0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی چین 

هفته گذشته پیشنهادات نمودار قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در بازار داخلی تقویت شد و پیش بینی می شود طی چند روز آینده حتی بیشتر شود. در روز دوشنبه قیمت ورق گالوانیزه صادراتی پایه برای این نوع محموله صادراتی از ورق گالوانیزه تجاری حاوی بور ،از ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن در هفته و ۵۰۰ تا ۵۱۰ در هر تن فوب، افزایش داشته است . این افزایش پیشنهادات در ماه های ژانویه و فوریه محموله تجاری ورق گالوانیزه حاوی بور از ورق گالوانیزه باعث شد که قیمت صادرات پایه از ۴۹۵ تا ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب، ۱۵ دلار برای هر تن از محدوده هفته گذشته بالاتر رود.

دو معامله گر صادرات ورق گالوانیزه و یک مدیر فروش در یک واحد تولید کننده روز دوشنبه صبح به متال بولتن اظهار داشتند که آنها در طول هفته گذشته قرارداد واحدی را امضا نکردند، زیرا اخیرا قیمت ورق گالوانیزه به سرعت افزایش یافته که این افزایش قیمت خریداران را از هم دور کرده است. از آنجایی که اکثر تولیدکنندگان هنوز هم مجبورند پیشنهادات صادراتی خود برای این هفته به روز کنند ، انتظار دارند در روز دوشنبه بعد از ظهر پیشنهادات افزایش یابند.

مدیر فروش مستقر در کارخانه هبی می گوید :” همه اینها به بازار داخلی بستگی دارد. از آنجایی که ما هر روز صبح شاهد افزایش بازار کاغذ هستیم، هیچ تعجبی نخواهیم کرد که پیشنهاداتمان را از ۵ تا ۱۰ دلار در هر بعد از ظهر افزایش دهیم. ” طی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه در چین به دلیل اخبار گسترده ای در مورد محصولات ورق گالوانیزه متعارف افزایش یافت.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه چین

قیمت ورق گالوانیزه در شانگهای در هفته گذشته از ۳۵۰ تا ۹۰ یوان ($ ۲۲-۲۸) افزایش یافت و به ۳۷۵۰ تا ۳۷۷۰ یوان (۵۴۳ تا ۵۴۶ دلار) در هر تن رسید. در میان نگرانی ها در مورد عرضه تدریجی در نتیجه سخت گیری ها، کارخانه هایی مانند شانگنگ مستقر در جیانگسو لیست قیمت ورق گالوانیزه خود را در طول تعطیلات آخر هفته افزایش دادند که این مورد منجر به کسب بازارهای آینده در صبح دوشنبه می شود.

در همین حال، قیمت ورق گالوانیزه در شانگهای نیز افزایش یافت و به ۳،۹۶۰ تا ۳،۹۸۰ یوان (۵۷۳-۵۷۶ دلار) در هر تن رسید. این مدیر فروش افزود : ” از آنجایی که بازار داخلی کاملاً قوی می باشد، ما هیچ قیمتی پایین تر از پیشنهادات خودمان را قبول نمی کنیم. ” پیشنهادات صادراتی بالا برای ورق گالوانیزه چین منجر به کاهش درخواست ها از خریداران خارج از کشور گردید، برخی از آنها شروع به تغییر منابع خود به کشورهای دیگر از قبیل ژاپن و هند کرده اند.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه  داخلی کشور ترکیه به دنبال تقاضای ضعیف

قیمت های ورق گالوانیزه  در بازار داخلی ترکیه در هفته گذشته تقریباً ثابت بوده است، با وجود تقاضای ضعیف، خریداران پیش از این  تولید ژانویه و فوریه را رزرو کرده بودند. ورق گالوانیزه به میزان ۵۲۵ تا ۵۴۰ دلار در هر تن از کارهای پیشین ارائه شد، برخی از معاملات از ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی صورت پذیرفت. در ارزیابی قیمت هفتگی مجله متال بولتن برای ورق گالوانیزه داخلی ترکیه در روز جمعه،  قیمت ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی بدون تغییر باقی ماند ، در عین حال، قیمت  ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار در هر تن کارهای پیشین می باشد.

ارزیابی قیمت هفتگی برای سیکل ورق گالوانیزه داخلی ترکیه در روز جمعه ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی بود که از ۶۲۵ تا ۶۳۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی افزایش داشت. یک معامله گر می گوید : تنها با ایجاد چند معامله بوجود آمده ، پیشنهادات هنوز هم یکسان هستند. چنین اقتصادی خیلی بد است.

قیمت صادرات ورق گالوانیزه هند تا  ۲۰ دلار در هر تن در هفته بالا رفت

قیمت صادرات ورق درجه تجاری هند در یک هفته گذشته به میزان ۲۰ دلار در هر تن افزایش یافت، زیرا تقاضا از اروپا برای این محصول افزایش مییابد. یکی از فعالان بازار می گوید : “در حال حاضر دو صادر کننده اصلی  این محصول ، ورق  را کمتر از ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار برای هر تن فوب به اروپا ارائه نمی دهند و پیشنهادات آنها روز به روز در حال افزایش است.” رزرو های صادرات ورق گالوانیزه هفته گذشته در محدوده ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن فوب گزارش شد.

و بر اساس گفته های این فعال در بازار،شرکت های هندی، صادرات ورق گالوانیزه  به جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه را با قیمت ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن فوب ، رزرو کرده اند. با این حال، یک مقامات رسمی کارخانه گفت که پیشنهادات شرکت او حتی بالاترهم بوده است. وی گفت: “ما قیمت های خود را برای خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا به میزان ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار برای هر تن فوب افزایش داده ایم و ما قبلا کالاهای صادراتی را با این قیمت رزرو کرده ایم.

بازار صادراتی ورق گالوانیزه کشور هند

او معتقد است که صادرات ورق گالوانیزه برای بازار داخلی در قیاس با موقعیت  پس از بی اعتباری به منزله یک ضربه گیر خواهد بود.این مقام می گوید: این فشار بر فروش های داخلی باید کاهش یابد و این یکی از اهداف افزایش صادرات ورق گالوانیزه است. دو تولید کننده بزرگ ورق در ماه گذشته حدود ۲۵۰،۰۰۰ تن ورق  را صادر کردند و انتظار می رود که آنها در ماه دسامبر نزدیک به ۳۰۰،۰۰۰ تن صادرات داشته باشند.

یکی دیگر از فعالان بازار می گوید: “امروز، اروپا به دنبال جذب صادرات ورق از هند نیست، افزایش قیمت بزرگی در ورق داخلی اتفاق نخواهد افتاد.” با این حال، یکی از شرکت کنندگان دوم بازار گفت: “اروپا در حال افزایش تولید ورق از هند است زیرا یورو قوی تر می شود و عامل دیگری که ازصادرات ورق به اروپا حمایت می کند ،اطلاعات اقتصادی مثبتی است که از آلمان می رسد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری