0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه وارداتی به ایران، به دنبال کاهش میزان دسترسی و افزایش هزینه ‌های حمل نقل

قیمت ورق سیاه وارداتی به ایران به گزارش مرکز آهن طی هفته منتهی به چهارشنبه ۲۵ اکتبر سال جاری به دنبال محدودیت دسترسی به ورق فولادی وارداتی از کشور روسیه، افزایش یافته است. حمل و نقل محصولات وارداتی از بندر آستاراخان کشور روسیه، طی چند هفته گذشته با محدودیت روبرو شده است؛ چراکه در فصل پاییز تمرکز کشور روسیه بر روی صادرات غلات بوده است. به دنبال این محدودیت ها کمبود کشتی برای سایر واردات کالاها ایجاد شده است.

در حال حاضر به دنبال وضعیت پیش آمده کنونی، هزینه حمل و نقل دریایی ورق سیاه از بندر آستاراخان به بندر انزلی؛ بندر شمالی ایران؛ مجددا به میزان ۲۵ دلار به ازای هر تن نسبت به اوایل ماه اکتبر افزایش یافته است و به میزان ۵۵ دلار به ازای هر تن ( حدودا ۲۲۰ تومان به ازای هر کیلو) رسیده است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه به گزارش متال بولتن

ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قیمت ورق سیاه رول وارداتی به ضخامت ۲ میلی متر در بنادر ایران در تاریخ ۲۵ ماه اکتبر به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن (۲۳۱۰-۲۲۹۰ تومان به ازای هر کیلو) بوده است که در مقایسه با قیمت ورق سیاه به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن cfr اعلام شده طی هفته افزایش یافته است.

پیشنهاد قیمت ورق سیاه کارخانه فولادسازی MMK واقع در کشور روسیه به میزان ۴۷۰ یورو (۵۵۳ دلار) به ازای هر تن فوب آستاراخان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. (حدود ۲۲۲۰ تومان به ازای هر کیلو). با در نظر گرفتن افزایش هزینه حمل و نقل، این قیمت برابر با ۶۰۸ دلار به ازای هر تن به صورت CFR خواهد بود [۲۴۴۰ تومان به ازای هر کیلو] که این قیمت برای خریداران در داخل کشور ایران بالا بوده و غیر قابل اجرا می باشد.

به گفته برخی منابع خبری در هر صورت پیدا کردن یک کشتی حتی با چنین قیمت کرایه بالایی بازهم بسیار دشوار خواهد بود.

پیشنهاد قیمت ورق سیاه قزاقستان به دنبال تضعیف رقابت ها در بازار باعث تقویت شرکت ArcelorMittal Temirtau گردید تا قیمت کالای تولیدی خود را به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب Aktau ارتقاء دهد. (۲۲۵۰ تومان به ازای هر کیلو). تخمین هزینه حمل و نقل از Aktau به بندر انزلی به میزان ۱۵ دلار به ازای هر تن می باشد (تقریبا به میزان ۶۰ تومان به ازای هر کیلو).

آهن آلات اصفهان

ارزیابی قیمت ورق سرد به گزارش متال بولتن

ارزیابی قیمت ورق سرد رول وارداتی به ایران به ضخامت ۲۵/۱-۵/۰ میلی متر در بنادر ایران در روز چهارشنبه نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است و به قیمت ۶۱۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن cfr گزارش شده است؛ (۲۳۳۰ الی ۲۴۷۰ تومان به ازای هر کیلو)؛ این در حالی است که قیمت ورق سرد طی هفته گذشته ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده بود.

 چندین پیش خرید برای این کالا صورت گرفته است که قیمت ورق سرد تولیدی قزاقستان در نخستین روزهای هفته، در این پیش خریدها حدودا به میزان ۵۸۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن فوب Aktau یا ۵۹۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن cfr انزلی شنیده شده است  که به میزان ۲۳۳۰ الی ۲۳۹۰ تومان به ازای هر کیلو می باشد.

این در حالی است که در پایان هفته، شرکت ArcelorMittal Temirtau به دلیل محدودیت دسترسی به این محصول در منطقه؛ پیشنهاد خود را به میزان ۶۰۰ دلار برای هر تن فوب Aktau افزایش داده است. (۲۴۱۰ تومان به ازای هر کیلو).

کاهش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین به دنبال تضعیف بازار داخلی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در روز پنج شنبه مورخ ۲۶ ماه اکتبر به دنبال تضعیف در بازار داخلی این کشور سقوط کرده است که به گفته منابع خبری علت این امر تضعیف در بازار صادراتی این کشور بوده است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه بازار کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان ۴۰۹۰-۴۰۲۰ یوان (۶۱۶-۶۰۵ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۰۰-۷۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته و قیمت ورق سیاه در بازار شمال چین نیز به میزان ۴۰۳۰-۴۰۰۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۶۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری علت این امر تضعیف در بازار لحظه ای ورق سیاه کشور چین بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که کاهش میزان تولیدی ورق فولادی در کارخانجات این کشور که به علت محدودیت های تولیدی طی ماه های اخیر در شمال کشور چین بوده است منجر به کاهش مجدد قیمت ورق سیاه گشته است.

کانال تلگرام مرکزآهن جهت عضویت

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی این کشور به میزان ۶۸/۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۷۹/۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری بازار صادراتی ورق سیاه این کشور در حال حاضر دچار وقفه شده است. تاجران در این کشور بیان کرده اند که در حال حاضر هیچ پیشنهادی از سوی کارخانجات و خریداران در این کشور دریافت نکرده اند.

منابع خبری اعلام کرده اند که پایین ترین قیمت ورق سیاه اعلام شده در شرق چین به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که قیمت کارآمدی می باشد و توسط خریداران مورد استقبال قرار خواهد گرفت. این در حالی است که تاجران تخمین زده اند که تعداد کمی از کارخانجات قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۸-۵۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

یکی از تاجران واقع در شانگهای نیز بیان کرده است که آخرین پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات در روز سه شنبه اعلام گردیده است که در ویتنام به میزان ۵۶۸-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است که شامل ۱۰ دلار به ازای هر تن هزینه حمل می باشد. افزایش کمی در میزان موجودی ورق سیاه در این کشور طی هفته گذشته گزارش شده است که نشان دهنده تضعیف در بازار داخلی طی روزهای اخیر می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری