0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد صادراتی کشورهای اروپایی به دنبال تضعیف میزان تقاضا در الجزایر

قیمت میلگرد صادراتی پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان این محصول در کشورهای اروپایی نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است چراکه میزان تقاضا برای این محصول از سوی واردکنندگان در کشور الجزایر کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی از کشورهای واقع در جنوب اروپا به میزان 500-490 یورو (588-577 دلار) به ازای هر تن بوده است که این ارزیابی ها براساس قیمت های شنیده شده از کشورهای ایتالیا و اسپانیا بوده است. به گفته منابع خبری در حال حاضر قیمت میلگرد اندکی تضعیف شده است چراکه بازارهای صادراتی دیگری ( به غیر از الجزایر ) نیز وجود داشته و قیمت شمش نیز نسبتا افزایش یافته است بنابراین تولیدکنندگان این محصول انتظار دارند که بازار میلگرد نیز طی دو یا سه ماه آینده تقویت گردد. هم چنین امید است بازار میلگرد کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز طی هفته جاری بهبود بیشتری یابد چراکه قیمت محصولات فولادی نیمه تمام و تمام کاری شده برای مقاطع در بازار داخلی چین نیز در حال بهبود می باشد.

کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی الجزایر

قیمت میلگرد پیشنهادی جنوب اروپا به واردکنندگان میلگرد کشور الجزایر به میزان 495-490 یورو به ازای هر تن گزارش شده است. هرچند در خصوص خرید میلگرد در کشور الجزایر طی هفته گذشته هیچ گونه معامله ای را منعقد نکرده اند. این در حالی است که ارزیابی قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر نسبت به هفته گذشته به میزان 5 یورو به ازای هر تن کاهش یافته و به میزان 520-515 یورو به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری خریداران این محصول در کشور الجزایر قیمت میلگرد پیشنهادی را به میزان بالاتر از 510-505 یورو به ازای هر تن نمی پذیرند چراکه در این صورت قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور نسبت به قیمت میلگرد وارداتی کاهش یافته و خریداران ترجیح می دهند این محصول را از بازار داخلی کشور خود با قیمت ارزان تری خریداری نمایند.

قیمت میلگرد وارداتی به میزان 510-505 یورو به ازای هر تن cfr برابر با قیمت صادراتی این محصول حدود 480 یورو به ازای هر تن فوب اروپای جنوبی می باشد چراکه میزان هزینه حمل و نقل این محصول بالا می باشد. به گفته منابع خبری کارخانجات واقع در کشورهای اروپایی تمایلی به کاهش قیمت میلگرد صادراتی خود نداشته چراکه زمان کافی برای تولید و حمل این محصول به الجزایر برای اختصاص ظرفیت موردنظر میلگرد وارداتی تا پیش از پایان سال را ندارند. خریداران میلگرد در کشور الجزایر مجوز میلگرد وارداتی خود را گسترش داده اند. این مجوز که تا پایان سال 2017 به پایان می رسید تا ماه فوریه سال 2018 تمدید گردیده است. این گسترش شامل افزودن میزان میلگرد وارداتی به کشور الجزایر به میزان 400000 تن می باشد که در تاریخ 12 ماه سپتامبر از سوی وزارت تجارت الجزایر صادر گردیده است.

قیمت میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 10 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت 525-510 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 18 ماه اکتبر رسیده است. این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و معاملات شنیده شده در کشورهای اسپانیا و ایتالیا بوده است. طی هفت یا هشت روز گذشته، بازار داخلی میلگرد در اروپا بسیار آرام بوده است و میزان تقاضا نیز بسیار کاهش یافته است. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار میلگرد این کشور آرام بوده ولی پیش بینی می شود که طی روزهای آینده خرید میلگرد به دنبال تضعیف در بازار قراضه آهنی وارداتی کشور ترکیه، کاهش بیشتری یابد. با این حال انتظار می رود که خریداران هرچه سریع تر فعالیت خرید خود را افزایش دهند. ارزیابی روزانه متال بولتن از قیمت قراضه آهنی وارداتی به شمال اروپا به میزان 8/10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت 2/296 دلار به ازای هر تن رسیده است.

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری به طور گسترده ای ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی و کاهش میزان عرضه و موجودی این محصول در بازار عنوان گردیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان 5 یورو به ازای هر تن طی هفته گذشته کاهش یافته است و به قیمت 580-550 یورو (682-647 دلار) به ازای هر تن رسیده است. این ارزیابی ها براساس معاملات و پیشنهادات شنیده شده برای قیمت میلگرد در کشورهای فرانسه، آلمان و هلند بوده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا هم چنان قوی می باشد و میزان سفارشات بالایی مشاهده می گردد که میزان سفارشات نسبت به میزان موجودی میلگرد در بازار این کشورها کم تر می باشد. یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور ایتالیا تحت تاثیر قوانین حمل و نقل در این کشور قرار گرفته و در نتیجه میزان قیمت حمل با کامیون نیز در این کشور افزایش یافته که بر قیمت های پیشنهادی تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

در حال حاضر خریداران این محصول در بازار فعالیت کمی داشته و به علت بالا بودن قیمت میلگرد از خرید امتناع می کنند ولی آن ها ناچارند هرچه  زودتر قیمت های بالا را قبول کرده و اقدام به خرید نمایند چراکه ناچار به انجام پروژه های خود می باشند. هم چنین افزایش هزینه های الکترود گرافیتی، آجر نسوز و فروآلیاژها طی ماه های اخیر نیز بر افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی تاثیر بسزایی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0