0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند صعودی قیمت میلگرد آجدار کشور چین طی ماه های گذشته

کارخانه بزرگ میلگرد چین (شاگنگ) برای ششمین بار متوالی قیمت میلگرد آجدار تولیدی خود را افزایش می دهد؛ در حالی که در روزهای اخیر به دلیل کسب سود بیشتر در بازارهای موضعی، قیمت های خود را افزایش داده بود. او در روز یکشنبه ۲۱ آگوست، میلگرد HRB400 خود را به قیمت ۲۶۰۰ یوان (۳۹۱ دلار) در هر تن به فروش رساند و قیمت آن ۴۰ یوان (۶ دلار) برای هر تن از آخرین قیمت آن افزایش داشته است. این شرکت همچنین میلگرد آجدار HPB300  را با افزایش ۳۰ یوان (۵ دلار) در هر تن ارائه داد،که قیمت این محصول به ۲۵۶۰ یوان (۳۸۵ دلار) برای هر تن می رسد.

هر دو قیمت بر مبنای کارهای سابق و شامل مالیات بر ارزش افزوده هستند. کارخانه از ابتدای ماه جولای قیمت ها را افزایش داده است و این امر به دلیل چشم انداز نسبتاً خوش بینانه در برابر کاهش تولید است.یک ناظر مستقر در شانگهای اظهار داشت :” پیش بینی می شود که قیمتها بالاتر رود، زیرا عرضه احتمالا پیش از اجلاس G20 پیشی گرفته است. اما من خاطر نشان می کنم که افزایش عوارض تا به حال محدود شده است، که ممکن است چیزی برای انجام  بازرسی های محیطی که در روز ۱۹ آگوست پایان می یابد ،داشته باشد. “

شش منطقه مورد هدف میلگرد آجدار تجاری کانادا 

در روز جمعه ۱۹ آگوست، آژانس بین المللی خدمات کانادا (CBSA) اعلام کرد که سه کارخانه میلگرد آجدار سازی کانادایی، یک موضوع تجاری را هدف قرار داده اند که به واردات میلگرد آجدار از شش کشور اشاره دارد.این آژانس اظهار داشت که مقررات ضد دامپینگ در مورد بلاروس، هنگ کنگ، ژاپن، پرتغال، اسپانیا و تایوان، اعمال می شود. هیچ شکایتی علیه یارانه نقدی یا غیرقانونی بودن این کار ثبت نشده است.

شاکیان این مورد عبارتند از:  شرکت های Contrecoeur، ArcelorMittal Long Products Canada، Quebec؛ ادمونتون، AltaSteel مستقر در آلبرتا؛ و Porto Alegre، Gerdau مستقر در برزیل که از یک نیروگاه میلگرد آجدار در Whitby، Ontario حمایت می کند. بانک های مرکزی اعلام کرده اند که شکایت کنندگان ادعا می کنند که تولید کنندگان میلگرد آجدار کانادایی در نتیجه کاهش قیمت میلگرد آجدار از مناطق مورد هدف با درآمد ناشی از درآمد و سهم بازار مواجه شده و تولید و اشتغال را کاهش می دهند.

قیمت میلگرد اصفهان

اقدامات ضد دامپینگ برای واردات میلگرد کانادا

احکام مقدماتی آژانس بین المللی خدمات کانادا در ۱۷ نوامبر صورت می گیرد. دادگاه تجارت بین المللی کانادا، در مورد اینکه آیا صنعت کانادا توسط واردات آسیب دیده است یا نه تحقیق می کند، و باید تا ۱۸ اکتبر نتیجه تحقیق خود را تعیین کند. آژانس بین المللی خدمات کانادا گفت که جزئیات بیشتر در مورد پرونده در ۱۵ سال آینده در دسترس خواهد بود. طبق اظهارات آژانس بین المللی خدمات کانادا، این سازمان اعلام  می کند که کانادا دارای ۴۸ مقررات ویژه واردات است.

