0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق رنگی در بازار داخلی  اروپا

کارخانـه آرسلرمیتال اروپـا قیمت ورق رنگی خـود را ۱۵ تـا ۴۰ یـورو در هر تن افزایش داد. دلیل این افزایش قیمت نیز بهبود میزان تقاضا در بازار است. البته ظاهرا مصرف کننـدگان اروپـایی هم به این رشـد قیمت کمـک نموده اند. بـه گـزارش متـال اکسـپرت، رشـد تقاضـا، محدودیـت عرضه بـه دلیل ادامـه ی بررسی های پرونده ی ضد دامپینـگ و اعمـال تعرفه هـای وارداتـی و همچنین پیش فروش هـای خـوب کارخانه ها، تولید کنندگان و عرضه کننده ها را تشـویق نمـود تا قیمـت ورق رنگی را در قرارداد هـای جدیـد سـه ماهه ی دوم سـال را بالا ببرند.

قیمت ورق رنگی نیز بـا ۴۰ دلار افزایش، بیشـترین رشـد قیمـت را در میان ورق رنگی ثبـت کـرد. قیمت ورق رنگی نیز ۱۵ یـورو و قیمت ورق رنگی هم ۲۵ یـورو در سـه ماهه ی دوم سـال جاری افزایش خواهد داشـت. بدیـن ترتیـب قیمت خرید ورق رنگی آرسـلرمیتال در بـازار داخلـی اروپـا برای فصل دوم سـال جاری ۶۰۰ یـورو در هـر تـن از تولیدات سابق کارخانه و بـدون ۱۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، براورد شـده اسـت. قیمت خرید ورق رنگی هـم بـه ترتیـب ۷۰۰ و ۷۳۰ یورو در هـر تـن از تولیدات سابق کارخانه، تخمین زده شـده اسـت.

ثابت ماندن قیمت ورق رنگی امارات متحده ی عربی

بازار واردات ورق رنگی در امارات متحده ی عربی با تقاضای بسیار کم از سوی مشتریان مواجه بود. قیمت ورق رنگی چین به مبلغ ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار در هر تن CFR ارائه شد. “که نسبت به قیمت های داخلی، بیشتر از هفته ی گذشته است. ما انتظار داریم چین ظرف چند روز آینده قیمت  ورق رنگی خود را تا میزان ۱۰ تا ۱۵ دلار افزایش دهد، اما همچنان تقاضا در بازار بسیار ضعیف است.

دو شرکت به نام های “Steel Bulletin” و همچنین “Steel First” در هفته ی گذشته قیمت ورق رنگی امارات متحده ی عربی را ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار براورد کردند طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن برای قیمت خرید ورق رنگی وارداتی امارات متحده عربی در روز سه شنبه، قیمت این محصول معادل ۴۸۰-۴۸۵ دلار به ازای هر تن  بود که نسبت به هفته ی گذشته حتی یک بار نیز تغییر نکرده بود.

قیمت ورق رنگی با ضخامت ۱ میلی متر چین به مبلغ ۵۴۵-۵۵۰ دلار برای هر تن  CFR و از هند به مبلغ ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن  CFR ارائه می شود. طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن برای معاملات امارات متحده عربی در روز سه شنبه، قیمت ورق رنگی وارداتی این کشور معادل ۵۴۵-۶۰۰ دلار در هر تن CFR  بود، که دوباره نسبت به هفته ی گذشته تغییر کرده است. یکی از معامله گران گفت: “چین به زودی قیمت خرید ورق رنگی خود را افزایش خواهد داد، اما من فکر نمی کنم که خریداران مقادیر زیادی ورق رنگی از چین خریداری کنند و این احساس خوبی نیست.”

خرید ورق رنگی دز اصفهان

پیش بینی افزایش قیمت ورق رنگی ترکیه و کاهش تدریجی واردات این محصول

واردات ورق رنگی به ترکیه در اوایل هفته کاهش پیدا کرد اما افزایش قیمت های پیشنهاد شده از منابع وارداتی انتظار می رود. قیمت ورق رنگی اوکراین معادل ۳۸۰-۳۸۵ $ در هر تن  CFR بود. علاوه بر این قیمت ورق رنگی در روسیه نیز معادل ۳۹۰-۳۹۵ $ در هر تن CFR  براورد شده است. پیش بینی می شود که قیمت های پیشنهادی جدید در ماه آگوست افزایش یابد زیرا قیمت  ورق رنگی داخلی چین افزایش می یابد و قیمت مواد اولیه مانند سنگ آهن و قراضه آهن نیز افزایش یافته است.

یکی از منابع خبری می گوید: “قیمت پیشنهادات ارسال شده در هفته ی گذشته هنوز معتبر هستند، اما هیچ کس در حال حاضر نمی خواهد خرید کند. یکی از بازرگانان گفت که بازار در مورد آینده ی اقتصاد در زمینه ی قیمت ورق رنگی بسیار ناامید است. وی در ادامه گفت: “من انتظار دارم قیمت ورق رنگی در ماه اوت به همین منوال فعلی باشد اما امیدوارم در سپتامبر اوضاع قیمت ها بهتر شود. اما مطلب قابل توجه این است که اکنون هیچ کس نمیخواهد هیچ محصولی را خریداری کند.

یکی از شرکت ها به نام “Steel First” در روز جمعه ۲۹ ژوئیه، قیمت ورق رنگی وارداتی ترکیه را بدون تغییر تخمین زد و به مبلغ ۳۸۰-۳۹۰ دلار به ازای هر تن کروم اقدام به خرید آن کرد. طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن برای واردات کشور ترکیه، قیمت ورق رنگی این کشور در روز جمعه معادل ۴۲۰-۴۴۰ دلار به ازاء هر تن کروم بود و همچنین در هفته های گذشته نیز بدون تغییر بود. این مقاله برای اولین بار توسط یکی از خبرگزاری های داخلی ترکیه منتشر شد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری