0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش مختصری از قیمت قوطی پروفیل هفته سوم فروردین 1397

در روز پنج شنبه هفته گذشته بازار محصولات فولادی شاهد شرایطی کاملا پایدار و تقریبا بدون نوسان بود و قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل ثابت اعلام گردید.

تخلیه بخشی از حباب قیمت آهن آلات از جمله قیمت روز پروفیل  طی دو روز گذشته و فروکش نمودن هیجان بازار, همچنین پایان هفته با تعطیلات بیشتر عمده ترین دلایل سکون نسبی بازار روز پنج شنبه بوده است.

در سطح بازار همچنین حجم معاملات نه چندان زیاد و در همان حدود یکی دو روز گذشته گزارش شده است.

هم چنین در روز پایانی هفته گذشته قیمت شمش نیز هماهنگ با شرایط محصولات بود و بنا بر اطلاعات اعلامی از مبادی مختلف (اصفهان, یزد, ساوه, قزوین و…) قیمت ها بدون تغییر قابل توجه نسبت به آخرین قیمت های اعلامی روزگذشته, بین 2390 تا 2460 تومان اعلام گردید.

بازار آهن آلات هفته گذشته را با التهابات شدید قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل آهن به اتمام رساند. در حال حاضر انتظار خریداران برای کاهش قیمت ها بسیار بالا بوده که مسبب اصلی این امر افزایش 300-200 تومانی این محصولات در عرض یک شب به دنبال افزایش شدید نرخ ارز و پس از آن افت ناگهانی نرخ ارز بوده است.

قیمت پروفیل آهن

این در حالی است که بسیاری از خریداران این محصولات نسبت به عواقب این روند اطلاع کافی نداشته و نسبت به آینده سوخت این سرمایه ها بی توجه می باشند. در طی هفته گذشته و تنها در مدت زمانی کوتاه میزان زیادی از محصولات فولادی و به خصوص ورق فولادی به فروش رسید و هم چنین محصولات زیادی نیز در میان این نابسامانی های ارزی و قیمت های غیر واقعی محصولات از جمله قیمت پروفیل قوطی از سوی تولیدکنندگان فروخته شد. بنابراین محصولات زیادی توسط خریداران با دلار 6000 تومانی خریداری شد و ضرر زیادی را به مصرف کننده نهایی وارد کرد در حالی که برخی از این کالاهای به فروش رفته هنوز به مقصد نیز نرسیده است.

نظر کارشناسان در خصوص افزایش قیمت پروفیل

در واقع می توان گفت که عاملان اصلی تغییرات قیمت قوطی پروفیل و سایر محصولات فولادی در حال حاضر کنار نشسته اند و نظاره گر این نابسامانی ها می باشند. باید دید چه مدت زمانی طول خواهد کشید که مجددا قیمت این محصولات به حالت اولیه بازگردد. در واقع می توان گفت که در صنعت فولاد هرچه به سمت لایه های پایین تر پیش برویم فروش ها نیز خرد تر می شود چراکه فروش ها به سمت نقد و نسیه پیش رفته و از حالت نقدی خارج می گردد.

قیمت قوطی آهنی

به طور کلی می توان گفت که لایه های پایین تر زنجیره فولاد نقش مهمی را ایفا کرده و نقش اساسی را در تعیین قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت قوطی آهن و پروفیل و سایر محصولات ایفا می کند. نمی توان انتظار داشت که فروشندگان در این لایه اقدام به فروش صرفا نقدی نمایند و این موضوع دور از انتظار می باشد. می توان گفت که لایه های پایین تر از جمله آهن فروشان معمولا در شرایط نوسانات بازار مجبور به خرید پیش پول می باشند.

 • در واقع می توان گفت که ابتدا پول را به صورت الحساب واریز کرده و سپس پس از دریافت کالا باقی پول را به حساب واریز می نمایند. این در حالی است که فروشندگان کل می دانند در صورتی که در اوضاع التهاب بازار و افزایش قیمت محصولات فولادی پول کالای فروخته شده را به طور کامل پیش از تحویل محصول دریافت نکنند ممکن است پس از کاهش مجدد قیمت محصولات فولادی مشکلاتی پیش بیاید. هم چنین معمولا افزایش قیمت ها در بازار آهن آلات چند روزه بوده و پس از مدتی تب آن فروکش خواهد کرد.

نمودار قیمت پروفیل 97

 • بنابراین در حال حاضر مشکل عمده صنعت فولاد کشور خرید آهن فروشان با قیمت های بالا در یک شب و پس از افزایش انفجاری قیمت ها بوده که پس از عقب نشینی قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی و در واقع از بین رفتن این حباب قیمتی سرمایه آن ها از بین رفته و حاضر به فروش این محصولات به قیمت پایین نمی باشند. بنابراین این افزایش قیمت های انفجاری ضرر زیادی را به صنعت فولاد کشور وارد خواهد ساخت. این گونه می شود که بدون افزایش قیمت مواد اولیه قیمت محصولات فولادی که ارتباطی با دلار نیز ندارد افزایش می یابد و سبب اوضاع نابسامان و اشفته بازار می گردد.

قیمت پروفیل استیل

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0