 میلگرد آجدار ، سیم مفتولی جمله محصولاتی هستند که در هنگام وارد شدن به کانادا اقدامات ضد دامپینگ و مقابله ای با آن انجام می گیرد. میلگرد سازان کانادایی در دسامبر ۲۰۱۴ یک مورد تجاری را به دست آوردند و منجر به اعمال مقررات ضد دامپینگ علیه واردات میلگرد آجدار از چین، کره جنوبی و ترکیه شد و اقدامات ضد یارانه ای را برای واردات میلگرد آجدار از چین انجام داد. با هم، این شش کشور که n نامیده می شوند ،آخرین مورد حمل ونقل با حداقل ۱۴۸٫۵۱۲ تن میلگرد آجدار به کانادا هستند که تا ژوئن ۲۰۱۶ افزایش داشته است. این رقم از ۱۱۲٫۲۷۹ تن حمل شده به کانادا در همان دوره حمل به  ایالات متحده آمریکا، به میزان قابل توجهی بالاتر است.

ثبات قیمت میلگرد آجدار داخلی لهستان در تابستان

به گفته منابع به متال بولتن در روز جمعه ۱۹ آگوست، قیمت میلگرد آجدار داخلی لهستان در هفته گذشته به دلیل کسادی بازار در تابستان، تغییری نکرده است. یک معامله گر لهستانی گفت :”بازار بسیار کند است، که در ماه آگوست  چنین چیزی عادی است، اما عموماً فعالیت ساخت و ساز در سال جاری بسیار قوی بوده است ، و تقاضا هفته آینده بهبود خواهد یافت.

ارزیابی قیمت میلگرد آجدار درجه ۱ برای میلگرد ۱۲ میلیمتری داخلی بین ۱۶۵۰ تا ۱۶۸۰ زلوتی (۴۳۵-۴۴۳ دلار) در هر تن از کارهای قبلی در روز ۱۹ آگوست برآورد گردید؛ که بدون تغییر در هفته بود. کارخانه های لهستانی در حال ارائه و تجارت مواد با قیمت ۱٫۶۷۰  ۱٫۶۹۰  زلوتی(۴۴۰ تا ۴۴۶ دلار) در هر تن cpt ارزیابی گردید، با هزینه حمل و نقل  که حدود ۱۰ تا ۲۰ زلوتی (۳ تا ۵ دلار) در هر تن است. با توجه به منابع بازار، انتظار می رود در بازار قراضه اروپا، روند صعودی قیمت میلگرد آجدار در لهستان افزایش یابد. یک منبع دیگر گفت: “وضعیت در اوایل ماه سپتامبر مشخص خواهد شد، اما اکنون خریداران انتظار دارند که قیمت میلگرد آجدار افزایش یابد.”

قیمت فولاد بلند داخلی ترکیه پایدار و تقاضا همچنان ضعیف است

قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی ترکیه در بیشتر از هفت روز گذشته با ثبات بوده و تقاضا نیز ضعیف بوده است. خرید میلگرد آجدار از تولید کنندگان با قیمت ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار در هر تن از کارهای پیشین ارائه شد و برخی از معاملات با این قیمت انجام گرفته اند. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای میلگرد آجدار داخلی ترکیه در روز جمعه ۱۹ آگوست ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار به ازای هر تن کارهای سابق برآورد گردید، که در طول هفته بدون تغییر بود.

یکی از تجار اظهار داشت “بازار از هفته گذشته تغییری نکرده است. تقاضا بد است و قبل از پایان سال  یا شاید بعد از آن هم بهبود نخواهد یافت. ” خرید میلگرد آجدار از تولید کنندگان با قیمت ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار برای هر تن از کارهای پیشین تهیه می شود و بعضی از معامله ها به مبلغ ۵۲۰ دلار برای هر تن کارهای سابق انجام گرفت. ارزیابی قیمت هفتگی برای خرید میلگرد آجدار داخلی ترکیه در روز جمعه ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی بود که از ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار برای هر تن از کارهای پیشین افزایش داشته است

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری