1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابي بازار محصولات تخت امارات

قیمت ورق سیاه چين در محدوده ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار CFR به امارات پيشنهاد مي شود در حالي كه خريداران ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلارCFR پيشنهاد مي دهند.

در هفته جاري هيچ پيشنهاد فروشي از سوي هندي ها به بازار امارات مطرح نشد.

حدود ۲۰۰۰ تن ورق سیاه چين به قيمت ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار CFR تحويل اواخر ماه اوريل رزرو شده است. در ارزيابي ۶ مارس متال بولتن قیمت ورق سیاه وارداتي به امارات ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار رسيد كه نسبت به ۶۲۰ تا ۶۵۰ دلار يك هفته قبل در گستره ي بسته تري قرار گرفت.

يكي از فعالان بازار مي گويد تقاضا مطلوب است و موجودي ورق سیاه در بازار پايين است به اين ترتيب انتظار مي رود قيمت ها با افزايش همراه شود.

نوسانات قیمت ورق سرد منطقه

قیمت ورق سرد در محدوده ۷۲۰ تا ۷۳۰ دلار CFR پيشنهاد مي شد اما هيچ معامله اي به ثبت نرسيد. يكي از خريداران قيمت پيشنهادي خود را ۷۱۰ دلار CFR اعلام كرد و در نتيجه ارزيابي متال بولتن در محدوده ۷۱۰ تا ۷۲۰ دلار CFR قرار گرفت و نسبت به هفته قبل ۱۰ تا ۲۰ دلار افزايش يافت.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه چین

قیمت ورق گالوانیزه چين ۸۱۵ تا ۸۲۰ دلار CFR به امارات عرضه شد.يكي از خريداران در مقابل پيشنهاد خريد ۷۹۰ تا ۷۹۵ دلاري مطرح كرد.

ارزيابي ۶ مارس متال بولتن از ورق گالوانيزه وارداتي به امارات با ۱۵ تا ۲۵ دلار كاهش نسبت به بك هفته قبل به ۷۹۵ تا ۸۱۵ دلار CFR رسيد.

توليدكننده هاي داخلي  در امارات ورق گالوانيزه ضخامت ۱٫۰۰ ميلي متر با پوشش روي ۲۷۵ گرم بر متر مربع را ۹۰۰ دلار بر تن تحويل ماه مي قيمت گذاري كردند.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه و ورق سرد صادراتی CIS

به گفته منابع قیمت ورق سیاه صادراتی CIS  تنی ۲۰ دلار نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و در حال حاضر تنی ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار FOB به فروش می رسد و قیمت ورق سرد CIS  در حال حاضر تنی ۶۳۰ تا ۶۵۰ دلار FOB به فروش می رسد.

کاهش قیمت جهانی سنگ آهن

طی نوسان قیمت در هفته گذشته قیمت سنگ آهن صادراتی استرالیا با خلوص ۶۲ درصد برای تحویل در بندر چین تنی ۳/۱ دلار نسبت به روز جمعه کاهش یافت و در حال حاضر تنی ۷۷-۷۶ دلار CFR چین به فروش می رسد. در هفته گذشته قیمت فولاد بازار داخلی چین افزایش داشته و با توجه به کاهش تولید آهن آلات در استان تانگ شان که تا اواسط نوامبر بوده هم چنان ادامه دارد.

این امر باعث افزایش قیمت آتی آهن آلات در چین شده است. مطابقا قیمت جهانی سنگ آهن روند افزایشی دارد. در هر حال آن طور که انتظار می رفت تقاضای بازار داخلی چین بعد از تعطیلات هنوز به حالت عادی بازنگشته و قیمت فولاد کمی کاهش یافته که این امر تاثیر منفی بر قیمت سنگ آهن گذاشته است. در همین حال چشم اندازها در مورد تقاضای سنگ آهن متوجه موضوع کاهش تولید می باشد که بر قیمت سنگ آهن تاثیر گذاشته است. این شرایط باعث نوسان قیمت سنگ آهن در هفته گذشته شده و افزایش ۴۵/۰ درصدی در این هفته داشته است.

تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای واردات آهن آلات با تعرفه ۲۵ درصدی بازار جهانی فولاد را بسیار محتاط کرده  که اگر آمریکا به عنوان مقصد صادراتی در میان نباشد نگرانی عرضه ی بیش از حد را متوجه بازار جهانی فولاد کرده و تاثیر منفی بر قیمت جهانی سنگ آهن گذاشته است. در هفته جاری انتظار می رود که دونالد ترامپ تصمیم نهایی خود را اعلام کند. مطابقا انتظار می رود قیمت جهانی سنگ آهن تحت تاثیر تصمیم دونالد ترامپ قرار گیرد در حالی که در کوتاه مدت قیمت جهانی سنگ آهن با نوسانات قیمت آتی آهن آلات چین همراه خواهد شد.

۱
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری