0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت نبشی در بازار کشورهای اروپایی

منابع روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر به مرکزآهن گفتند که بازار راجع به قیمت نبشی اروپاییِ ، قیمت های افزایش یافته که هفته گذشته توسط آرکلور میتال اعلام شد را نمی پذیرند. آرسلور میتال تصمیم گرفت که قیمت نبشی خود را در سه ماهه چهارم تولید محصولات نبشی خود را در شمال و جنوب اروپا، برای دومین بار پس از ماه جولای، در ۲۲ سپتامبر افزایش دهد.

با توجه به گفته شرکت کنندگان در بازار، معاملات جدیدی با قیمت نبشی بالاتر گزارش نشده است و خریداران بیشتر خرید نبشی خود را از محصولات خارج از اتحادیه اروپا انجام می دهند. با این حال، خریداران اروپایی ممکن است در نهایت قیمت نبشی بالا را قبول کنند، به دلیل کمبود مواد وارداتی که ممکن است قبل از پایان سال به اتحادیه اروپا تحویل داده شود و این واقعیت که بعضی از کارخانجات در شمال اروپا گزارش دادند که با داشتن رزرو به اندازه کافی برای سه ماهه چهارم، معاملات را متوقف کرده اند. یکی از معامله گران گفت: “منابع نبشی چهارماهه چهارم، محدودیت دارند و اگر کسی در سال جاری نیاز به مواد داشته باشد، خریدار مجبور خواهد شد که قیمت نبشی کارخانه را بپردازد.”

ارزیابی قیمت هفتگی داخلی  مرکزآهن  در اروپای شمالی برای نبشی در ۲۸ سپتامبر ۱۳۰تا ۱۵۰یورو (۱۸۰ تا۲۰۰ دلار) در هر تن از کارهای قبلی بود که از هفته گذشته در محدوده قیمت ۲۰۰ تا ۲۵۰ یورو( ۱۷۰ تا ۲۰۰ دلار) در هر تن کارهای سابق کاهش داشته است. این ارزیابی برای نبشی در این هفته ۲۰۰ تا ۲۵۰ یورو (۲۶۰ تا ۳۰۰دلار) در هر تن از کارهای قبلی برآورد گردید که در یک هفته پیش از آن ۲۵۰ تا ۲۶۰ یورو (۳۲۰-۳۰۰ دلار) در هرتن کارهای سابق بود.

قیمت نبشی ناودانی

ارزیابی متال بولتن از قیمت نبشی بازار اروپا

ارزیابی مرکزآهن قیمت نبشی داخلی در این هفته به میزان ۲۰۰تا ۲۳۰ یورو (۲۵۰-۳۰۰ دلار) در هر تن از این کارهای سابق برآورد گردید که در هفته گذشته ۲۰۰ تا ۲۲۰یورو (۲۵۰ تا ۳۰۰دلار) برای هر تن کارهای قبلی بوده است. ارزیابی هفتگی قیمت نبشی داخلی در اروپای جنوبی برای  با ارزش ۱۸۰-۱۹۰ یورو (۱۸۰-۱۹۰ دلار) در هر تن کارهای سابق در روز ۲۸ سپتامبر بدون تغییر درهفته بود.

نبشی سازان ایتالیایی مواد اولیه را در انتهای محدوده ارزیابی ارائه می دهند، در حالی که سطح بالاتر قیمت مواد را از اسپانیا نشان می دهد. ارزیابی قیمت در جنوب اروپا همچنین با قیمت ۲۳۰ تا ۲۴۰ یورو (۲۶۰-۲۷۰دلار) در هر تن از کارهای قبلی، در این هفته بدون تغییر باقی مانده است، در حالی که ارزیابی قیمت داخلی نبشی این هفته در قیمت ۲۰۰-۲۳۰یورو (۲۵۰-۲۶۰دلار) در هر تن کارهای سابق، باقی مانده است.

ارزیابی قیمت هفتگی داخلی مرکزآهن برای اروپای مرکزی برای نبشی در مرکز اروپا در این هفته ۱۸۰ تا ۱۹۰ دلار (۲۰۵-۲۱۰دلار) در هر تن کارهای سابق برآورد گردید. درحالیکه هفته گذشته ۱۸۰ تا ۲۰۰ یورو (۲۱۰ تا ۲۳۰دلار) در هر تن از کارهای قبلی بود. پایین ترین محدوده ارزیابی پیشنهادات شنیده شده در بازار را نشان می دهد، در حالی که  محدوده بالایی،  نشان دهنده پیشنهادات رسمی می باشد.

هند وظیفه مقررات ضد انحصاری را بر روی نبشی چین اعمال می کند

هند یک مقر دائمی ضد انحصاری برای واردات نبشی یا قوطی که از چین صادر می شود ، تعیین کرده است. یک بیانیه از اداره کل وظایف ضد انحصاری و متحدان (DGAD) که روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر منتشر شد، اعلام کرد که عوارض گمرکی ضد انحصاری باید وضع کند که نبشی وارد شده از چین در قیمت پایین تر از قیمت تخلیه در مقصد ۲۵۰دلار برای هر تن استفاده کند.

از آستانه عوارض گمرکی ۲۵۰دلار برای محصولات طبقه بندی شده شامل نبشی و لوله ها،قوطی استفاده می شود. عوارض گمرکی پرداخت شده توسط وارد کننده، مابه التفاوت هزینه تخلیه واردات معادل ۲۶۰ دلار خواهد بود. این امر در مورد تمام تولیدکنندگان و صادرکنندگان به جز شرکت Minmetals Yingkou Medite Plate Co ، که آستانه آن ۲۰۰ دلار برای هر تن خواهد بود، اعمال خواهد شد. به گفته یکی از مقامات صنعت، آستانه وظیفه مینمتال  پایین تر است، زیرا مابه التفاوت آسیب آن در ۳۵-۴۵ درصد تعیین شده است در حالیکه برای سایر تولیدکنندگان و صادرکنندگان چینی ۶۰ تا ۷۰ درصد می باشد.

این عوارض ضد انحصاری تنها پس از اعمال گمرکی هندوستان اعلام می شود که معمولا فقط چند روز طول می کشد. پروژۀ ضد انحصاری در برابر واردات چین در ۲ ژوئن سال جاری آغاز شد. یافته های اولیه DGAD این بود که تولید کنندگان داخلی از واردات نبشی از چین ، از آوریل ۲۰۱۵ تا دسامبر ۲۰۱۵ افزایش یافته است، در حالیکه بین ۱ آوریل ۲۰۱۲ و ۳۱ مارس ۲۰۱۳ ، معادل ۱۶۰۵۸۲ تن بوده است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری