0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بیش ترین میزان افزایش قیمت ورق رنگی برای تولید کنندگان ورق در مصر

تولید کنندگان محصولات فولادی مصر دوباره دست به افزایش قیمت ورق رنگی داخلی زده اند و دلایل اصلی این افزایش نرخ هم بهبود میزان تقاضای داخلی و کمبود قابل توجه مواد وارداتی مورد تجارت است. در حال حاضر تنها برخی از کارخانه ها در مورد پیشنهادات خود برای قیمت ورق رنگی تجدید نظر می کنند، و انتظار می رود که این روند از آغاز سال جاری میلادی تا هفته ی بعدی آن ادامه یابد.

تولید کنندگان محصولات فولادی بزرگ مصر قیمت ورق رنگی داخلی خود را در طول هفته ی اخیر معادل 1020-1030 دلار در هر تن اعلام کرد. با توجه به این که نرخ پوند در مقایسه با دلار افزایش داشته است، قیمت ورق رنگی با 10 تا 12 دلار افزایش در هر تن، به مبلغ 1030 دلار در هر تن افزایش یافت. کارخانه های کوچک تر نیز از همین سیاست پیروی می کردند و برخی از آنها قیمت ورق رنگی خود را 850-860 یورو در هر تن اعلام کردند که در مقایسه با قیمت های قبل 100-150 دلار در هر تن معادل 16-17 دلار در هر تن افزایش داشته است.

روند افزایش قیمت ورق رنگی این تامین کنندگان بر اساس تقاضای داخلی در مصر بوده است، که تا حدی ناشی از فقدان این مواد در بازار است. یکی از منابع خبری می گوید: “ما شاهد بهبود وضع خرید ورق رنگی در بازار محلی هستیم و حتی با وجود فعالیت تجاری کند هم این روند حفظ شده است. ” در حال حاضر انتظار می رود که تولید کنندگان دیگر قیمت های جدیدی را برای چند روز آینده تعیین کنند.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

کاهش قیمت ورق رنگی داخلی به دلیل تقاضای ضعیف در بازار

شرکت آهن و فولاد عربستان سعودی Hadeed  (حدید) قیمت ورق رنگی داخلی خود را به دلیل افت میزان تقاضا در داخل، کاهش داده است. فعالیت های تجاری ای که بسیار کند انجام می شوند به طور کلی وضعیت ناخوشایندی را در بخش ساخت و ساز به وجود آورده است.

پیشنهادات جدید از سوی شرکت  Hadeed برای تعیین قیمت ورق رنگی برای معاملات تمام مشتریان محلی معادل 1030 دلار در هر تن بود که در ماه های اخیر حدود 50 دلار در هر تن SAR  معادل 14 دلار در هر تن CPT  کاهش یافته است. نرخ ارز برابر با  4200 دلار است. لازم به ذکر است که حتی مشتریانی که تمام سهمیه ی خود را رزرو کرده بودند، امکان خرید ورق رنگی مورد نیاز خود ازشرکت  Hadeed را داشتند.

قیمت ورق رنگی با قطر 5 میلی متر در عربستان سعودی نیز معادل 1030   دلار در هر تن ریاض گزارش شده است. حتی قبل از کاهش قیمت اعمال شده از سوی تولید کننده های محلی، علاقه به خرید ورق رنگی وارداتی نزدیک به صفر بود. در حال حاضر فاصله ی بین قیمت ورق رنگی وارداتی و داخلی حتی بیش تر از قبل شده است. علاوه بر این، قیمت ورق رنگی چین نیز پس از دوره ی بازبینی قیمت ها تا 20 دلار در هر تن افزایش یافت و به مبلغ 1030 دلار در هر تن رسید. یکی از مشتریان ورق رنگی عربستان سعودی گفت: “من واقعا نمی دانم دلیل افزایش قیمت ورق رنگی وارداتی طی دو ماه گذشته، چه بوده است”.

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش واردات ورق رنگی در برزیل

دبیرخانه ی تجارت خارجی برزیل اعلام کرد که یک دوره بازبینی 5 ساله ضد دامپینگ همچنان ادامه دارد و وظیفه ی کنترل واردات ورق رنگی از چین و رومانی است. بر اساس بیانیه ی رسمی این دبیرخانه، بازبینی میزان واردات مواد چینی و رومانیایی به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت – مجددا این بازبینی ها آغاز می شود.

همانطور که متال اکسپرت پیش از این گزارش داده بود، بازبینی واردات ورق رنگی از چین 2016 آغاز شد، و واردات همین مواد از رومانی نیز – 2016، پس از شکایت از یک کارخانه ی ورق رنگی جهانی که تنها تولید کننده ی این کالا در برزیل است، آغاز شد. وظیفه فعلی بررسی ورق رنگی رومانیایی است که اولین بررسی آن درسال 2005 انجام است و قبل از آن هم در سال 1999 بود. طبق گزارشات نشریه ی متال اکسپرت قیمت ورق رنگی چینی در 2011 به مبلغ 900 دلار در هر تن رسیده بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0