0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی قیمت ورق گالانیزه چین با توجه به کاهش تقاضا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت ورق سرد در این کشور نیز روند نزولی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد برای پیش خرید ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان 600-597 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 24 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10-3 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

فروشنگان ورق سرد در این کشور پس از تضعیف قیمت ورق سرد در روزهای سه شنبه تا پنج شنبه قیمت های کم تری را برای معاملات خود پیشنهاد داده اند. یکی از کارخانجات واقع در این کشور محموله ای از ورق سرد به ظرفیت 10000 تن را به قیمت 600 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری به کشورهای مالزی و فیلیپین به فروش رسانده است.

هم چنین یکی دیگر از کارخانجات عنوان کرده است که قیمت ورق سرد پیشنهادی به جنوب آمریکا را به میزان 600-597 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه صادراتی نیز طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در این کشور برای پیش خرید ورق گالوانیزه در ماه دسامبر به میزان 655-650 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

برخی از تاجران نیز محموله هایی به ظرفیت 10000 تن ورق سرد را طی هفته گذشته به قیمت 590 دلار به ازای هر تن به فروش رسانده اند. برخی گمان می کنند که در حال حاضر جو روانی در بازار صادراتی کشور چین نامساعد می باشد به گونه ای که معاملاتی برای ورق سرد شنیده شده است که قیمت این محصول در آن معاملات به میزان 600 دلار بوده است. این در حالی است که این قیمت شامل 13-12 دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا می باشد.

هم چنین کارخانه Benxi steel galvanized plate نیز قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را تغییر داده و به قیمت 605 دلار به ازای هر تن رسانده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. یکی از تاجران در منطقه شانگهای عنوان کرده است که قیمت ورق گالوانیزه خریدرای شده توسط او به میزان 566-650 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت در محدوده ارزیابی متال بولتن برای قیمت ورق گالوانیزه بوده است. این در حالی است که یکی از تارجان بیان کرده است که قیمت ورق گالوانیزه به میزان 655 دلار به ازای هر تن در حال حاضر توسط کارخانجات کشور چین قابل قبول بوده است و معاملات صورت گرفته در این محدوده قیمت نیز مورد قبول می باشند.

قیمت خرید ورق کرکره

تاجران پیش بینی می کنند که کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور چین قیمت ورق گالوانیزه کارآمد در این کشور را به زودی خواهند پذیرفت و روند بازار بهبود خواهد یافت. در بخش ورق سرد نیز اوضاع به همین صورت بوده و تاجران صادراتی انتظار دارند که میزان فعالیت خرید در این کشورها کاهش یابد چراکه قیمت ورق سرد در این منطقه ممکن است به میزان 600 دلار به ازای هر تن برسد. این در حالی است که بازار داخلی خرید ورق سرد نسبت به هفته گذشته اندکی بهبود یافته است. قیمت ورق سرد در بازار داخلی به میزان شانگهای 4730-4700 یوان (713-708 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 70-60 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. در بخش خرید ورق گالوانیزه نیز یکی از تاجران به تازگی محموله ای خریداری کرده که قیمت ورق گالوانیزه در آن به میزان 640 دلار به ازای هر تن می باشد.

کاهش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی کشورهای اروپایی 25 اکتبر

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپایی به دنبال کاهش فعالیت خرید در این منطقه اندکی کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپای جنوبی به میزان 630-600 یورو (741-706 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 640-610 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان 680-660 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 25 ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت 685-670 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هر دو ارزیابی ها براساس قیمت ورق گالوانیزه کارآمد در بازار داخلی این کشور بوده است.

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه ضعیف بوده است چراکه میزان موجودی آن ها زیاد بوده و تمایلی به خرید بیشتر نخواهند داشت. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی این کشور تحت تاثیر کمبود رقابت در در بازار وارداتی این کشور می باشد چراکه در حال حاضر کمیسیون اروپا قوانین ضد دامپینگ جدیدی را برای واردات ورق گالوانیزه از کشور چین به میزان 5/28-2/17 درصد در ماه اوت تعیین کرده است.

در حال حاضر تعداد پیشنهادات برای خرید ورق گالوانیزه وارداتی به کشور به علت بالا بودن زمان فرآوری این محصول کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به شمال اروپا کاهش یافته و به میزان 685-660 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 25 ماه اکتبر رسیده است که نسبت به قیمت 690-680 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0