0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین پس از افزایش قیمت متوالی

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین پس از 15 هفته افزایش قیمت متوالی، به نظر می رسد در حال حاضر تقریبا به ثبات رسیده است هرچند واضح است که طی هفته های اخیر بازار ورق گرم صادراتی به علت تضعیف بازار داخلی این کشور اندکی افت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم به میزان 600-580 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 19 ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته تنها به میزان 5 دلار به ازای هر تن تغییر یافته است.

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین از میزان 435-430 دلار به ازای هر تن اعلام شده در  تاریخ 6 ماه ژوئن، تا این تاریخ به میزان 165-150 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که پس از سفارش حدودا 4000 تن ورق گرم از سوی کشور کره جنوبی به مبلغ 600 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته، دیگر خریداران از سایر کشورها مانند آفریقا نیز معامله ای به ظرفیت 3000-2000 تن ورق گرم را به قیمت 600-595 دلار به ازای هر تن در اواسط هفته گذشته منعقد کرده اند.

 قراردادهای ورق گرم صادراتی به کره جنوبی به میزان 580 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. با این حال چنین معاملاتی توسط کارخانجات عمده تولید فولاد کشور چین مورد قبول واقع نشده است. این در حالی است که تعدادی محموله با ظرفیت اندک طی هفته گذشته به کشور ویتنام به قیمت 560 دلار به ازای هر تن صادر شده است و هم چنین تعدادی محموله ورق گرم نیز به قیمت 570 دلار به ازای هر تن (با احتساب 18-16 دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا) به کشور پاکستان صادر شده است.

قیمت ورق کرکره

قیمت ورق گرم صادراتی این کشور در نظر گرفته نشده است. به دنبال تضعیف بازار داخلی کشور چین، تعدادی از کارخانجات این کشور تا روز دوشنبه هفته جاری قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 600 دلار به ازای هر تن کاهش داده اند، در حالی که این پیشنهادات نسبت به قیمت های ارائه شده طی هفته گذشته افزایش یافته اند. با این حال یکی از کارخانجات عمده تولید ورق گرم کشور چین که قیمت پیشنهادی این محصول را طی هفته گذشته به میزان 595 دلار به ازای هر تن اعلام کرده بود، طی هفته جاری قیمت پیشنهادی خود را ثابت اعلام کرده است.

این در حالی است که پیشنهادات قیمت از سوی خریداران ورق گرم با سرعت بیشتری در حال کاهش می باشد. پیشنهادات قیمت ورق گرم از جنوب شرقی آسیا در حدود 570 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که این پیشنهادات از سوی کره جنوبی به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته یکی از تاجران این منطقه، محموله ای حاوی ورق گرم به ظرفیت 1000 تن به قیمت 570 دلار به ازای هر تن به کشور پاکستان صادر شده است در حالی که مشتریان این کالا در کشور پاکستان قیمت های پیشنهادی خود برای ورق گرم را تا میزان 565 دلار به ازای هر تن کاهش داده اند.

تا روز سه شنبه کارخانجات تولید فولاد کشور چین قیمت ورق گرم پیشنهادی را حتی تا میزان 590 دلار به ازای هر تن نیز کاهش دادند. اخبار رسیده حاکی از آن است که برخی کارخانجات تصیم دارند قیمت های پیشنهادی خود را حتی تا میزان 580 دلار به ازای هر تن نیز طی روزهای آتی کاهش دهند. با این حال به گفته منابع خبری پس از آخرین تحولات قیمت ورق گرم این کشور تاکنون معامله ای منعقد نگردیده است. در روز سه شنبه، قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین، به میزان 4160-4130 یوان (634-629 دلار) به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 80-70 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین کارخانجات تولید ورق گرم این کشور به بازار صادراتی این محصول تمایل چندانی ندارند چراکه در حال حاضر سود حاصل از فروش محصولات این کارخانجات در بازار داخلی این کشور بیشتر بوده و آن ها تمایل دارند در بازار داخلی فعالیت بیشتری نسبت به بازار خارجی داشته باشند. به گفته برخی صاحبان کارخانجات چنانچه بخواهند سود حاصل از فروش محصولات صادراتی برابر سود حاصل از فروش آن ها در بازار داخلی باشد، بایستی قیمت ورق گرم در بازار صادراتی را به میزان 610 دلار به ازای هر تن اعلام کنند. اما پس از کاهش شدید در بازار داخلی ورق گرم کشور چین در روز سه شنبه، وضعیت در بازار این کشور تغییر یافت. در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که بازار چگونه افت قیمت ورق گرم را طی روزهای آتی جبران خواهد کرد.

افزایش قیمت ورق گرم کشور هند

قیمت ورق گرم تولیدی کشور هند بنابر تصمیمات جدید تولیدکنندگان این محصول روند صعودی را در پیش گرفته است. به گفته منابع خبری این دومین بار است که در ماه جاری شاهد افزایش قیمت ورق گرم این کشور می باشیم. تولیدکنندگان این محصول بر این باورند که افزایش قیمت ورق گرم بیش از این میزان در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد چراکه نخستین افزایش قیمت ورق گرم صورت گرفته در این ماه که در اوایل ماه سپتامبر رخ داده است و برابر 1500 روپیه گزارش شده هم چنان توسط بازار مورد قبول واقع نشده است.

قیمت ورق سیاه

در حال حاضر قیمت ورق گرم در بازار لحظه ای این کشور به میزان 1000 روپیه کم تر از قیمت پیشنهادی توسط تولیدکنندگان این محصول بوده است. کارخانجات تولید فولاد کشور هند قیمت ورق گرم تولیدی خود را در بازار داخلی این کشور در ماه سپتامبر به میزان 41000-40500 روپیه (638-631 دلار) به ازای هر تن گزارش کرده اند. این در حالی است که محصول مشابه در بازار لحظه ای این کشور به میزان 40000-39500 روپیه گزارش شده که نسبت به قیمت واقعی ارائه شده توسط تولیدکنندگان به میزان 1000 روپیه به ازای هر تن کم تر می باشد.

قیمت ورق گرم در بازار لحظه ای این کشور علی رغم افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات تولید کننده این محصول، حتی در اوایل ماه سپتامبر نیز افزایش نیافته و هم چنان ثابت می باشد. کارخانجات تولید فولاد این کشور شروع به ارائه تخفیفاتی به توزیع کنندگان محصولات خود کرده اند چراکه با این کار می توانند با بازار لحظه ای این کشور رقابت کنند. قیمت ورق گرم بازار داخلی این کشور در حال حاضر نسبت به مواد وارداتی به میزان حداقل 3000 روپیه به ازای هر تن تخفیف داده شده است. با این حال میزان تقاضا برای ورق گرم در این کشور چندان بالا نبوده و نمی توان قیمت ها را به همین میزان بالا نگه داشت. این در حالی است که قیمت ورق گرم صادراتی این کشور به میزان 620-610 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

 

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0