0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت لوله گالوانیزه در کشورهای اروپایی در تاریخ 25 ماه اکتبر

قیمت لوله گالوانیزه طی هفته گذشته به طور گسترده ای در کشورهای اروپایی ثابت باقی مانده است چراکه بازار این کشور در تاریخ 25 ماه اکتبر آرام بوده است. پیشنهادی برای قیمت لوله گالوانیزه طی هفته گذشته شنیده شده است که بسیار بالا بوده است بنابراین این کشورها تصمیم گرفته اند مذاکراتی برای تعیین دقیق قیمت لوله گالوانیزه انجام دهند.

با این حال خریداران ناچار به فعالیت در بازار و خرید لوله گالوانیزه با قیمت بالا می باشند. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت خرید لوله گالوانیزه طی دو هفته گذشته ثابت باقی مانده است. تمامی تولید کنندگان محصولات فولادی در کشورهای اروپایی عقیده دارند که فاصله ایجاد شده مابین قیمت لوله گالوانیزه و قیمت ورق سیاه بسیار کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید لوله گالوانیزه

ارزیابی متال بولتن از قیمت لوله گالوانیزه در شمال اروپا نسبتا افزایش یافته است و به قیمت 680-650 یورو (800-764 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 25 ماه اکتبر رسیده است در حالی که قیمت لوله گالوانیزه در هفته قبل از آن به میزان 670-650 یورو به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت لوله گالوانیزه در کشورهای جنوب اروپا تقریبا ثابت باقی مانده است.

برخی از تولیدکنندگان این محصول نتوانسته اند به قیمت لوله گالوانیزه مطلوب خود به میزان 680 یورو به ازای هر تن دست یابند و امیدوارند که بتوانند تا اواسط ماه به این قیمت دست پیدا کنند. در عوض برخی از تاجران نیز هم چنان قیمت لوله گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 635 یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند.

یکی از تولیدکنندگان این محصول تخمین زده است که بازار آرام سبب تضعیف قیمت لوله گالوانیزه در این کشورها خواهد شد. برخی نیز معتقدند که طی روزهای آینده قیمت خرید لوله گالوانیزه مقداری کاهش یابد. این در حالی است که در حال حاضر هیچ فعالیت خرید اضافه ای در بازار مشاهده نمی شود و سفارشات نیز بسیار کم می باشد.

قیمت لوله گالوانیزه بازار اصفهان

اثرات عوارض ضد دامپینگ بر قیمت خرید لوله گالوانیزه

منابع خبری معتقدند که اخیرا عوارض ضد دامپینگ تعیین شده از سوی کمیسیون اروپا برای واردات محصولات فولادی از کشورهای برزیل، ایران، روسیه و اوکراین سبب بهبود بازار آهن آلات داخلی این کشورها خواهد شد و ممکن است روند افزایش و جهش بزرگی برای قیمت خرید لوله گالوانیزه طی روزهای اخیر مشاهده گردد.

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا در تاریخ 25 ماه اکتبر به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه نباید از میزان 600 یورو به ازای هر تن طی روزهای اخیر افزایش یابد و چنانچه این امر رخ ندهد کارخانجات نیز ناچار به کاهش قیمت لوله گالوانیزه تولیدی خود خواهند شد.

تحلیل بازار لوله گالوانیزه اروپا طی روزهای گذشته

قیمت لوله گالوانیزه اروپا طی هفته های گذشته ثابت باقی مانده است چراکه خریداران میزان موجودی مواد کافی داشته و کارخانجات نمی توانند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند. فعالان بازار اعلام کرده اند که میزان موجودی بازار در حال حاضر کاهش یافته است و این موضوع از اواخر ماه سپتامبر شروع شده است.

ولی این موضوع در حال حاضر چندان اهمیتی نداشته و نتواسته باعث افزایش قیمت لوله گالوانیزه در بازار داخلی این کشور گردد چراکه خریدراان تمایلی به خرید نداشته و میزان موجودی لوله گالوانیزه آن ها کافی می باشد. در حال حاضر فعالان بازار بایستی اندکی با احتیاط رفتار کرده چراکه میزان موجودی خریدراان زیاد بوده و تمایل آن ها به خرید لوله گالوانیزه کم می باشد.

تحلیل متال بولتن از بازار ورق گالوانیزه

ارزیابی متال بولتن از قیمت لوله گالوانیزه در هفته های گذشته در شمال اروپا به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت 670-650 یورو (788-765 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 18 ماه اکتبر رسیده است در حالی که قیمت خرید لوله گالوانیزه در هفته گذشته در کشورهای اروپایی به میزان 670-655 یورو به ازای هر تن بوده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت لوله گالوانیزه در کشورهای جنوب اروپا به میزان 660-620 یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. هم چنین فعالیت کم برای خرید لوله گالوانیزه در این کشورها به علت میزان پیش فروش بالای این محصول بوده است که سبب کاهش قیمت لوله گالوانیزه طی روزهای اخیر گشته است و چنانچه قیمت ورق گرم افزایش پیدا نکند، قیمت لوله گالوانیزه نیز ثابت خواهد ماند.

قیمت لوله گالوانیزه در سه ماهه اول و دوم سال جاری افزایش یافته است و کاهش میزان موجودی کارخانجات سبب می شود که کارخانجات تلاش کنند که قیمت این محصول را افزایش دهند.

عوارض ضد دامپینگ کشور برزیل برای قیمت لوله گالوانیزه وارداتی

دولت برزیل اخیرا عوارض ضد دامپینگ جدیدی برای قیمت لوله گالوانیزه وارداتی خود از کشورهای مالزی، تایلند و ویتنام وضع کرده است. علت این امر به گفته منابع خبری آسیب رساندن محصولات وارداتی به این کشور بر روی قیمت لوله گالوانیزه در بازار داخلی این کشور می باشد. در حال حاضر این کشور نتوانسته است تعادلی مابین قیمت لوله گالوانیزه در بازار وارداتی و بازار داخلی ایجاد کند و ناچار به وضع قوانین جدید برای واردات به این کشور گشته است.

به نظر می رسد بخش عمده ای از مشکلات در بخش لوله گالوانیزه کشور برزیل به علت افزایش هزینه های تولید این محصول در کارخانجات بوده است. علت دیگر این مشکلات نیز کاهش میزان تقاضا و کاهش میزان تولید این محصول بوده است. دیگر نتیجه گیری ها راجع به این بخش در تاریخ 1 ماه مارس سال 2018 صورت خواهد گرفت. در ماه آوریل سال جاری، کشور برزیل عوارض ضد دامپینگ دیگری برای واردات لوله گالوانیزه از از کشورهای مالزی، تایلند و ویتنام اعلام کرده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0