0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سرد بازار داخلی اروپا و افزایش قیمت در بازار وارداتی

قیمت ورق سرد در بازار داخلی اروپا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. این در حالی است که تولیدکنندگان این محصول در تلاش بودند تا قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را افزایش دهند و تامین کنندگان ورق در کشورهای دیگر نیز نسبت به قیمت ورق سرد سخت گیر بوده اند. قیمت واقعی برای ورق سرد در بازار داخلی طی سه ماهه چهارم سال جاری افزایش نخواهد یافت زیرا کارخانجات تولید ورق سرد محلی مواد تولیدی خود را برای ماه های نوامبر و دسامبر پیش فروش کرده اند. در حال حاضر میزان تقاضا برای ورق سرد وارداتی به این منطقه نیز محدود بوده چراکه زمان فرآوری این محصول بالا بوده و قیمت های پیشنهادی با قیمت ورق سرد در بازار داخلی برابر می باشد.

قیمت ورق سرد بازار داخلی شمال اروپا به میزان 630-610 یورو (754-730 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت بوده است. ارزیابی ها منعکس کننده قیمت های قابل اجرا شنیده شده در بازار داخلی این مناطق بوده است. این در حالی است که قیمت های رسمی در بازار داخلی به میزان 20 دلار به ازای هر تن بیشتر از ارزیابی های صورت گرفته بوده است.

قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان 610-600 یورو به ازای هر تن گزارش شده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین تامین کنندگان ورق سرد در کشورهای هند، برزیل و ویتنام قیمت ورق سرد پیشنهادی وارداتی خود را در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند.

ارزیابی ها برای قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 630-600 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 620-600 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی افزایش یافته است. این ارزیابی ها نیز از قیمت های قابل اجرا در بازار داخلی جنوب اروپا منعکس گردیده است. تولیدکنندگان فولاد در کشور برزیل و کشورهای آسیا قیمت ورق سرد وارداتی خود را به جنوب اروپا به میزان 620-610 یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان 620-610 یورو به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه

افزایش قیمت ورق رول فولادی وارداتی  کشور آمریکا

 • قیمت ورق سرد رول و ورق گالوانیزه رول وارداتی به آمریکا طی هفته جاری افزایش یافته است که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان موجودی این محصولات می باشد. این در حالی است که قیمت ورق فولادی وارداتی به این مناطق در حال کاهش می باشد چراکه میزان تقاضا برای این محصول کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد رول وارداتی به آمریکا به میزان 760-725 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 750-700 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی چند هفته گذشته افزایش یافته است.
 • هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این منطقه نیز به میزان 1010-960 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 1000-900 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق گالوانیزه طی روزهای اخیر در اروپا و سایر نقاط جهان نیز در حال افزایش می باشد و قیمت این محصول در ترکیه نیز اخیرا به میزان 80-60 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر در بازار جهانی محصولات فولاد تخت با کمبود میزان موجودی مواجه هستیم و همین امر سبب شده است که اصلاحاتی در بازار ورق فولادی کشور چین صورت گیرد. با این حال ارزیابی ها از قیمت ورق گرم رول وارداتی به آمریکا هم چنان به میزان 620-580 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.
 • افزایش قیمت ورق فولادی وارداتی به این کشور سبب دلسردی برخی از خریداران شده است که علت این امر کم تر شدن فاصله مابین قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و خارجی این منطقه بوده است. در حال حاضر قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و وارداتی کشور آمریکا تقریبا یکسان می باشد و پس از محاسبه هزینه حمل و نقل این محصولات در قیمت های پیشنهادی وارداتی، مشخص است که خریداران به خرید ورق فولادی در بازار داخلی آمریکا تمایل بیشتری نشان خواهند داد. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی وارداتی به میزان 640-600 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 660-600 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است.

محدوده قیمت جاری برای ورق فولادی وارداتی تحت تاثیر روند میزان ورق فولادی وارد شده در سال 2017 می باشد چراکه در بحبوبه زمانی که تقاضای این کشور برای خرید ورق فولادی کاهش یافته بود میزان واردات ورق فولادی به این کشور افزایش یافته که همین امر سبب کاهش قیمت این محصول در روزهای اخیر گشته است. این در حالی است که در چهار ماه نخست سال 2017، میزان واردات ورق فولادی به کشور آمریکا کم بوده است. با شروع ماه مه میزان واردات ورق فولادی به این کشور افزایش یافته و پس از آن نیز میزان واردات قوی بوده است. بنابراین میزان موجودی افزایش یافته است و همین امر سبب کاهش قیمت ورق فولادی وارداتی به کشور آمریکا گشته است.

اکثر خریداران ورق فولادی وارداتی به این کشور که در بازار فعالیت زیادی داشته اند در حال حاضر موجودی بالایی از ورق فولادی داشته و میزان تقاضای آن ها کاهش یافته است. آن ها در فصل بهار زمانی که اجرای قانون 232 تجارت آمریکا هنوز به طور جدی عنوان نشده بود به میزان زیادی ورق فولادی خریداری کرده و اکنون میزان تقاضا برای این محصول کاهش یافته که همین امر سبب کاهش قیمت ورق فولادی وارداتی گشته است. در حال حاضر به علت عدم وجود اختلاف زیاد مابین قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و وارداتی این کشور، خرید این محصول از کشورهای دیگر نوعی ریسک به شمار می رود. تاجران آمریکا عقیده دارند که چنانچه خریداری در حال حاضر تمایل به خرید ورق فولادی دارد بهتر است این محصول را از بازار داخلی این کشور خریداری نماید و چنانچه در حال حاضر نیازی ندارد بهتر است تا ماه دسامبر منتظر مانده تا قیمت ورق فولادی کاهش یابد و سپس اقدام به خرید ورق فولادی از بازار وارداتی کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0