0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق رنگی در بازار داخلی  اروپا

کارخانـه آرسلرمیتال اروپـا قیمت ورق رنگی خـود را 15 تـا 40 یـورو در هر تن افزایش داد. دلیل این افزایش قیمت نیز بهبود میزان تقاضا در بازار است. البته ظاهرا مصرف کننـدگان اروپـایی هم به این رشـد قیمت کمـک نموده اند. بـه گـزارش متـال اکسـپرت، رشـد تقاضـا، محدودیـت عرضه بـه دلیل ادامـه ی بررسی های پرونده ی ضد دامپینـگ و اعمـال تعرفه هـای وارداتـی و همچنین پیش فروش هـای خـوب کارخانه ها، تولید کنندگان و عرضه کننده ها را تشـویق نمـود تا قیمـت ورق رنگی را در قرارداد هـای جدیـد سـه ماهه ی دوم سـال را بالا ببرند.

قیمت ورق رنگی نیز بـا 40 دلار افزایش، بیشـترین رشـد قیمـت را در میان ورق رنگی ثبـت کـرد. قیمت ورق رنگی نیز 15 یـورو و قیمت ورق رنگی هم 25 یـورو در سـه ماهه ی دوم سـال جاری افزایش خواهد داشـت. بدیـن ترتیـب قیمت خرید ورق رنگی آرسـلرمیتال در بـازار داخلـی اروپـا برای فصل دوم سـال جاری 600 یـورو در هـر تـن از تولیدات سابق کارخانه و بـدون 19 درصد مالیات بر ارزش افزوده، براورد شـده اسـت. قیمت خرید ورق رنگی هـم بـه ترتیـب 700 و 730 یورو در هـر تـن از تولیدات سابق کارخانه، تخمین زده شـده اسـت.

ثابت ماندن قیمت ورق رنگی امارات متحده ی عربی

بازار واردات ورق رنگی در امارات متحده ی عربی با تقاضای بسیار کم از سوی مشتریان مواجه بود. قیمت ورق رنگی چین به مبلغ 400 تا 405 دلار در هر تن CFR ارائه شد. “که نسبت به قیمت های داخلی، بیشتر از هفته ی گذشته است. ما انتظار داریم چین ظرف چند روز آینده قیمت  ورق رنگی خود را تا میزان 10 تا 15 دلار افزایش دهد، اما همچنان تقاضا در بازار بسیار ضعیف است.

دو شرکت به نام های “Steel Bulletin” و همچنین “Steel First” در هفته ی گذشته قیمت ورق رنگی امارات متحده ی عربی را 400 تا 405 دلار براورد کردند طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن برای قیمت خرید ورق رنگی وارداتی امارات متحده عربی در روز سه شنبه، قیمت این محصول معادل 480-485 دلار به ازای هر تن  بود که نسبت به هفته ی گذشته حتی یک بار نیز تغییر نکرده بود.

قیمت ورق رنگی با ضخامت 1 میلی متر چین به مبلغ 545-550 دلار برای هر تن  CFR و از هند به مبلغ 600 تا 610 دلار در هر تن  CFR ارائه می شود. طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن برای معاملات امارات متحده عربی در روز سه شنبه، قیمت ورق رنگی وارداتی این کشور معادل 545-600 دلار در هر تن CFR  بود، که دوباره نسبت به هفته ی گذشته تغییر کرده است. یکی از معامله گران گفت: “چین به زودی قیمت خرید ورق رنگی خود را افزایش خواهد داد، اما من فکر نمی کنم که خریداران مقادیر زیادی ورق رنگی از چین خریداری کنند و این احساس خوبی نیست.”

خرید ورق رنگی دز اصفهان

پیش بینی افزایش قیمت ورق رنگی ترکیه و کاهش تدریجی واردات این محصول

واردات ورق رنگی به ترکیه در اوایل هفته کاهش پیدا کرد اما افزایش قیمت های پیشنهاد شده از منابع وارداتی انتظار می رود. قیمت ورق رنگی اوکراین معادل 380-385 $ در هر تن  CFR بود. علاوه بر این قیمت ورق رنگی در روسیه نیز معادل 390-395 $ در هر تن CFR  براورد شده است. پیش بینی می شود که قیمت های پیشنهادی جدید در ماه آگوست افزایش یابد زیرا قیمت  ورق رنگی داخلی چین افزایش می یابد و قیمت مواد اولیه مانند سنگ آهن و قراضه آهن نیز افزایش یافته است.

یکی از منابع خبری می گوید: “قیمت پیشنهادات ارسال شده در هفته ی گذشته هنوز معتبر هستند، اما هیچ کس در حال حاضر نمی خواهد خرید کند. یکی از بازرگانان گفت که بازار در مورد آینده ی اقتصاد در زمینه ی قیمت ورق رنگی بسیار ناامید است. وی در ادامه گفت: “من انتظار دارم قیمت ورق رنگی در ماه اوت به همین منوال فعلی باشد اما امیدوارم در سپتامبر اوضاع قیمت ها بهتر شود. اما مطلب قابل توجه این است که اکنون هیچ کس نمیخواهد هیچ محصولی را خریداری کند.

یکی از شرکت ها به نام “Steel First” در روز جمعه 29 ژوئیه، قیمت ورق رنگی وارداتی ترکیه را بدون تغییر تخمین زد و به مبلغ 380-390 دلار به ازای هر تن کروم اقدام به خرید آن کرد. طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن برای واردات کشور ترکیه، قیمت ورق رنگی این کشور در روز جمعه معادل 420-440 دلار به ازاء هر تن کروم بود و همچنین در هفته های گذشته نیز بدون تغییر بود. این مقاله برای اولین بار توسط یکی از خبرگزاری های داخلی ترکیه منتشر شد.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0