0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق فولادی کشور آمریکا

قیمت رول ورق گرم کشور آمریکا بیش از 50 سنت کاهش یافته است. به گفته منابع خبری کارخانجات این کشور تصمیم گرفته اند برای جبران افزایش قیمت های جدید در بازار این کشور و جلب مشتریان، قیمت ها را کاهش دهند. این در حالی است که اخیرا خریداران ورق فولادی به علت موجودی بالا تمایلی به فعالیت در بازار داخلی این کشور نداشته و تولیدکنندگان ناچار به کاهش قیمت ها شده اند.

قیمت ورق فولادی کشور آمریکا به میزان 620 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 7/1 درصد کاهش یافته است. زمان فرآوری این محصول نیز نسبت به سه یا چهار هفته گذشته، به میزان 2 تا 4 هفته کاهش یافته است. کارخانجات تولید ورق فولادی این کشور در حال حاضر حریص تر شده اند و سعی دارند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 32 دلار به ازای cwt ثابت نگه دارند ولی سفارشات خرید آن ها بالا نبوده و معاملاتی زیر این قیمت نیز شنیده شده است. در حال حاضرکارخانجات این کشور منتظر سفارشات جدید می باشند.

به گفته منابع خبری انتظار می رفت که قیمت قراضه آهنی در این کشور به میزان 30-10 دلار به ازای هر تن افزایش یابد که این امر محقق نگردید بنابراین قیمت ورق گرم نیز در حال حاضر ثابت باقی مانده است. تولیدکنندگان لوله فولادی در این کشور نیز بیان کرده اند که قیمت های اعلامی خود را تغییر نخواهند داد. در حال حاضر کارخانجات تولید لوله فولادی هیچ گونه افزایش قیمتی را اعلام نکرده اند. هم چنین تولیدکنندگان محصولات فولاد تخت در این کشور اعلام کرده اند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 30 دلار به ازای هر تن افزایش خواهند داد.

پیش بینی می شود که این افزایش قیمت در بازار پذیرفته شود و قیمت ورق فولادی در این کشور به زودی به میزان 29/31 دلار به ازای cwt برسد. با این حال به گفته منابع خبری طی چند هفته اخیر قیمت ورق گرم در بازار آمریکا کاهش یافته است زیرا موجودی خریداران به علت واهمه از اجرای قانون 232 این کشورتکمیل می باشد و در حال حاضر تمایلی به خرید کالای بیشتر ندارند. به گزارش مرکز خدمات فلزات، موجودی فولاد این کشور تا اواخر ماه ژوئیه به میزان 54/7 میلیون تن بوده است. تعداد زیادی از خریداران محصولات فولادی به موجب ترس از اجرای قانون 232 تجارت آمریکا میزان موجودی خود را افزایش داده و در حال حاضر سعی در کاهش این میزان دارند. در حال حاضر موجودی زیادی در زنجیره عرضه موجود می باشد. هم چنین منابع خبری اعلام کرده اند که ممکن است طوفان های صورت گرفته در این کشور برروی بازار فولاد طی هفته های آینده تاثیر بگذارد. با این حال پس از این طوفان ها اکثر مواد سالم مانده اند و جای نگرانی نمی باشد. هم چنین قیمت اکثر معاملات صورت گرفته نیز افزایش یافته است. پیش بینی می شود که قیمت قراضه آهنی نیز به علت افزایش میزان موجودی و عرضه کاهش خواهد یافت. ممکن است قیمت قراضه تا 60 روز آینده به میزان 30-20 دلار به ازای هر تن نیز کاهش یابد. هم چنین در حال حاضر کمبود موجودی الکترود برای کوره قوس الکتریکی نیز مشکل عمده کارخانجات تولید ورق فولادی می باشد.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

اما به گفته منابع خبری به نظر نمی رسد که این مساله بر قیمت ورق فولادی تاثیر عمده ای بگذارد. با این حال برخی نیز معتقدند که کارخانجات در نظر دارند برای جبران افزایش قیمت الکترودها، قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان 70-60 دلار به ازای هر تن افزایش دهند. این در حالی است که قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه تولیدی این کشور ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سرد این کشور به میزان 830 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است و قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان 820 دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده است.

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی آمریکای جنوبی

قیمت ورق گرم وارداتی به آمریکای جنوبی به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت 605-595 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد وارداتی این کشور نیز به میزان 660-650 دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 655-640 دلار به ازای هر تن بوده و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت ورق سرد وارداتی بوده ایم.

این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به میزان 740-725 دلار به ازای هر تن گزارش شده و قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 735-725 دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت ورق فولادی وارداتی نیز به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. با این حال کشور چین هم چنان ترجیح می دهد که بر بازار وارداتی آمریکای جنوبی خصوصا در زمینه محصولات فولاد تخت تسلط داشته باشد. به گفته منابع خبری افزایش قیمت های اخیر سبب تعجب اغلب تاجران گشته است چراکه انتظار می رفت پس از افزایش قیمت های پیاپی طی چند هفته گذشته، این هفته شاهد ثبات قیمت ها باشیم. با این حال فعالیت در بازار وارداتی هم چنان بالا می باشد و برخلاف افزایش قیمت ها شاهد تعداد زیادی معامله بوده ایم.

قیمت ورق گرم صادراتی آمریکای لاتین نیز به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 590-585 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.در کشور برزیل نیز تعداد زیادی معامله ورق فولادی وارداتی به این کشور منعقد گشته است در حالی که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور به مراتب کم تر از قیمت محصولات وارداتی بوده است. میزان واردات ورق فولادی در ماه اوت بسیار کاهش یافته بود ولی در حال حاضر شاهد افزایش میزان تقاضا و بهبود بازار وارداتی این کشور می باشیم.

 

خبرهای مرتبط:

نوسان قیمت ورق بازار خارجی

پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

نوسانات قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0