0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال اروپا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال اروپا تا تاریخ 19 ماه اکتبر افزایش یافته است چراکه تاجران در این منطقه سعی در افزایش قیمت ها داشته که علت این امر کاهش میزان فعالیت در بازار کشورهای جنوب اروپا و ثبات قیمت ها در این منطقه بوده است.

به گفته منابع خبری، در حال حاضر در کشورهای اروپایی قیمت ورق گالوانیزه از کاهش رقابت در بازار وارداتی این کشورها تبعیت می کند. این در حالی است که کمیسیون اروپا عوارض ضد دامپینگ جدیدی را برای خرید ورق گالوانیزه به میزان 5/28-2/17 درصد از کشور چین در ماه اوت سال جاری تعیین کرده است.با این حال نرخ ورق گالوانیزه در کشورهای جنوب اروپا تحت فشار کاهش میزان خرید ورق گالوانیزه و کاهش میزان فعالیت در بازار این کشورها قرار گرفته است.

ارزیابی متال بولتن از بازار ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 640-610 یورو (753-718 دلار) به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس پیشنهادات کارخانجات و قیمت ورق گالوانیزه در معاملات صورت گرفته و گزارش شده توسط فعالان بازار می باشد. حد پایین قیمت ورق گالوانیزه قیمت های پیشنهادی کارخانجات آرسلورمیتال تولید ورق گالوانیزه ایتالیا (ArcelorMittal galvanized plate mill) بوده و برای حد بالای قیمت برای کارخانجات واقع در اسپانیا می باشد.

قیمت خرید ورق کرکره هرچند کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور ایتالیا قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را برای مشتریان بزرگ خود به میزان 600 یورو به ازای هر تن کاهش داده اند. در حال حاضر خریداران میزان موجودی کافی از ورق گالوانیزه داشته بنابراین فعالیت خرید کاهش یافته و هیچ شانسی برای کارخانجات وجود ندارد که قیمت محصولات تولیدی خود را افزایش دهند. با این حال این اقدامات سبب افزایش نرخ ورق گالوانیزه در کشورهای جنوب اروپا نخواهد شد و این اقدام تنها تاثیر مثبتی برروی قیمت این محصول در شمال اروپا خواهد داشت.

بازار لحظه ای ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

بازار لحظه ای در این کشورها در حال حاضر با نزدیک شدن به اواخر سال جاری در حال افت بوده ولی کارخانجات واقع در شمال اروپا محموله های بزرگی از ورق گالوانیزه به فروش رسانده اند. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در شمال اروپا به میزان 685-670 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 18 ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت 680-660 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

این ارزیابی ها براساس قیمت های قابل اجرا در بازار طبق معاملات صورت گرفته می باشد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به کشورهای اروپایی به میزان 690-680 یورو به ازای هر تن در کشورهای شمال اروپا ثابت باقی مانده است در حالی که قیمت این محصول در کشورهای جنوب اروپا به میزان 680-660 یورو به ازای هر تن بوده است.

افزایش میزان تقاضا ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی و نوسانات قیمت

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور اروپا طی روزهای اخیر کاهش یافته است و این نوسان قیمت به میزان 20-10 یورو به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه طی هفته جاری گزارش شده است.

ارزیابی متال بولتن از نرخ ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 570-550 یورو (671-647 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 590-570 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین در کشورهای جنوب اروپا نیز، ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت 550-540 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هر دو ارزیابی ها براساس پیشنهادات و قیمت ورق گالوانیزه قابل اجرا در بازار داخلی این کشورها می باشد. میزان تقاضا در بازار داخلی طی ماه قبلی کاهش یافته بود بنابراین کارخانجات ناچار به کاهش قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود شده اند. از سوی دیگر قیمت مواد اولیه و محصولات فولادی نیمه تمام نیز کاهش یافته است و به دنبال آن قیمت ورق گالوانیزه نیز کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

میزان تقاضا برای ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپایی

در حال حاضر خریداران تمایل اندکی برای خرید ورق گالوانیزه نشان داده اند چراکه در حال حاضر میزان موجودی آن ها بسیار بالا بوده و تمایلی برای معاملات جدید ندارند. ارزیابی متال بولتن از قیمت شمش صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای خصوصا کشور برزیل به میزان 490-485 دلار به ازای هر تن در دریای سیاه بوده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان 510-490 یورو به ازای هر تن می باشد.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت شمش صادراتی از کشور برزیل به میزان 505-490 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت می باشد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 540-520 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

هم چنین ارزیابی های مشابه برای قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن می باشد. بنابراین طی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه در جنوب اروپا ثابت بوده و طی هفته جاری با کاهش قیمت این محصول روبرو شده ایم. هم چنین قیمت این محصول در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است در حالی که با اقدامات صورت گرفته قیمت این محصول طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0