0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین پس از افزایش قیمت متوالی

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین پس از ۱۵ هفته افزایش قیمت متوالی، به نظر می رسد در حال حاضر تقریبا به ثبات رسیده است هرچند واضح است که طی هفته های اخیر بازار ورق گرم صادراتی به علت تضعیف بازار داخلی این کشور اندکی افت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۹ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته تنها به میزان ۵ دلار به ازای هر تن تغییر یافته است.

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین از میزان ۴۳۵-۴۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده در  تاریخ ۶ ماه ژوئن، تا این تاریخ به میزان ۱۶۵-۱۵۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که پس از سفارش حدودا ۴۰۰۰ تن ورق گرم از سوی کشور کره جنوبی به مبلغ ۶۰۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته، دیگر خریداران از سایر کشورها مانند آفریقا نیز معامله ای به ظرفیت ۳۰۰۰-۲۰۰۰ تن ورق گرم را به قیمت ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن در اواسط هفته گذشته منعقد کرده اند.

 قراردادهای ورق گرم صادراتی به کره جنوبی به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. با این حال چنین معاملاتی توسط کارخانجات عمده تولید فولاد کشور چین مورد قبول واقع نشده است. این در حالی است که تعدادی محموله با ظرفیت اندک طی هفته گذشته به کشور ویتنام به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن صادر شده است و هم چنین تعدادی محموله ورق گرم نیز به قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب ۱۸-۱۶ دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا) به کشور پاکستان صادر شده است.

قیمت ورق کرکره

قیمت ورق گرم صادراتی این کشور در نظر گرفته نشده است. به دنبال تضعیف بازار داخلی کشور چین، تعدادی از کارخانجات این کشور تا روز دوشنبه هفته جاری قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن کاهش داده اند، در حالی که این پیشنهادات نسبت به قیمت های ارائه شده طی هفته گذشته افزایش یافته اند. با این حال یکی از کارخانجات عمده تولید ورق گرم کشور چین که قیمت پیشنهادی این محصول را طی هفته گذشته به میزان ۵۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده بود، طی هفته جاری قیمت پیشنهادی خود را ثابت اعلام کرده است.

این در حالی است که پیشنهادات قیمت از سوی خریداران ورق گرم با سرعت بیشتری در حال کاهش می باشد. پیشنهادات قیمت ورق گرم از جنوب شرقی آسیا در حدود ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که این پیشنهادات از سوی کره جنوبی به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته یکی از تاجران این منطقه، محموله ای حاوی ورق گرم به ظرفیت ۱۰۰۰ تن به قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن به کشور پاکستان صادر شده است در حالی که مشتریان این کالا در کشور پاکستان قیمت های پیشنهادی خود برای ورق گرم را تا میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن کاهش داده اند.

تا روز سه شنبه کارخانجات تولید فولاد کشور چین قیمت ورق گرم پیشنهادی را حتی تا میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن نیز کاهش دادند. اخبار رسیده حاکی از آن است که برخی کارخانجات تصیم دارند قیمت های پیشنهادی خود را حتی تا میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن نیز طی روزهای آتی کاهش دهند. با این حال به گفته منابع خبری پس از آخرین تحولات قیمت ورق گرم این کشور تاکنون معامله ای منعقد نگردیده است. در روز سه شنبه، قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین، به میزان ۴۱۶۰-۴۱۳۰ یوان (۶۳۴-۶۲۹ دلار) به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۸۰-۷۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین کارخانجات تولید ورق گرم این کشور به بازار صادراتی این محصول تمایل چندانی ندارند چراکه در حال حاضر سود حاصل از فروش محصولات این کارخانجات در بازار داخلی این کشور بیشتر بوده و آن ها تمایل دارند در بازار داخلی فعالیت بیشتری نسبت به بازار خارجی داشته باشند. به گفته برخی صاحبان کارخانجات چنانچه بخواهند سود حاصل از فروش محصولات صادراتی برابر سود حاصل از فروش آن ها در بازار داخلی باشد، بایستی قیمت ورق گرم در بازار صادراتی را به میزان ۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام کنند. اما پس از کاهش شدید در بازار داخلی ورق گرم کشور چین در روز سه شنبه، وضعیت در بازار این کشور تغییر یافت. در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که بازار چگونه افت قیمت ورق گرم را طی روزهای آتی جبران خواهد کرد.

افزایش قیمت ورق گرم کشور هند

قیمت ورق گرم تولیدی کشور هند بنابر تصمیمات جدید تولیدکنندگان این محصول روند صعودی را در پیش گرفته است. به گفته منابع خبری این دومین بار است که در ماه جاری شاهد افزایش قیمت ورق گرم این کشور می باشیم. تولیدکنندگان این محصول بر این باورند که افزایش قیمت ورق گرم بیش از این میزان در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد چراکه نخستین افزایش قیمت ورق گرم صورت گرفته در این ماه که در اوایل ماه سپتامبر رخ داده است و برابر ۱۵۰۰ روپیه گزارش شده هم چنان توسط بازار مورد قبول واقع نشده است.

قیمت ورق سیاه

در حال حاضر قیمت ورق گرم در بازار لحظه ای این کشور به میزان ۱۰۰۰ روپیه کم تر از قیمت پیشنهادی توسط تولیدکنندگان این محصول بوده است. کارخانجات تولید فولاد کشور هند قیمت ورق گرم تولیدی خود را در بازار داخلی این کشور در ماه سپتامبر به میزان ۴۱۰۰۰-۴۰۵۰۰ روپیه (۶۳۸-۶۳۱ دلار) به ازای هر تن گزارش کرده اند. این در حالی است که محصول مشابه در بازار لحظه ای این کشور به میزان ۴۰۰۰۰-۳۹۵۰۰ روپیه گزارش شده که نسبت به قیمت واقعی ارائه شده توسط تولیدکنندگان به میزان ۱۰۰۰ روپیه به ازای هر تن کم تر می باشد.

قیمت ورق گرم در بازار لحظه ای این کشور علی رغم افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات تولید کننده این محصول، حتی در اوایل ماه سپتامبر نیز افزایش نیافته و هم چنان ثابت می باشد. کارخانجات تولید فولاد این کشور شروع به ارائه تخفیفاتی به توزیع کنندگان محصولات خود کرده اند چراکه با این کار می توانند با بازار لحظه ای این کشور رقابت کنند. قیمت ورق گرم بازار داخلی این کشور در حال حاضر نسبت به مواد وارداتی به میزان حداقل ۳۰۰۰ روپیه به ازای هر تن تخفیف داده شده است. با این حال میزان تقاضا برای ورق گرم در این کشور چندان بالا نبوده و نمی توان قیمت ها را به همین میزان بالا نگه داشت. این در حالی است که قیمت ورق گرم صادراتی این کشور به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

 

خبرهای مرتبط:

نوسان قیمت ورق بازار خارجی

افزایش قیمت ورق کشورهای مستقل اتحادیه ایی

مخالفت کشورهای اروپایی با پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری