0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایشی که در روند قیمت میلگرد شاهد بودیم

قیمت میلگرد در اکثر کارخانجات تولیدی داخل به گونه ای بود که میتوان گفت شاهد افزایشی بودیم که تنها در یک یا دو روز هفته شاهد آن بودیم در هفته آخر آذر ماه قیمت میلگرد با تغییرات زیادی همراه بود و دور دیگری از نوسانات ارز باعث شده است که تولید کنندگان میلگرد قیمت های داخلی خود را به منظور جبران کاهش نرخ ارز ، اصلاح کنند . با این حال ، علیرغم تقاضای کلی برای میلگرد در بازار داخلی ، همزمان چندین کارخانه از جمله ذوب آهن اصفهان قیمت میلگرد خود را بالا برده اند .

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در آغاز هفته در سایزهای ۱۲ و ۱۴ با قیمت معادل ۲۵۰۵ تومان و در سایز ۱۶ با قیمت ۲۴۵۰ تومان و سایزهای ۱۸ تا ۳۲ با قیمت ۲۲۸۰ تومان اعلام گردید که نسبت به هفته گذشته تنها در سایزهای ۱۶ تا ۳۲ آن تغییر داشتیم در اواسط هفته قیمت به ثبات رسید و با ۲۵۴۰ تومان در سایزهای پر فروش معامله شد در اواخر هفته یعنی در روز پنجشنبه افزایشی را دیدیم که دور از انتظار چندین روزه بود به شکلی که سایز های ۱۲ و ۱۴ آجدار ۲۵۸۰ تومان و سایز ۱۶ آن با یمتی معادل ۲۵۴۰ تومان که به نسبت روزهای گذشته چیزی در حدود ۳۵ تا ۴۰ تومان افزایش داشت و در سایزهای ۱۸ تا ۳۲ قیمت با ۲۳۴۰ تومان در هر کیلو اعلام گردید که این سایز نیز با افزایش ۴۰ تا ۴۵ تومان رشد کرده است .

خبرها حاکی از این است که افزایش قیمت میلگرد به دلایل مختلفی رشد داشته است که از جمله آنها میتوان به افزایش قیمت بنزین که در دولت اعلام گردید از یکم دی ماه آن را اعمال کرده و با افزایش این منابع سوختی قیمتها و از جمله قیمت میلگرد داخلی افزایش از خود نشان خواهد داد و کارخانجات با توجه به هزینه هایی که در این راستا متحمل می شوند به ناچار قیمتهای خود را بالا می برند .

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

آیا زلزله بر روی قیمتها تاثیرگذار بوده است ؟

با وجود زلزله در ایران در مناطق زلزله زده تخریب به صورت آماری با درصدهای مختلف اعلام شد از جمله ۸۵ درصد تخریب منازل روستای هجدک و روستاهای دیگری که از آسیب های زلزله به دور نبودند بنابراین بنیاد مسکن در صدد ساخت منزل و اسکان موقت مردم بر خواهد آمد و تقاضا به گونه ای است که افزایش قیمت را در بر خواهد داشت .

قیمت میلگرد کویر کاشان در جدالی با دیگر کارخانجات

قیمت میلگرد کارخانه کویر کاشان با توجه به قیمتهایی که در هفته سوم آذر ماه از آن شاهد بودیم به طرز چشمگیری در اوایل هفته در رزو یکشنبه ۲۶ آذر ماه در سایز ۱۰ با افزایش ۱۰۰ تا ۱۳۰ تومانی اعلام و در سایز ۱۲ بدون اعلامی و در سایزهای ۱۴ و ۱۶ افزایش ۸۰ تومانی با قیمت ۲۳۳۰ تومان و در سایزهای ۱۸ تا ۳۲ به همین منوال شاهد افزایش بودیم . در ادامه هفته کارخانه کویر کاشان قیمتها را به طور محتاطانه ثابت حفظ کرد تنها در بعضی سایزها اعلامی داشت و در بعضی دیگر موجودی به اتمام رسیده وبد و اعلامی نداشت .

 

قیمت میلگرد کویر کاشان

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

کارخانه ابرکوه یزد با توجه به نوساناتی که در بازار آهن آلات علی الخصوص میلگرد وجود داشت با شروع هفته آخر فصل پاییز با افزایشی که از عوامل متعددی ناشی بود قیمت میلگرد خود را با ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومان در هر کیلو افزایش داد که این افزایش به قیمت ۲۲۲۵ تومان در سایز ۱۴ و ۱۶ آن به نسبت قیمت هفته گذشته آن که ۲۱۱۵ بوده است افزایش چشمگیری بوده است .

قیمت میلگرد ابر کوه

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد بافق یزد به تبع افزایشی که از دیگر کارخانجات در هفته گذشته به گوش میرسید نیز قیمت های خود را بالا برد تا چیزی از رقبا کم نداشته باشد و بتواند در بازار پر سود این روزها خودی نشان بدهد .
در حالی که فروش محصولات فولادی در بازار با خبرهای افزایشی همراه بود بهتر است نگاهی به پر فروش ترین ها نیز بیندازیم که از جمله می توان به کارخانه بافق یزد اشاره کرد . قیمت میلگرد این کارخانه به گونه ای اعلام گردید که همچون کارخانه ابرکوه در سایزهای پر فروش آن با افزایش ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومانی همچون سایز ۱۲ آن که به قیمت ۲۳۴۰ تومان در هر کیلو اعلام و معامله گردید .

قیمت میلگرد بافق یزد

در نتیجه نوسانات ارز ، معادل دلار این پیشنهادات قیمت میلگرد فقط ۲ دلار در هر تن افزایش قیمت روزانه داشت و به ترتیب با نرخی حدود ۴۴۵ دلار در هر تن کارهای سابق و ۴۵۰ دلار در هر تن سی اف آر ارائه گردیده است.

پیشنهادات قیمت میلگرد داخلی ترکیه از شرکت ازمیر در طول یک روز به میزان ۲۰ لیره در هر تن افزایش یافت و در حال حاضر با نرخ ۱,۹۴۰ لیره در هر تن کارهای سابق به بازار ارائه می شود. با این حال ، بازنگری قیمت میلگرد از این تولید کننده برای جبران نوسانات ارز ناکافی نبود،و منجر به کاهش پیشنهادات در ایالات متحده آمریکا به میزان ۶ دلار در هر تن شد و هم اکنون قیمت میلگرد این شرکت به ۴۴۳ دلار درهر تن کارهای سابق رسیده است.
شرکت فولاد اسکندریه قیمت میلگرد خود را برای این منطقه ، ۴۴۵ دلار در هر تن( ۱,۹۵۰ لیره ) تنظیم کرده است.قیمت هایی که به لیره ترکیه ارائه شده اند، شامل ۱۸٪ مالیات می باشند، در حالیکه قیمت های ارائه شده به دلار آمریکا شامل مالیات نمی شوند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری