0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

هفته دوم آذر ماه را با افزایش قیمت در حوزه ورق گرم صادراتی از 608 تا 620 دلار در هر تن فوب پشت سر گذاشتیم. این افزایش قیمت را همچنین در بازار های چین، ترکیه و جنوب شرقی آسیا شاهد بودیم به گونه ای که در همه این بازارها ورق فولادی با افزایش قیمت 1 تا 2 دلاری همراه بود. در بازار داخلی ایران نیز این محصول افزایش قیمت پیدا کرد و به 17700 تومان رسید که با توجه به پایین بودن تقاضا در بازار امیدی به بهبودی شرایط وجود ندارد. از سوی دیگر بازار ورق گالوانیزه با کاهش قیمت همراه بود به این ترتیب که از حدودا 231938 ریال به قیمت 228625 ریال کاهش قیمت داشت. به نوعی می توان بازار ورق فولادی را به گونه ای بررسی کرد که به جز ورق گالوانیزه بقیه ورق های فولادی اعم از گرم و سرد با افزایش قیمت همراه بودند که می توان قرنطینه دو هفته ای و محدودیت های کرونا را بی اثر بر این بازار ندانست. در ادامه مروری بر روند ورق گالوانیزه در بازار جهانی را مطالعه بفرمائید.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی چین 

هفته گذشته پیشنهادات نمودار قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در بازار داخلی تقویت شد و پیش بینی می شود طی چند روز آینده حتی بیشتر شود. در روز دوشنبه قیمت ورق گالوانیزه صادراتی پایه برای این نوع محموله صادراتی از ورق گالوانیزه تجاری حاوی بور ،از 10 تا 15 دلار در هر تن در هفته و 500 تا 510 در هر تن فوب، افزایش داشته است . این افزایش پیشنهادات در ماه های ژانویه و فوریه محموله تجاری ورق گالوانیزه حاوی بور از ورق گالوانیزه باعث شد که قیمت صادرات پایه از 495 تا 505 دلار به ازای هر تن فوب، 15 دلار برای هر تن از محدوده هفته گذشته بالاتر رود.

دو معامله گر صادرات ورق گالوانیزه و یک مدیر فروش در یک واحد تولید کننده روز دوشنبه صبح به متال بولتن اظهار داشتند که آنها در طول هفته گذشته قرارداد واحدی را امضا نکردند، زیرا اخیرا قیمت ورق گالوانیزه به سرعت افزایش یافته که این افزایش قیمت خریداران را از هم دور کرده است. از آنجایی که اکثر تولیدکنندگان هنوز هم مجبورند پیشنهادات صادراتی خود برای این هفته به روز کنند ، انتظار دارند در روز دوشنبه بعد از ظهر پیشنهادات افزایش یابند.

مدیر فروش مستقر در کارخانه هبی می گوید :” همه اینها به بازار داخلی بستگی دارد. از آنجایی که ما هر روز صبح شاهد افزایش بازار کاغذ هستیم، هیچ تعجبی نخواهیم کرد که پیشنهاداتمان را از 5 تا 10 دلار در هر بعد از ظهر افزایش دهیم. ” طی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه در چین به دلیل اخبار گسترده ای در مورد محصولات ورق گالوانیزه متعارف افزایش یافت.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه چین

قیمت ورق گالوانیزه در شانگهای در هفته گذشته از 350 تا 90 یوان ($ 22-28) افزایش یافت و به 3750 تا 3770 یوان (543 تا 546 دلار) در هر تن رسید. در میان نگرانی ها در مورد عرضه تدریجی در نتیجه سخت گیری ها، کارخانه هایی مانند شانگنگ مستقر در جیانگسو لیست قیمت ورق گالوانیزه خود را در طول تعطیلات آخر هفته افزایش دادند که این مورد منجر به کسب بازارهای آینده در صبح دوشنبه می شود.

