0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت ورق کرکره در بازار داخلی کشور چین تحت تاثیر افزایش فعالیت صادراتی

قیمت ورق کرکره در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 14 ماه نوامبر به روند صعودی خود ادامه داده است. به گفته منابع خبری علت این امر تقویت بازار شمش بیان شده است. قیمت ورق کرکره در شرق چین به میزان 4160-4130 یوان (627-622 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در شمال چین نیز قیمت ورق کرکره به میزان 4130-4110 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان 30 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

بنابراین مشاهده می شود که قیمت این محصول در تمامی مناطق کشور چین روند صعودی را در پیش گرفته است. به گفته منابع خبری عوامل مختلفی بر قیمت ورق کرکره این کشور تاثیرگذار بوده است. یکی از این عوامل کاهش میزان تولید این محصول توسط کارخانجات به علت فرارسیدن فصل زمستان می باشد. هم چنین شیب زیاد افزایش قیمت شمش نیز تاثیر عمده ای بر افزایش قیمت ورق کرکره داشته است.

به نظر می رسد که قیمت های لحظه ای در بعد از ظهر روز گذشته در کشور چین به یکباره افزایش یافته است. هرچند قیمت ورق کرکره در شانگهای تحت تاثیر میزان تقاضای پایین بوده است ولی در منطقه تینجان به علت کاهش میزان موجودی این محصول قیمت ها نیز اندکی متفاوت بوده است.

نوسانات قیمت ورق کرکره صادراتی کشور چین

ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق کرکره در بازار صادراتی کشور چین به میزان 546/88 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1/79 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. یکی از کارخانجات تولید فولاد عمده این کشور قیمت ورق کرکره صادراتی خود را به میزان 560 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان 10 دلار به ازای هر تن بالاتر می باشد.

برخی از کارخانجات نیز قیمت محصول تولیدی خود را در همین محدوده اعلام کرده اند در حالی که برخی دیگر از کارخانجات قیمت ورق کرکره صادراتی خود را به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. برخی از صادرکنندگان این محصول معتقدند که افزایش قیمت ها در بازار داخلی سبب فشار آوردن بر بازار صادراتی گشته و فروش محصولات صادراتی مقداری افت کرده است.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

مقایسه قیمت ورق صادراتی و داخلی چین

در حال حاضر، تاجران معتقدند که قیمت 550 دلار به ازای هر تن قیمت مناسبی برای کارخانجات بوده و کارخانجات بایستی این قیمت را بپذیرند. با این حال تا این زمان هیچ خریدارای راضی به پرداخت این مبلغ برای خرید ورق کرکره نشده است. پیشنهادات برای قیمت این محصول در مناقصات از سوی خریداران کشورهای جنوب شرقی آسیا به میزان کم تر از 540 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال برخی در کره جنوبی هنوز پیشنهادی در مناقصات اعلام نکرده اند و اعلام کرده اند که میزان تقاضا در این بازار در حال حاضر بسیار اندک بوده است.

هرچند قیمت این محصول در بازار داخلی طی روزهای اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده است، برخی از کارخانجات هم چنان تمایل دارند محصول تولیدی خود را به قیمت 545 دلار به ازای هر تن اعلام کنند. هرچند نشانه های موجود در بازار این محصول از یک عقب نشینی بزرگ در قیمت ها حکایت دارد. بیشترین معاملات صورت گرفته برای خرید این محصول به میزان 4079 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

لغزش قیمت ورق کرکره در کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق کرکره صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای روند نزولی را طی روزهای اخیر در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول عنوان شده است. چراکه خریداران این محصول هنوز عقیده دارند که قیمت ها بایستی به میزان بیشتری کاهش یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق کرکره صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 545-515 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 13 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 550-530 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

بیشترین قیمت پیشنهادی برای این محصول در غرب آفریقا شنیده شده است. هم چنین قیمت ورق کرکره پیشنهادی اوکراین نیز به میزان 560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. هم چنین به گفته منابع خبری محموله ای از این محصول به قیمت 585 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری معامله شده است که این قیمت معادل 530 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه برآورد گردیده است.

تحلیل بازار صادراتی ورق کرکره

هرچند به گفته فعالان بازار این قیمت نشان دهنده حقایق موجود در بازار نبوده و چراکه تولیدکنندگان برای قیمت های پیشنهادی خود تخفیفات بالایی را در نظر گرفته اند. هم چنین هزینه حمل در نظر گرفته شده برای این کالا نیز حدودا به میزان 60 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. برای برخی از مناطق نیز این هزینه به میزان 45 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق کرکره کارآمد در بازار صادراتی این کشورها به میزان 542-538 دلار به ازای هر تن می باشد. در کشور ترکیه، قیمت پیشنهادی نیز در محدوده 550-535 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این قیمت معادل 535-515 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. هرچند خریداران در این کشور عقیده دارند که این قیمت با در نظر گرفتن 9 درصد مالیات برای واردات بسیار بالا می باشد بنابراین میزان تقاضا بسیار کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0