0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بیش ترین میزان افزایش قیمت ورق رنگی برای تولید کنندگان ورق در مصر

تولید کنندگان محصولات فولادی مصر دوباره دست به افزایش قیمت ورق رنگی داخلی زده اند و دلایل اصلی این افزایش نرخ هم بهبود میزان تقاضای داخلی و کمبود قابل توجه مواد وارداتی مورد تجارت است. در حال حاضر تنها برخی از کارخانه ها در مورد پیشنهادات خود برای قیمت ورق رنگی تجدید نظر می کنند، و انتظار می رود که این روند از آغاز سال جاری میلادی تا هفته ی بعدی آن ادامه یابد.

تولید کنندگان محصولات فولادی بزرگ مصر قیمت ورق رنگی داخلی خود را در طول هفته ی اخیر معادل ۱۰۲۰-۱۰۳۰ دلار در هر تن اعلام کرد. با توجه به این که نرخ پوند در مقایسه با دلار افزایش داشته است، قیمت ورق رنگی با ۱۰ تا ۱۲ دلار افزایش در هر تن، به مبلغ ۱۰۳۰ دلار در هر تن افزایش یافت. کارخانه های کوچک تر نیز از همین سیاست پیروی می کردند و برخی از آنها قیمت ورق رنگی خود را ۸۵۰-۸۶۰ یورو در هر تن اعلام کردند که در مقایسه با قیمت های قبل ۱۰۰-۱۵۰ دلار در هر تن معادل ۱۶-۱۷ دلار در هر تن افزایش داشته است.

روند افزایش قیمت ورق رنگی این تامین کنندگان بر اساس تقاضای داخلی در مصر بوده است، که تا حدی ناشی از فقدان این مواد در بازار است. یکی از منابع خبری می گوید: “ما شاهد بهبود وضع خرید ورق رنگی در بازار محلی هستیم و حتی با وجود فعالیت تجاری کند هم این روند حفظ شده است. ” در حال حاضر انتظار می رود که تولید کنندگان دیگر قیمت های جدیدی را برای چند روز آینده تعیین کنند.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

کاهش قیمت ورق رنگی داخلی به دلیل تقاضای ضعیف در بازار

شرکت آهن و فولاد عربستان سعودی Hadeed  (حدید) قیمت ورق رنگی داخلی خود را به دلیل افت میزان تقاضا در داخل، کاهش داده است. فعالیت های تجاری ای که بسیار کند انجام می شوند به طور کلی وضعیت ناخوشایندی را در بخش ساخت و ساز به وجود آورده است.

پیشنهادات جدید از سوی شرکت  Hadeed برای تعیین قیمت ورق رنگی برای معاملات تمام مشتریان محلی معادل ۱۰۳۰ دلار در هر تن بود که در ماه های اخیر حدود ۵۰ دلار در هر تن SAR  معادل ۱۴ دلار در هر تن CPT  کاهش یافته است. نرخ ارز برابر با  ۴۲۰۰ دلار است. لازم به ذکر است که حتی مشتریانی که تمام سهمیه ی خود را رزرو کرده بودند، امکان خرید ورق رنگی مورد نیاز خود ازشرکت  Hadeed را داشتند.

قیمت ورق رنگی با قطر ۵ میلی متر در عربستان سعودی نیز معادل ۱۰۳۰   دلار در هر تن ریاض گزارش شده است. حتی قبل از کاهش قیمت اعمال شده از سوی تولید کننده های محلی، علاقه به خرید ورق رنگی وارداتی نزدیک به صفر بود. در حال حاضر فاصله ی بین قیمت ورق رنگی وارداتی و داخلی حتی بیش تر از قبل شده است. علاوه بر این، قیمت ورق رنگی چین نیز پس از دوره ی بازبینی قیمت ها تا ۲۰ دلار در هر تن افزایش یافت و به مبلغ ۱۰۳۰ دلار در هر تن رسید. یکی از مشتریان ورق رنگی عربستان سعودی گفت: “من واقعا نمی دانم دلیل افزایش قیمت ورق رنگی وارداتی طی دو ماه گذشته، چه بوده است”.

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش واردات ورق رنگی در برزیل

دبیرخانه ی تجارت خارجی برزیل اعلام کرد که یک دوره بازبینی ۵ ساله ضد دامپینگ همچنان ادامه دارد و وظیفه ی کنترل واردات ورق رنگی از چین و رومانی است. بر اساس بیانیه ی رسمی این دبیرخانه، بازبینی میزان واردات مواد چینی و رومانیایی به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت – مجددا این بازبینی ها آغاز می شود.

همانطور که متال اکسپرت پیش از این گزارش داده بود، بازبینی واردات ورق رنگی از چین ۲۰۱۶ آغاز شد، و واردات همین مواد از رومانی نیز – ۲۰۱۶، پس از شکایت از یک کارخانه ی ورق رنگی جهانی که تنها تولید کننده ی این کالا در برزیل است، آغاز شد. وظیفه فعلی بررسی ورق رنگی رومانیایی است که اولین بررسی آن درسال ۲۰۰۵ انجام است و قبل از آن هم در سال ۱۹۹۹ بود. طبق گزارشات نشریه ی متال اکسپرت قیمت ورق رنگی چینی در ۲۰۱۱ به مبلغ ۹۰۰ دلار در هر تن رسیده بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری