0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه وارداتی به ایران، به دنبال کاهش میزان دسترسی و افزایش هزینه ‌های حمل نقل

قیمت ورق سیاه وارداتی به ایران به گزارش مرکز آهن طی هفته منتهی به چهارشنبه 25 اکتبر سال جاری به دنبال محدودیت دسترسی به ورق فولادی وارداتی از کشور روسیه، افزایش یافته است. حمل و نقل محصولات وارداتی از بندر آستاراخان کشور روسیه، طی چند هفته گذشته با محدودیت روبرو شده است؛ چراکه در فصل پاییز تمرکز کشور روسیه بر روی صادرات غلات بوده است. به دنبال این محدودیت ها کمبود کشتی برای سایر واردات کالاها ایجاد شده است.

در حال حاضر به دنبال وضعیت پیش آمده کنونی، هزینه حمل و نقل دریایی ورق سیاه از بندر آستاراخان به بندر انزلی؛ بندر شمالی ایران؛ مجددا به میزان 25 دلار به ازای هر تن نسبت به اوایل ماه اکتبر افزایش یافته است و به میزان 55 دلار به ازای هر تن ( حدودا 220 تومان به ازای هر کیلو) رسیده است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه به گزارش متال بولتن

ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قیمت ورق سیاه رول وارداتی به ضخامت 2 میلی متر در بنادر ایران در تاریخ 25 ماه اکتبر به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن (2310-2290 تومان به ازای هر کیلو) بوده است که در مقایسه با قیمت ورق سیاه به میزان 575-565 دلار به ازای هر تن cfr اعلام شده طی هفته افزایش یافته است.

پیشنهاد قیمت ورق سیاه کارخانه فولادسازی MMK واقع در کشور روسیه به میزان 470 یورو (553 دلار) به ازای هر تن فوب آستاراخان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. (حدود 2220 تومان به ازای هر کیلو). با در نظر گرفتن افزایش هزینه حمل و نقل، این قیمت برابر با 608 دلار به ازای هر تن به صورت CFR خواهد بود [2440 تومان به ازای هر کیلو] که این قیمت برای خریداران در داخل کشور ایران بالا بوده و غیر قابل اجرا می باشد.

به گفته برخی منابع خبری در هر صورت پیدا کردن یک کشتی حتی با چنین قیمت کرایه بالایی بازهم بسیار دشوار خواهد بود.

پیشنهاد قیمت ورق سیاه قزاقستان به دنبال تضعیف رقابت ها در بازار باعث تقویت شرکت ArcelorMittal Temirtau گردید تا قیمت کالای تولیدی خود را به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به قیمت 560 دلار به ازای هر تن فوب Aktau ارتقاء دهد. (2250 تومان به ازای هر کیلو). تخمین هزینه حمل و نقل از Aktau به بندر انزلی به میزان 15 دلار به ازای هر تن می باشد (تقریبا به میزان 60 تومان به ازای هر کیلو).

آهن آلات اصفهان

ارزیابی قیمت ورق سرد به گزارش متال بولتن

ارزیابی قیمت ورق سرد رول وارداتی به ایران به ضخامت 25/1-5/0 میلی متر در بنادر ایران در روز چهارشنبه نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است و به قیمت 615-580 دلار به ازای هر تن cfr گزارش شده است؛ (2330 الی 2470 تومان به ازای هر کیلو)؛ این در حالی است که قیمت ورق سرد طی هفته گذشته 605-595 دلار به ازای هر تن گزارش شده بود.

 چندین پیش خرید برای این کالا صورت گرفته است که قیمت ورق سرد تولیدی قزاقستان در نخستین روزهای هفته، در این پیش خریدها حدودا به میزان 585-565 دلار به ازای هر تن فوب Aktau یا 595-580 دلار به ازای هر تن cfr انزلی شنیده شده است  که به میزان 2330 الی 2390 تومان به ازای هر کیلو می باشد.

این در حالی است که در پایان هفته، شرکت ArcelorMittal Temirtau به دلیل محدودیت دسترسی به این محصول در منطقه؛ پیشنهاد خود را به میزان 600 دلار برای هر تن فوب Aktau افزایش داده است. (2410 تومان به ازای هر کیلو).

کاهش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین به دنبال تضعیف بازار داخلی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در روز پنج شنبه مورخ 26 ماه اکتبر به دنبال تضعیف در بازار داخلی این کشور سقوط کرده است که به گفته منابع خبری علت این امر تضعیف در بازار صادراتی این کشور بوده است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه بازار کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان 4090-4020 یوان (616-605 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 100-70 یوان به ازای هر تن کاهش یافته و قیمت ورق سیاه در بازار شمال چین نیز به میزان 4030-4000 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 60 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری علت این امر تضعیف در بازار لحظه ای ورق سیاه کشور چین بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که کاهش میزان تولیدی ورق فولادی در کارخانجات این کشور که به علت محدودیت های تولیدی طی ماه های اخیر در شمال کشور چین بوده است منجر به کاهش مجدد قیمت ورق سیاه گشته است.

کانال تلگرام مرکزآهن جهت عضویت

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی این کشور به میزان 68/555 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 79/5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری بازار صادراتی ورق سیاه این کشور در حال حاضر دچار وقفه شده است. تاجران در این کشور بیان کرده اند که در حال حاضر هیچ پیشنهادی از سوی کارخانجات و خریداران در این کشور دریافت نکرده اند.

منابع خبری اعلام کرده اند که پایین ترین قیمت ورق سیاه اعلام شده در شرق چین به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده که قیمت کارآمدی می باشد و توسط خریداران مورد استقبال قرار خواهد گرفت. این در حالی است که تاجران تخمین زده اند که تعداد کمی از کارخانجات قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان 558-555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

یکی از تاجران واقع در شانگهای نیز بیان کرده است که آخرین پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات در روز سه شنبه اعلام گردیده است که در ویتنام به میزان 568-565 دلار به ازای هر تن بوده است که شامل 10 دلار به ازای هر تن هزینه حمل می باشد. افزایش کمی در میزان موجودی ورق سیاه در این کشور طی هفته گذشته گزارش شده است که نشان دهنده تضعیف در بازار داخلی طی روزهای اخیر می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0