4/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش شدید قیمت ها در بازار وارداتی کشور ترکیه

قیمت ورق گرم وارداتی کشور ترکیه به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 15 ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. هم چنین هیچ گونه پیشنهاد جدیدی برای قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور تاکنون شنیده نشده است بنابراین ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور به میزان 660-645 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به نظر می رسد که پیشنهادات قیمت ورق فولادی به این کشور بالا بوده و در حال حاضر قابل اجرا نمی باشد.

روسیه قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را به میزان 630 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که پیشنهادات شنیده شده از کشور اوکراین به میزان 620 دلار به ازای هر تن بوده است.بازار وارداتی محصولات فولاد تخت کشور ترکیه طی هفته جاری بسیار آرام بوده است زیرا از نظر خریداران این محصولات قیمت های پیشنهادی بسیار بالا بوده است.

افزایش میزان صادرات محصولات فولاد تخت ترکیه به علت کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی

کاهش میزان مصرف فولاد در بازار داخلی کشور ترکیه، تولیدکنندگان فولاد این کشور را ناچار ساخته تا میزان بیشتری از محصولات فولاد تخت تولیدی خود را به کشورهای اطراف صادر کنند. به گفته منابع خبری در نیمه اول سال جاری، میزان تولید کل محصولات فولادی در کشور ترکیه مشابه سال گذشته بوده است. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولاد بلند به میزان 8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و میزان تولید محصولات فولاد تخت از قبیل ورق گرم و ورق سرد در این کشور نیز به میزان 21-20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

بنابراین در حال حاضر تمرکز اصلی برروی انواع ورق می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که این کشور طی شش ماه نخست سال جاری به میزان 8/18 میلیون محصولات نورد تولید کرده است. اگرچه میزان تولید محصولات فولاد تخت در این کشور افزایش یافته است، میزان مصرف در این کشور کاهش یافته است و انتظار می رود که این کاهش میزان مصرف حداقل تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

میزان مصرف محصولات فولادی در نیمه اول سال جاری به میزان 2/16 میلیون تن بوده است. این میزان شامل 05/8 میلیون تن مصرف محصولات فولاد بلند که نسبت به میزان مصرف سال قبل به میزان 13 درصد کاهش یافته است و نیز 12/8 میلیون تن محصولات فولاد تخت مصرف شده که نسبت به سال گذشته به میزان 6 درصد کاهش یافته است. بنابراین به علت عدم تعادل مابین میزان تولید و مصرف محصولات فولاد تخت کشور ترکیه، تولیدکنندگان فولاد در این کشور برروی صادرات این محصولات متمرکز شده اند و به علت کاهش فعالیت خرید در بازار داخلی ممکن است بازار ورق فولادی در این کشور وضعیت نابسامانی را پیدا کند.

این افزایش میزان صادرات خصوصا برای ورق گرم رخ داده است. به علت اقدامات ضد دامپینگ برروی واردات ورق گرم به اروپا، خریداران در منطقه به بازار صادراتی کشور ترکیه که نزدیک ترین تامین کننده می باشد تمایل یافته اند. بنابراین بیشترین میزان افزایش صادرات در این کشور به صادرات ورق گرم اختصاص داده شده است. به گفته منابع خبری کمیسیون اروپا در ماه ژوئیه سال گذشته اقدامات ضد دامپینگی را برای واردات ورق گرم از کشورهای برزیل، ایران، روسیه و اوکراین در نظر گرفته است.

بنابراین از آنجایی که ظرفیت های جدیدی برای واردات ورق گرم به این کشور در نظر گرفته شده است کارخانجات باید نسبت به صادرات ورق گرم سخت گیرتر باشند. هم چنین ظرفیت تولید ورق گالوانیزه کشور ترکیه نیز تا سال 2020 به میزان 3/5 میلیون تن در هر سال خواهد رسید. این در حالی است که پیش بینی می شود میزان مصرف ورق گالوانیزه در این کشور ثابت بماند. بنابراین عدم تعادل مابین میزان تولید و مصرف ورق گالوانیزه نیز ایجاد شده و ادامه خواهد  یافت.

همین امر تولیدکنندگان ورق گالوانیزه ترکیه را ناچار خواهد کرد که میزان صادرات این محصول را افزایش دهند و این نشانه ی خوبی برای بازار داخلی این کشور نمی باشد. چنانچه تولیدکنندگان این محصول در ترکیه ناچار شوند میزان صادرات خود را نسبت به میزان فروش در بازار داخلی افزایش دهند، نشان دهنده این است که مشکلاتی در بازار داخلی این کشور وجود دارد و تولیدکنندگان این محصول بایستی برای این مشکلات چاره ای بیاندیشند.

اتاق خبر بازار آهن تحلیل قیمت

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت داخلی کشور ترکیه

تولیدکنندگان ورق گرم در این کشور قیمت این محصول را به میزان 640-620 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند و برخی از آن ها در نظر دارند تا هفته آینده قیمت این محصول را به میزان 650 دلار به ازای هر تن برسانند. این در حالی است که فعالان بازار معتقدند این قیمت ها با استقبال روبرو نخواهد شد. قیمت محصولات فولاد تخت کشور ترکیه طی هفته جاری افزایش یافته است ولی میزان فعالیت خرید در بازار این کشور کاهش یافته است.

سرعت افزایش قیمت این محصول بسیار بالا بوده است ولی پیش بینی می شود که کشور چین قیمت های پیشنهادی خود را برای فصل زمستان افزایش دهد که همین امر سبب افزایش قیمت محصولات وارداتی شود و خریداران ناچار به پذیرش قیمت های جدید در بازار داخلی این کشور گردند. در حال حاضر معاملاتی به قیمت 630-620 دلار به ازای هر تن در بازار داخلی این کشور منعقد شده است.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی ترکیه به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 15 ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت 620-610 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. قیمت ورق سرد پیشنهادی نیز به میزان 750-730 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 740-730 دلار به ازای هر  تن گزارش شده است و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه نیز بوده ایم.

 

خبرهای مرتبط:

نوسان قیمت ورق هند

پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

افزایش قیمت ورق کشورهای مستقل اتحادیه ایی

 

4/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0