0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی و بازگشت خریداران به بازار

قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته ثابت بوده است و خریداران مجددا به بازار خرید این محصول در اروپا بازگشته اند. با این حال برخی از فعالان بازار بیان کرده اند که در تاریخ ۳ می بازار فولاد اروپا به دلیل تشکیل کمیسیون بلاتکلیف بوده است.

کمیسیون اروپا مصوبه ای برای واردات محصولات فولادی از ۲۶ کشور صادر کرد که ورق گالوانیزه نیز در این مصوبه ذکر شده است. با این حال کمیسیون اروپا هم چنان موارد امنیتی خود را برای واردات فولاد از سایر کشورها حفظ کرده است و به نظر می رسد در ماه های آتی نیز تغییراتی در این مصوبات ایجاد کند.

هم چنین به علت نقص در مصوبه نهایی آمریکا مبنی بر تعرفه های وارداتی به این کشور هنوز بازار فولاد اروپا در سرگردانی به سر می برد. هم چنین تعرفه های جدیدی نیز برای واردات محصولات آلومینیومی از کشورهای اروپایی به آمریکا وضع شده است که سبب سردرگمی صادرکنندگان این کشور گشته است.

قیمت ورق گالوانیزه شمال اروپا هم چنان ثابت

مجمع فولاد آمریکا و اروپا در حال حاضر مصوبات جدیدی را وضع کرده و این امر بر قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات فولادی تاثیرگذار بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در شمال اروپا در هفته گذشته به میزان ۶۹۰-۶۶۰ یورو (۸۲۷-۷۹۱ دلار) به ازای هر تن ثابت بوده است.

این در حالی است که قیمت این محصول در هفته قبل از آن به میزان ۶۸۰-۶۷۰ یورو به ازای هر تن گزارش شده بود. این ارزیابی ها براساس قیمت های گزارش شده در بازار فولاد این کشور بوده است.

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به شمال اروپا به میزان ۶۷۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن در هفته جاری بوده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان ۶۶۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه

تحولات بازار گالوانیزه جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۶۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن در هفته جاری بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان ۶۵۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن بوده است. قیمت پایین تر مربوط به بازار ایتالیا و قیمت بالاتر مربوط به اسپانیا بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در جنوب اروپا به میزان ۶۵۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۵۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

ثبات قیمت ورق سیاه در بازار چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۴۲۰۰-۴۱۸۰ یوان (۶۶۰-۶۵۷ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان ۴۱۰۰-۴۰۸۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. هم چنین شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین به میزان ۵۸۶ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

پیشنهادات قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی به میزان ۶۱۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

افزايش قيمت ورق سیاه داخلي هند

در هفته منتهي به ۴ ماه مي فولادسازهاي هندي قيمت واحد ورق سیاه داخلي را ۸۰۰ روپيه معادل ۱۲ دلار افزايش دادند و به ۴۵,۳۰۰ تا ۴۵,۸۰۰ روپيه(۶۷۹تا ۶۸۶ دلار)EXW رساندند.

به گزارش متال بولتن هندي تا در ماه اوريل نيز ۷۵۰ روپيه بر قيمت كلاف گرم اضافه كرده بودند. به دليل اينكه امكان واردات كلاف گرم از چين در قيمت هاي كنوني وجود ندارد، فولادسازهاي هندي مي توانند قيمت كلاف گرم را بدون مقاومت خريداران  افزايش دهند.

حتي در صورتي كه قيمت ورق سیاه وارداتي به هند از چين ۶۱۵ دلار CFR باشد باز هم بدون ماليات معادل ۴۸,۰۰۰ روپيه خواهد بود كه از قيمت داخلي بالاتر است. محصول مشابه كلاف گرم وارداتي گريد تجاري در بازار داخلي هند ۴۶,۰۰۰ تا ۴۶,۵۰۰ روپيه مي باشد.

در بازار صادرات هندي ها قيمت هاي فروش خود را ۱۰ تا ۱۵ دلار نسبت به يك هفته قبل كاهش داده و به ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار FOB رساندند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری