروخته شده است و هم چنین قیمت میلگرد صادراتی به هنگ کنگ نیز به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. به گفته منابع خبری برخی از واردکنندگان میلگرد از کشور چین پس از مشاهده عقب نشینی در بازار داخلی این کشور، پیش خرید میلگرد را متوقف کردند.

قیمت خرید میلگرد در شرق چین به میزان ۳۸۸۰-۳۸۲۰ یوان (۵۸۵-۵۷۶ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۴۰-۱۳۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت میلگرد پیشنهادی خود را تا میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن کاهش داده اند.

به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت خرید میلگرد پیشنهادی در بازار این کشور تلاش برای فروش بیشتر این محصول پیش از شروع تعطیلات طولانی مدت می باشد. در حال حاضر واردکنندگان میلگرد از کشور چین انتظار دارند میلگرد را با قیمت حدودا ۵۴۰ دلار به ازای هر تن خریداری نمایند. این در حالی است که تولیدکنندگان میلگرد در این کشور در نظر دارند میزان تقاضا را برای هفته آینده و در خلال تعطیلات این کشور نیز حفظ نمایند چراکه کشور چین بزرگ ترین تامین کننده میلگرد در بازار جهانی بوده و تعطیلات این کشور ممکن است بر بازار میلگرد و قیمت میلگرد در بازار جهانی تاثیرات عمده ای بگذارد.

قیمت روز میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین

قیمت سیم مفتولی طی هفته گذشته به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن حدودا به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. تولیدکنندگان سیم مفتولی، طی دو سه هفته گذشته میزان تقاضای بسیار کمی داشته اند و فروش سیم مفتولی طی این مدت بسیار کاهش یافته است بنابراین آن ها تصمیم گرفته اند قیمت سیم مفتولی صادراتی این کشور را کاهش داده تا میزان فروش آن ها نیز افزایش یابد.

طی هفته گذشته قیمت سیم مفتولی پیشنهادی به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در روزهای ابتدایی هفته جاری نیز برخی از تولیدکنندگان این محصول قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. فعالان بازار معتقدند که قیمت سیم مفتولی صادراتی تا پایان هفته جاری به میزان بیشتری افت نخواهد کرد. این در حالی است که پیش بینی می شود قیمت محصولات فولاد بلند از قبیل سیم مفتولی و میلگرد در بازار داخلی این کشور ثابت نخواهد ماند و تا پایان هفته جاری مجددا شاهد نوسانات در قیمت سیم مفتولی و میلگرد در بازار داخلی کشور چین خواهیم بود.

اخبار رسیده حاکی از آن است که در روز سه شنبه هفته گذشته قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی شرق کشور چین به میزان ۴۱۰۰-۴۰۸۰ یوان به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی این کشور طی هفته قبل از آن به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن بیشتر بوده و طی هفته قبل شاهد افت قیمت این محصول بوده ایم.

کاهش میزان تقاضا در بازار وارداتی میلگرد کشور عربستان

میزان تقاضا برای میلگرد وارداتی کشور عربستان سعودی طی هفته جاری کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت میلگرد وارداتی در این منطقه هم چنان بدون تغییر باقی مانده است. کشور ترکیه قیمت میلگرد پیشنهادی خود به عربستان را به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. با این حال به گفته منابع خبری چنانچه میزان تقاضا برای این محصول در بازار مناسب باشد.

قیمت خرید میلگرد وارداتی قابل اجرا در کشور عربستان در حال حاضر به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن می باشد. هرچند طی روزهای اخیر بازار وارداتی این کشور برای خریدارن میلگرد به صرفه نمی باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به عربستان سعودی به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۶ ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

 

خبرهای مرتبط:

چشم انداز مثبت بازار میلگرد طی روزهای اخیر

نوسانات میلگرد در بازار جهانی ۲۵ سپتامبر

بازار تیرآهن و میلگرد خارجی ۲۲ سپتامبر

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری