0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق سیاه بازار داخلی کشور آمریکا

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی آمریکا برای دومین هفته متوالی طی هفته جاری به دنبال اعلام شاخص قیمت ورق سیاه در کارخانجات این کشور، افزایش یافته است. ارزیابی AMM از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور به میزان 69/29 دلار به ازای هر هزار تن (8/593 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به شاخص قیمت ورق سیاه به میزان 42/29 دلار به ازای هر cwt (4/588 دلار به ازای هر تن) اعلام شده در تاریخ قبل از آن به میزان 9/0 درصد افزایش یافته است.

پیش بینی می شود که طی هفته جاری قیمت ورق سیاه به میزان بیشتری افزایش یابد. به گفته منابع خبری این در حالی است که معاملات منعقد شده سریعا پیش از و یا پس از افزایش قیمت ورق سیاه به میزان 2 دلار به ازای هر cwt (40 دلار به ازای هر تن) را در نظر نگیریم. هم چنین به گفته فعالان بازار زمان فرآوری این محصولات حدودا به میزان 3 تا 6 هفته در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که زمان فرآوری برای این محصول تا اواسط ماه اکتبر به میزان 2 هفته اعلام گردیده است و همین امر به کارخانجات کمک کرده تا قیمت ورق سیاه تولیدی خود را افزایش دهند.

نوسانات بازار خرید ورق سیاه کشور آمریکا

به گفته یکی از منابع خبری واقع در کارخانجات در حال حاضر بازار خرید ورق سیاه اندکی کسالت بار شده است و امید است که این روند تا پایان سال جاری تغییر کند. افزایش قیمت ورق سیاه در حال حاضر پذیرفته شده است. البته این افزایش قیمت هنوز برای قیمت ورق سیاه به میزان 25/31 دلار به ازای هر cwt (625 دلار به ازای هر تن) که توسط کارخانه ArcelorMittal اعلام گردیده هنوز مورد قبول فعالان بازار واقع نشده است.

روند بازار خرید ورق سیاه از ترس افزایش قیمت ممکن است به سمت کاهش قیمت ورق سیاه پیش رود به طوری که نرخ ورق سیاه طی روزهای خرید ممکن است کاهش یافته و به میزان 25 دلار به ازای هر cwt (500 دلار به ازای هر تن) برسد.

این در حالی است که خریداران نگران از دست دادن فرصت خرید ورق سیاه می باشند. این روند در صورتی امکان پذیر می باشد که کارخانجات قیمت ورق سیاه تولیدی خود را کاهش داده و به میزان 28-27 دلار به ازای هر cwt (600 دلار به ازای هر تن) برای محموله هایی با ظرفیت بزرگ و 31 دلار به ازای هر cwt (620 دلار به ازای هر تن) برای محموله هایی با ظرفیت کوچک برسانند.

قیمت ورق سیاه پیشنهادی کارخانجات کشور

در حال حاضر بازار برای قیمت ورق سیاه روند صعودی را در پیش گرفته است و زمان فرآوری نیز افزایش یافته است بنابراین خریداران تمایلی به خرید ورق سیاه نداشته که علت این امر قیمت های بالا و افزایش زمان فرآوری می باشد.

کمپانی آرسلورمیتال نیز زمان فرآوری محصول خود را افزایش داده است و به میزان 4 تا 6 هفته رسانده است در حالی که زمان فرآوری قبلی به میزان 3 تا 4 هفته بوده است. به گفته منابع خبری افزایش قیمت ورق سیاه بایستی متوقف گردد  تا قبل از پایان سال جاری نباید به میزان بالاتر از 30 دلار به ازای هر cwt برسد.

این در حالی است که اکثر فعالان بازار معتقدند که قیمت ورق سیاه به زودی کاهش نخواهد یافت. در حال حاضر میزان تقاضای ثابت برای خرید ورق سیاه از افزایش قیمت این محصول حمایت می کند. هم چنین تفاوت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی این کشور عامل دیگری برای حمایت از افزایش قیمت ورق سیاه در این کشور بوده است.

نرخ ورق سیاه در حال حاضر در بازار وارداتی این کشور به میزان 625-590 دلار به ازای هر تن می باشد. به گفته منابع خبری اکثر ورق سیاه وارداتی به کشور آمریکا از سوی کشورهای کانادا و مکزیک می باشد. قیمت ورق سیاه وارداتی از کشور کانادا در حال حاضر با قیمت این محصول در بازار وارداتی در تعادل می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار وارداتی ورق سیاه طی روزهای اخیر

ولی قیمت ورق سیاه پیشنهادی وارداتی از کشور مکزیک به میزان 5/30 دلار به ازای هر cwt (610 دلار به ازای هر تن) بوده وارداتی به هوستون بوده که این قیمت با قیمت های بازار داخلی قابل رقابت نمی باشد. یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت ورق سیاه افزایش قیمت قراضه آهنی می باشد و به نظر می رسد که تا ماه آینده قیمت این محصول افزایش بیشتری نیز یابد.

هم چنین از عوامل دیگر افزایش نرخ ورق سیاه افزایش قیمت الکترود گرافیتی عنوان شده است. با این حال پیش بینی می شود که تا زمانی که قراردادها برای سال آینده منعقد گردد، تاثیر افزایش قیمت الکترود گرافیتی تنها به میزان 20-15 سنت به ازای هر cwt (4-3 دلار به ازای هر تن) برای کارخانجات بزرگ خواهد بود.

این در حالی است که تاثیر افزایش قیمت الکترود گرافیتی بر قیمت ورق سیاه در کارخانجات کوچک که از این الکترودها برای ذوب قراضه در کوره قوس الکتریکی استفاده می کنند، حدودا 10 برابر بیشتر از کارخانجات بزرگ خواهد بود.

میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار داخلی آمریکا

برخی از فعالان بازار معتقدند که افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول سبب حمایت از افزایش قیمت ورق سیاه خواهد شد و افزایش زمان فرآوری نیز تحت حمایت افزایش میزان فعالیت بازار قرار گرفته است.

برخی از منابع خبری اعلام کرده اند که کارخانجات قصد دارند قیمت ورق سیاه تولیدی خود را ثابت نگه دارند چراکه در این فصل و با پایان یافتن سال جاری امکان کاهش میزان تقاضا وجود خواهد داشت. این در حالی است که کارخانجات تمایلی به کاهش قیمت ورق سیاه تولیدی خود نداشته چراکه می خواهند قیمت ها را برای سال آینده حفظ کنند.

ولی به نظر نمی رسد که کارخانجات بخواهند نرخ ورق سیاه تولیدی خود را افزایش دهند و سعی در حفظ سقف قیمت ها دارند. برخی نیز نگرانند که قیمت ها در بازار داخلی به میزانی پایین تر از بازار وارداتی برسد و این امر سبب کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی گردد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0