0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق سیاه کشور ترکیه به دنبال کاهش میزان تقاضا

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی، وارداتی و صادراتی کشور ترکیه مقدار کمی طی هفته جاری کاهش یافته است چراکه خریداران ترچیح می دهند به علت افزایش میزان موجودی، در حال حاضر خرید خود را به تعویق بیندازند. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه برای پیش فروش ماه دسامبر به میزان 600-580 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است ولی فعالیت خرید ورق سیاه کاهش یافته است. قیمت های خرده فروشی در این سطح گزارش شده است بنابراین فعالیت خرید ورق سیاه در این کشور کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری خریداران طی هفته های گذشته پیش خرید ورق سیاه را برای ماه اکتبر انجام داده اند بنابراین در حال حاضر نیازی به خرید این کالا نداشته و در نتیجه این امر میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه کاهش یافته است و خریداران نیازی به خرید مجدد این کالا ندارند. قیمت ورق سیاه برای پیش فروش ماه اکتبر به میزان 620-610 دلار به ازای هر تن بوده است.

در حال حاضر تمامی فعالان بازار درصدد کاهش میزان موجودی خود در انبارها می باشند که علت این امر نزدیک شدن به پایان سال جاری عنوان شده است. در حال حاضر پیش بینی می شود که نرخ ورق سیاه تا اواسط ماه نوامبر کاهش بیشتری یابد چراکه قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی در حال حاضر بسیار بالا می باشد.

میزان تقاضا برای ورق سیاه کشور چین

میزان تقاضا برای مصرف کنندگان نهایی تقریبا متوسط بوده و نمی توان گفت که این میزان تقاضا در حال حاضر مطلوب می باشد. ارزیابی متال بولتن از نرخ ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 20 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت ورق سیاه به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین تولیدکنندگان قیمت ورق سرد داخلی را نیز به میزان 660-650 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی بازار خرید این محصول نیز به علت کاهش فعالیت خرید و افزایش میزان موجودی کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 655-650 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

قیمت ورق گالوانیزه

ارزیابی قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشور ترکیه

میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار وارداتی کشور ترکیه نیز طی هفته جاری کاهش یافته است چراکه قیمت ورق سیاه پیشنهادی بازارهای وارداتی بسیار بالا بوده است. نرخ ورق سیاه پیشنهادی از کشورهای اوکراین و روسیه به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهاد قیمت ورق سیاه در مناقصات خریداران به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته منابع خبری این قیمت برای خرید ورق سیاه بسیار بالا بوده و با در نظر گرفتن عوارض وارداتی به میزان 9 درصد این قیمت افزایش بیشتری نیز یافته است. هم چنین شایعاتی مبنی بر پیش فروش ورق سیاه به قیمت 530 دلار به ازای هر تن فوب از کشور روسیه به ترکیه می باشد که هنوز تایید نشده است.

این نرخ ورق سیاه معادل 550-545 دلار به ازای هر تن cfr می باشد. برخی از فعالان بازار معتقدند که این قیمت کارآمد می باشد ولی برخی دیگر معتقدند که این قیمت پیشنهاد شده برای ورق سیاه از کارخانه plate mill MMK بسیار بالا بوده و چنانچه این کارخانه تخفیفی برای خرید ورق سیاه خود قایل نشود خریداران تمایلی به خرید این محصول نخواهند داشت.

ارزیابی متال بولتن از بازار ورق سیاه کشور ترکیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشور ترکیه به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن CFR بوده که نسبت به قیمت ورق سیاه به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین پیشنهادات نرخ ورق سرد وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای هم چنان به میزان 630 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است در حالی که پیشنهادات قیمت ورق سرد در مناقصات به میزان 610-600 دلار به ازای هر تن می باشد.

به طور کلی ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه به میزان 630-610 دلار به ازای هر تن تا روز جمعه بوده است که نسبت به قیمت 630-629 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه صادراتی از کشور ترکیه

تولیدکنندگان این محصول در کشور ترکیه قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که قیمت ورق سیاه در مناقصات صورت گرفته و قیمت پیشنهادی از سوی خریداران این محصول در سایر کشورها به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده است.

یکی از فعالان بازار گزارش کرده اند که در حالی که میزان تقاضا در کشورهای اروپایی بالا بوده است قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه بالا بوده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از نرخ ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی این کشور به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

تحلیل هر سه بازار داخلی، وارداتی، صادراتی

طبق مطالب عنوان شده می توان گفت که به طور کلی قیمت ورق سیاه در هر سه بازار داخلی، وارداتی و صادراتی کشور ترکیه طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور به علت افزایش میزان موجودی خریداران بوده است.

در بازار وارداتی نیز علت کاهش قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی قیمت های بالای پیشنهادی از سوی واردکنندگان به این کشور می باشد. در بخش صادرات نیز به علت بالا بودن قیمت های پیشنهادی و کاهش میزان تقاضا شاهد افت قیمت ها بوده ایم.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0