0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق فولادی کشور آمریکا

قیمت رول ورق گرم کشور آمریکا بیش از ۵۰ سنت کاهش یافته است. به گفته منابع خبری کارخانجات این کشور تصمیم گرفته اند برای جبران افزایش قیمت های جدید در بازار این کشور و جلب مشتریان، قیمت ها را کاهش دهند. این در حالی است که اخیرا خریداران ورق فولادی به علت موجودی بالا تمایلی به فعالیت در بازار داخلی این کشور نداشته و تولیدکنندگان ناچار به کاهش قیمت ها شده اند.

قیمت ورق فولادی کشور آمریکا به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۷/۱ درصد کاهش یافته است. زمان فرآوری این محصول نیز نسبت به سه یا چهار هفته گذشته، به میزان ۲ تا ۴ هفته کاهش یافته است. کارخانجات تولید ورق فولادی این کشور در حال حاضر حریص تر شده اند و سعی دارند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۳۲ دلار به ازای cwt ثابت نگه دارند ولی سفارشات خرید آن ها بالا نبوده و معاملاتی زیر این قیمت نیز شنیده شده است. در حال حاضرکارخانجات این کشور منتظر سفارشات جدید می باشند.

به گفته منابع خبری انتظار می رفت که قیمت قراضه آهنی در این کشور به میزان ۳۰-۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یابد که این امر محقق نگردید بنابراین قیمت ورق گرم نیز در حال حاضر ثابت باقی مانده است. تولیدکنندگان لوله فولادی در این کشور نیز بیان کرده اند که قیمت های اعلامی خود را تغییر نخواهند داد. در حال حاضر کارخانجات تولید لوله فولادی هیچ گونه افزایش قیمتی را اعلام نکرده اند. هم چنین تولیدکنندگان محصولات فولاد تخت در این کشور اعلام کرده اند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش خواهند داد.

پیش بینی می شود که این افزایش قیمت در بازار پذیرفته شود و قیمت ورق فولادی در این کشور به زودی به میزان ۲۹/۳۱ دلار به ازای cwt برسد. با این حال به گفته منابع خبری طی چند هفته اخیر قیمت ورق گرم در بازار آمریکا کاهش یافته است زیرا موجودی خریداران به علت واهمه از اجرای قانون ۲۳۲ این کشورتکمیل می باشد و در حال حاضر تمایلی به خرید کالای بیشتر ندارند. به گزارش مرکز خدمات فلزات، موجودی فولاد این کشور تا اواخر ماه ژوئیه به میزان ۵۴/۷ میلیون تن بوده است. تعداد زیادی از خریداران محصولات فولادی به موجب ترس از اجرای قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا میزان موجودی خود را افزایش داده و در حال حاضر سعی در کاهش این میزان دارند. در حال حاضر موجودی زیادی در زنجیره عرضه موجود می باشد. هم چنین منابع خبری اعلام کرده اند که ممکن است طوفان های صورت گرفته در این کشور برروی بازار فولاد طی هفته های آینده تاثیر بگذارد. با این حال پس از این طوفان ها اکثر مواد سالم مانده اند و جای نگرانی نمی باشد. هم چنین قیمت اکثر معاملات صورت گرفته نیز افزایش یافته است. پیش بینی می شود که قیمت قراضه آهنی نیز به علت افزایش میزان موجودی و عرضه کاهش خواهد یافت. ممکن است قیمت قراضه تا ۶۰ روز آینده به میزان ۳۰-۲۰ دلار به ازای هر تن نیز کاهش یابد. هم چنین در حال حاضر کمبود موجودی الکترود برای کوره قوس الکتریکی نیز مشکل عمده کارخانجات تولید ورق فولادی می باشد.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

اما به گفته منابع خبری به نظر نمی رسد که این مساله بر قیمت ورق فولادی تاثیر عمده ای بگذارد. با این حال برخی نیز معتقدند که کارخانجات در نظر دارند برای جبران افزایش قیمت الکترودها، قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان ۷۰-۶۰ دلار به ازای هر تن افزایش دهند. این در حالی است که قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه تولیدی این کشور ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سرد این کشور به میزان ۸۳۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است و قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان ۸۲۰ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده است.

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی آمریکای جنوبی

قیمت ورق گرم وارداتی به آمریکای جنوبی به میزان ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد وارداتی این کشور نیز به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۵۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت ورق سرد وارداتی بوده ایم.

این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به میزان ۷۴۰-۷۲۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده و قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۷۳۵-۷۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت ورق فولادی وارداتی نیز به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. با این حال کشور چین هم چنان ترجیح می دهد که بر بازار وارداتی آمریکای جنوبی خصوصا در زمینه محصولات فولاد تخت تسلط داشته باشد. به گفته منابع خبری افزایش قیمت های اخیر سبب تعجب اغلب تاجران گشته است چراکه انتظار می رفت پس از افزایش قیمت های پیاپی طی چند هفته گذشته، این هفته شاهد ثبات قیمت ها باشیم. با این حال فعالیت در بازار وارداتی هم چنان بالا می باشد و برخلاف افزایش قیمت ها شاهد تعداد زیادی معامله بوده ایم.

قیمت ورق گرم صادراتی آمریکای لاتین نیز به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.در کشور برزیل نیز تعداد زیادی معامله ورق فولادی وارداتی به این کشور منعقد گشته است در حالی که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور به مراتب کم تر از قیمت محصولات وارداتی بوده است. میزان واردات ورق فولادی در ماه اوت بسیار کاهش یافته بود ولی در حال حاضر شاهد افزایش میزان تقاضا و بهبود بازار وارداتی این کشور می باشیم.

 

خبرهای مرتبط:

نوسان قیمت ورق بازار خارجی

پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

نوسانات قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری