0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله گاز خاورمیانه برخلاف هزینه های بالای مواد اولیه 

متال بولتن یادآور شد که ارزیابی های محلی قیمت لوله گاز در ماه جاری به طور متوسط ​​۱۰ درصد افزایش بهای تولیدات داخلی در خاورمیانه را نشان می دهد. شرکت های آرکرول میتال ، سی اس ان، گرجو  و یوسیمیناس تمام قیمت های خود را در ماه جاری افزایش داده اند که به دلیل هزینه های بالا و افزایش یافته ی زغال سنگ است. شرکت یوسیمیناس تنها لوله سازی بود که به طور عمومی تنظیم قیمت را تایید کرد.

در ماه نوامبر، پس از سه بار متوالی قیمت لوله گاز در کشورخاورمیانه ،در سال جاری افزایش یافت. پیش بینی می شود که تا سال آینده این روند صعودی ادامه یابد، زیرا شایعات پیرامون شاخص بازار احتمال یک دور جدید افزایش قیمت درماه های آینده را نشان می دهند. یک توزیع کننده لوله گاز می گوید : “شرکت ها هنوز چیزی را اعلام نکرده اند، اما من شنیده ام که تنظیمات جدید ممکن است تا اواسط ژانویه اعمال گردند “. با توجه به منابع محلی، این افزایش بالقوه قیمت ها همچنان با افزایش هزینه های زغال سنگ افزایش می یابد.

قیمت لوله گاز صادراتی روسیه ۹ درصد افزایش یافته و در بالاترین قیمت خود قرار گرفت

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سرویس گمرکی فدرال کشور روسیه، حجم صادرات لوله گاز روسیه در ماه اکتبر با ۹٫۱۳٪  افزایش در ماه اکتبر به ۳٫۵۴ میلیون تن رسید. این افزایش قیمت لوله گاز به دلیل رشد چشمگیری درقیمت آهن و به پایان رسیدن محموله های لوله گاز می باشد. صادرات آهن  به ترتیب ۶۴٫۳۷٪ به ۴۷۵٫۷۰۰ تن افزایش یافت، در حالیکه صادرات لوله گاز به میزان ۲۰٫۲۴٪ افزایش یافت و به ۶۳۸٫۵۰۰ میلیون تن رسید.

صادرات نیمه تمام کالاها به میزان ۵٫۵۷٪ افزایش یافت و به ۱٫۳۶ میلیون تن رسید. بالاترین قیمت ها در ماه اوت سال ۲۰۱۶ یعنی سال گذشته بود ، زمانی که محصولات برای تولید ماه سپتامبر معامله شدند و محموله ماه اکتبر، یکی از دلایل افزایش قیمت ها بود. ارزیابی قیمت برای صادرات کشورهای مستقل مشترک المنافع برای آهن میانگین حدود ۲۳۱٫۸۷ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه در ماه اوت ۲۰۱۶  بود و در مقایسه با سال قبل ۲۲۵ دلار در هر تن فوب بود. این ارزیابی قیمت لوله گاز گالوانیزه صادراتی کشورهای مشترک المنافع در ماه اوت ۲۰۱۶ به ۳۶۸ دلار در هر تن دریای سیاه بود که  در مقایسه با ماه فوریه ۳۳۳٫۵۰ دلار در هر تن فوب در دوره مشابه سال ۲۰۱۵ می باشد.

قیمت لوله گاز وارداتی شرکت های ایران به خاطر فعالیت خرید آرام، شرکتی می باشد

به دلیل کاهش فعالیت خرید، قیمت واردات در ایران برای لوله گاز، به میزان زیادی ثابت بوده است. مشتریان ایرانی از خرید مواد وارداتی خودداری کردند زیرا قیمت مواد خارجی به طور قابل توجهی بیش از آنهایی است که در بازار داخلی وجود دارند. تعطیلات مذهبی هفته گذشته یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت خرید بوده است.

ارزیابی قیمت مجله متال بولتن برای قیمت لوله گاز وارداتی ایران در روز چهارشنبه در حدود ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن است که در مقایسه با هفته گذشته  ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن بوده است. در همین حال، ارزیابی های قیمت برای لوله گاز وارداتی به ترتیب به ترتیب ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار به ازای هر تن و ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار برای هر تن در هفته های گذشته بود.

معاملات ، پیشنهاد مناقصه، پیشنهادات لوله گاز در بسته بندی های مختلف در محدوده قیمتی بین ۴۹۵ تا ۵۲۰ دلار به ازای هر تن ، بسته به عرضه کننده ارائه شده است. مواد اولیه که منشأ آنها در روسیه است با قیمت ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن در دسترس می باشد، و در یک معامله برای ۶۰۰۰ تن شنیده شده که در محدوده ارائه شده به نتیجه رسید.

در همین حال، پیشنهادات لوله گاز از قزاقستان و چین با ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار برای هر تن  گزارش شده است. پیشنهادات لوله گاز از روسیه و قزاقستان در حدود ۵۷۰ تا ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به گوش می رسد. لوله گاز مبدا چین با قیمت ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار در هر تن بود. یک منبع به مجله متال بولتن  گفت: “تقاضای واقعی در حال حاضر وجود ندارد، زیرا قیمت های واردات مطابق با قیمت های محلی نیستند.”

لوله گاز محلی از ۲۳/۳۰ تا ۲۳/۶۰ میلیون ریال (۶۱۳ تا ۶۲۹ دلار در نرخ آزاد بازار) در هر تن صادرات انبار تهران، با احتساب  ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، در دسترس بود. در بازار ارز آزاد، ۱ دلار می تواند با ۳۷،۵۰۰ ریال مبادله شود. طبق گزارش بانک مرکزی ایران،  نرخ ارز رسمی، ۱ دلار تا ۳۲۱۵۰ ریال می باشد، در حالی که سایت  Oanda.com گزارش می دهد، و توسط مجله متال بولتن در قیمت گذاری آن استفاده می شود  ۱ دلار تا ۳۰،۱۰۲ ریال داد و ستد می شود. در همین حال، لوله گاز وارداتی حداقل ۶۶۳ دلار برای هر تن از جمله ۲۰٪ واردات، ۹٪ مالیات بر ارزش افزوده و ۵٪ هزینه های تحویل هزینه می شود.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری