0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سرد بازار داخلی اروپا و افزایش قیمت در بازار وارداتی

قیمت ورق سرد در بازار داخلی اروپا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. این در حالی است که تولیدکنندگان این محصول در تلاش بودند تا قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را افزایش دهند و تامین کنندگان ورق در کشورهای دیگر نیز نسبت به قیمت ورق سرد سخت گیر بوده اند. قیمت واقعی برای ورق سرد در بازار داخلی طی سه ماهه چهارم سال جاری افزایش نخواهد یافت زیرا کارخانجات تولید ورق سرد محلی مواد تولیدی خود را برای ماه های نوامبر و دسامبر پیش فروش کرده اند. در حال حاضر میزان تقاضا برای ورق سرد وارداتی به این منطقه نیز محدود بوده چراکه زمان فرآوری این محصول بالا بوده و قیمت های پیشنهادی با قیمت ورق سرد در بازار داخلی برابر می باشد.

قیمت ورق سرد بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۳۰-۶۱۰ یورو (۷۵۴-۷۳۰ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت بوده است. ارزیابی ها منعکس کننده قیمت های قابل اجرا شنیده شده در بازار داخلی این مناطق بوده است. این در حالی است که قیمت های رسمی در بازار داخلی به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن بیشتر از ارزیابی های صورت گرفته بوده است.

قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان ۶۱۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن گزارش شده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین تامین کنندگان ورق سرد در کشورهای هند، برزیل و ویتنام قیمت ورق سرد پیشنهادی وارداتی خود را در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند.

ارزیابی ها برای قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۶۳۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۲۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی افزایش یافته است. این ارزیابی ها نیز از قیمت های قابل اجرا در بازار داخلی جنوب اروپا منعکس گردیده است. تولیدکنندگان فولاد در کشور برزیل و کشورهای آسیا قیمت ورق سرد وارداتی خود را به جنوب اروپا به میزان ۶۲۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان ۶۲۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه

افزایش قیمت ورق رول فولادی وارداتی  کشور آمریکا

 • قیمت ورق سرد رول و ورق گالوانیزه رول وارداتی به آمریکا طی هفته جاری افزایش یافته است که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان موجودی این محصولات می باشد. این در حالی است که قیمت ورق فولادی وارداتی به این مناطق در حال کاهش می باشد چراکه میزان تقاضا برای این محصول کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد رول وارداتی به آمریکا به میزان ۷۶۰-۷۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۷۵۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی چند هفته گذشته افزایش یافته است.
 • هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این منطقه نیز به میزان ۱۰۱۰-۹۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۱۰۰۰-۹۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق گالوانیزه طی روزهای اخیر در اروپا و سایر نقاط جهان نیز در حال افزایش می باشد و قیمت این محصول در ترکیه نیز اخیرا به میزان ۸۰-۶۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر در بازار جهانی محصولات فولاد تخت با کمبود میزان موجودی مواجه هستیم و همین امر سبب شده است که اصلاحاتی در بازار ورق فولادی کشور چین صورت گیرد. با این حال ارزیابی ها از قیمت ورق گرم رول وارداتی به آمریکا هم چنان به میزان ۶۲۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.
 • افزایش قیمت ورق فولادی وارداتی به این کشور سبب دلسردی برخی از خریداران شده است که علت این امر کم تر شدن فاصله مابین قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و خارجی این منطقه بوده است. در حال حاضر قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و وارداتی کشور آمریکا تقریبا یکسان می باشد و پس از محاسبه هزینه حمل و نقل این محصولات در قیمت های پیشنهادی وارداتی، مشخص است که خریداران به خرید ورق فولادی در بازار داخلی آمریکا تمایل بیشتری نشان خواهند داد. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی وارداتی به میزان ۶۴۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۶۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است.

محدوده قیمت جاری برای ورق فولادی وارداتی تحت تاثیر روند میزان ورق فولادی وارد شده در سال ۲۰۱۷ می باشد چراکه در بحبوبه زمانی که تقاضای این کشور برای خرید ورق فولادی کاهش یافته بود میزان واردات ورق فولادی به این کشور افزایش یافته که همین امر سبب کاهش قیمت این محصول در روزهای اخیر گشته است. این در حالی است که در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۷، میزان واردات ورق فولادی به کشور آمریکا کم بوده است. با شروع ماه مه میزان واردات ورق فولادی به این کشور افزایش یافته و پس از آن نیز میزان واردات قوی بوده است. بنابراین میزان موجودی افزایش یافته است و همین امر سبب کاهش قیمت ورق فولادی وارداتی به کشور آمریکا گشته است.

اکثر خریداران ورق فولادی وارداتی به این کشور که در بازار فعالیت زیادی داشته اند در حال حاضر موجودی بالایی از ورق فولادی داشته و میزان تقاضای آن ها کاهش یافته است. آن ها در فصل بهار زمانی که اجرای قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا هنوز به طور جدی عنوان نشده بود به میزان زیادی ورق فولادی خریداری کرده و اکنون میزان تقاضا برای این محصول کاهش یافته که همین امر سبب کاهش قیمت ورق فولادی وارداتی گشته است. در حال حاضر به علت عدم وجود اختلاف زیاد مابین قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و وارداتی این کشور، خرید این محصول از کشورهای دیگر نوعی ریسک به شمار می رود. تاجران آمریکا عقیده دارند که چنانچه خریداری در حال حاضر تمایل به خرید ورق فولادی دارد بهتر است این محصول را از بازار داخلی این کشور خریداری نماید و چنانچه در حال حاضر نیازی ندارد بهتر است تا ماه دسامبر منتظر مانده تا قیمت ورق فولادی کاهش یابد و سپس اقدام به خرید ورق فولادی از بازار وارداتی کند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری