0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایشی که در روند قیمت میلگرد شاهد بودیم

قیمت میلگرد در اکثر کارخانجات تولیدی داخل به گونه ای بود که میتوان گفت شاهد افزایشی بودیم که تنها در یک یا دو روز هفته شاهد آن بودیم در هفته آخر آذر ماه قیمت میلگرد با تغییرات زیادی همراه بود و دور دیگری از نوسانات ارز باعث شده است که تولید کنندگان میلگرد قیمت های داخلی خود را به منظور جبران کاهش نرخ ارز ، اصلاح کنند . با این حال ، علیرغم تقاضای کلی برای میلگرد در بازار داخلی ، همزمان چندین کارخانه از جمله ذوب آهن اصفهان قیمت میلگرد خود را بالا برده اند .

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در آغاز هفته در سایزهای 12 و 14 با قیمت معادل 2505 تومان و در سایز 16 با قیمت 2450 تومان و سایزهای 18 تا 32 با قیمت 2280 تومان اعلام گردید که نسبت به هفته گذشته تنها در سایزهای 16 تا 32 آن تغییر داشتیم در اواسط هفته قیمت به ثبات رسید و با 2540 تومان در سایزهای پر فروش معامله شد در اواخر هفته یعنی در روز پنجشنبه افزایشی را دیدیم که دور از انتظار چندین روزه بود به شکلی که سایز های 12 و 14 آجدار 2580 تومان و سایز 16 آن با یمتی معادل 2540 تومان که به نسبت روزهای گذشته چیزی در حدود 35 تا 40 تومان افزایش داشت و در سایزهای 18 تا 32 قیمت با 2340 تومان در هر کیلو اعلام گردید که این سایز نیز با افزایش 40 تا 45 تومان رشد کرده است .

خبرها حاکی از این است که افزایش قیمت میلگرد به دلایل مختلفی رشد داشته است که از جمله آنها میتوان به افزایش قیمت بنزین که در دولت اعلام گردید از یکم دی ماه آن را اعمال کرده و با افزایش این منابع سوختی قیمتها و از جمله قیمت میلگرد داخلی افزایش از خود نشان خواهد داد و کارخانجات با توجه به هزینه هایی که در این راستا متحمل می شوند به ناچار قیمتهای خود را بالا می برند .

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

آیا زلزله بر روی قیمتها تاثیرگذار بوده است ؟

با وجود زلزله در ایران در مناطق زلزله زده تخریب به صورت آماری با درصدهای مختلف اعلام شد از جمله 85 درصد تخریب منازل روستای هجدک و روستاهای دیگری که از آسیب های زلزله به دور نبودند بنابراین بنیاد مسکن در صدد ساخت منزل و اسکان موقت مردم بر خواهد آمد و تقاضا به گونه ای است که افزایش قیمت را در بر خواهد داشت .

قیمت میلگرد کویر کاشان در جدالی با دیگر کارخانجات

قیمت میلگرد کارخانه کویر کاشان با توجه به قیمتهایی که در هفته سوم آذر ماه از آن شاهد بودیم به طرز چشمگیری در اوایل هفته در رزو یکشنبه 26 آذر ماه در سایز 10 با افزایش 100 تا 130 تومانی اعلام و در سایز 12 بدون اعلامی و در سایزهای 14 و 16 افزایش 80 تومانی با قیمت 2330 تومان و در سایزهای 18 تا 32 به همین منوال شاهد افزایش بودیم . در ادامه هفته کارخانه کویر کاشان قیمتها را به طور محتاطانه ثابت حفظ کرد تنها در بعضی سایزها اعلامی داشت و در بعضی دیگر موجودی به اتمام رسیده وبد و اعلامی نداشت .

 

قیمت میلگرد کویر کاشان

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

کارخانه ابرکوه یزد با توجه به نوساناتی که در بازار آهن آلات علی الخصوص میلگرد وجود داشت با شروع هفته آخر فصل پاییز با افزایشی که از عوامل متعددی ناشی بود قیمت میلگرد خود را با 100 تا 120 تومان در هر کیلو افزایش داد که این افزایش به قیمت 2225 تومان در سایز 14 و 16 آن به نسبت قیمت هفته گذشته آن که 2115 بوده است افزایش چشمگیری بوده است .

قیمت میلگرد ابر کوه

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد بافق یزد به تبع افزایشی که از دیگر کارخانجات در هفته گذشته به گوش میرسید نیز قیمت های خود را بالا برد تا چیزی از رقبا کم نداشته باشد و بتواند در بازار پر سود این روزها خودی نشان بدهد .
در حالی که فروش محصولات فولادی در بازار با خبرهای افزایشی همراه بود بهتر است نگاهی به پر فروش ترین ها نیز بیندازیم که از جمله می توان به کارخانه بافق یزد اشاره کرد . قیمت میلگرد این کارخانه به گونه ای اعلام گردید که همچون کارخانه ابرکوه در سایزهای پر فروش آن با افزایش 100 تا 120 تومانی همچون سایز 12 آن که به قیمت 2340 تومان در هر کیلو اعلام و معامله گردید .

قیمت میلگرد بافق یزد

در نتیجه نوسانات ارز ، معادل دلار این پیشنهادات قیمت میلگرد فقط 2 دلار در هر تن افزایش قیمت روزانه داشت و به ترتیب با نرخی حدود 445 دلار در هر تن کارهای سابق و 450 دلار در هر تن سی اف آر ارائه گردیده است.

پیشنهادات قیمت میلگرد داخلی ترکیه از شرکت ازمیر در طول یک روز به میزان 20 لیره در هر تن افزایش یافت و در حال حاضر با نرخ 1,940 لیره در هر تن کارهای سابق به بازار ارائه می شود. با این حال ، بازنگری قیمت میلگرد از این تولید کننده برای جبران نوسانات ارز ناکافی نبود،و منجر به کاهش پیشنهادات در ایالات متحده آمریکا به میزان 6 دلار در هر تن شد و هم اکنون قیمت میلگرد این شرکت به 443 دلار درهر تن کارهای سابق رسیده است.
شرکت فولاد اسکندریه قیمت میلگرد خود را برای این منطقه ، 445 دلار در هر تن( 1,950 لیره ) تنظیم کرده است.قیمت هایی که به لیره ترکیه ارائه شده اند، شامل 18٪ مالیات می باشند، در حالیکه قیمت های ارائه شده به دلار آمریکا شامل مالیات نمی شوند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0