در همین حال، قیمت ورق گالوانیزه در شانگهای نیز افزایش یافت و به 3،960 تا 3،980 یوان (573-576 دلار) در هر تن رسید. این مدیر فروش افزود : ” از آنجایی که بازار داخلی کاملاً قوی می باشد، ما هیچ قیمتی پایین تر از پیشنهادات خودمان را قبول نمی کنیم. ” پیشنهادات صادراتی بالا برای ورق گالوانیزه چین منجر به کاهش درخواست ها از خریداران خارج از کشور گردید، برخی از آنها شروع به تغییر منابع خود به کشورهای دیگر از قبیل ژاپن و هند کرده اند.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه  داخلی کشور ترکیه به دنبال تقاضای ضعیف

قیمت های ورق گالوانیزه  در بازار داخلی ترکیه در هفته گذشته تقریباً ثابت بوده است، با وجود تقاضای ضعیف، خریداران پیش از این  تولید ژانویه و فوریه را رزرو کرده بودند. ورق گالوانیزه به میزان 525 تا 540 دلار در هر تن از کارهای پیشین ارائه شد، برخی از معاملات از 525 تا 530 دلار برای هر تن از کارهای قبلی صورت پذیرفت. در ارزیابی قیمت هفتگی مجله متال بولتن برای ورق گالوانیزه داخلی ترکیه در روز جمعه،  قیمت 525 تا 530 دلار برای هر تن از کارهای قبلی بدون تغییر باقی ماند ، در عین حال، قیمت  630 تا 640 دلار در هر تن کارهای پیشین می باشد.

ارزیابی قیمت هفتگی برای سیکل ورق گالوانیزه داخلی ترکیه در روز جمعه 630 تا 640 دلار برای هر تن از کارهای قبلی بود که از 625 تا 630 دلار برای هر تن از کارهای قبلی افزایش داشت. یک معامله گر می گوید : تنها با ایجاد چند معامله بوجود آمده ، پیشنهادات هنوز هم یکسان هستند. چنین اقتصادی خیلی بد است.

قیمت صادرات ورق گالوانیزه هند تا  20 دلار در هر تن در هفته بالا رفت

قیمت صادرات ورق درجه تجاری هند در یک هفته گذشته به میزان 20 دلار در هر تن افزایش یافت، زیرا تقاضا از اروپا برای این محصول افزایش مییابد. یکی از فعالان بازار می گوید : “در حال حاضر دو صادر کننده اصلی  این محصول ، ورق  را کمتر از 515 تا 520 دلار برای هر تن فوب به اروپا ارائه نمی دهند و پیشنهادات آنها روز به روز در حال افزایش است.” رزرو های صادرات ورق گالوانیزه هفته گذشته در محدوده 495 تا 500 دلار در هر تن فوب گزارش شد.

و بر اساس گفته های این فعال در بازار،شرکت های هندی، صادرات ورق گالوانیزه  به جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه را با قیمت 500 تا 505 دلار در هر تن فوب ، رزرو کرده اند. با این حال، یک مقامات رسمی کارخانه گفت که پیشنهادات شرکت او حتی بالاترهم بوده است. وی گفت: “ما قیمت های خود را برای خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا به میزان 515 تا 520 دلار برای هر تن فوب افزایش داده ایم و ما قبلا کالاهای صادراتی را با این قیمت رزرو کرده ایم.

بازار صادراتی ورق گالوانیزه کشور هند

او معتقد است که صادرات ورق گالوانیزه برای بازار داخلی در قیاس با موقعیت  پس از بی اعتباری به منزله یک ضربه گیر خواهد بود.این مقام می گوید: این فشار بر فروش های داخلی باید کاهش یابد و این یکی از اهداف افزایش صادرات ورق گالوانیزه است. دو تولید کننده بزرگ ورق در ماه گذشته حدود 250،000 تن ورق  را صادر کردند و انتظار می رود که آنها در ماه دسامبر نزدیک به 300،000 تن صادرات داشته باشند.

یکی دیگر از فعالان بازار می گوید: “امروز، اروپا به دنبال جذب صادرات ورق از هند نیست، افزایش قیمت بزرگی در ورق داخلی اتفاق نخواهد افتاد.” با این حال، یکی از شرکت کنندگان دوم بازار گفت: “اروپا در حال افزایش تولید ورق از هند است زیرا یورو قوی تر می شود و عامل دیگری که ازصادرات ورق به اروپا حمایت می کند ،اطلاعات اقتصادی مثبتی است که از آلمان می رسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0