0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی قیمت ورق گالانیزه چین با توجه به کاهش تقاضا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت ورق سرد در این کشور نیز روند نزولی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد برای پیش خرید ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان ۶۰۰-۵۹۷ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۴ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰-۳ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

فروشنگان ورق سرد در این کشور پس از تضعیف قیمت ورق سرد در روزهای سه شنبه تا پنج شنبه قیمت های کم تری را برای معاملات خود پیشنهاد داده اند. یکی از کارخانجات واقع در این کشور محموله ای از ورق سرد به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن را به قیمت ۶۰۰ دلار به ازای هر تن طی هفته جاری به کشورهای مالزی و فیلیپین به فروش رسانده است.

هم چنین یکی دیگر از کارخانجات عنوان کرده است که قیمت ورق سرد پیشنهادی به جنوب آمریکا را به میزان ۶۰۰-۵۹۷ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه صادراتی نیز طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در این کشور برای پیش خرید ورق گالوانیزه در ماه دسامبر به میزان ۶۵۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

برخی از تاجران نیز محموله هایی به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن ورق سرد را طی هفته گذشته به قیمت ۵۹۰ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده اند. برخی گمان می کنند که در حال حاضر جو روانی در بازار صادراتی کشور چین نامساعد می باشد به گونه ای که معاملاتی برای ورق سرد شنیده شده است که قیمت این محصول در آن معاملات به میزان ۶۰۰ دلار بوده است. این در حالی است که این قیمت شامل ۱۳-۱۲ دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا می باشد.

هم چنین کارخانه Benxi steel galvanized plate نیز قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را تغییر داده و به قیمت ۶۰۵ دلار به ازای هر تن رسانده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. یکی از تاجران در منطقه شانگهای عنوان کرده است که قیمت ورق گالوانیزه خریدرای شده توسط او به میزان ۵۶۶-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت در محدوده ارزیابی متال بولتن برای قیمت ورق گالوانیزه بوده است. این در حالی است که یکی از تارجان بیان کرده است که قیمت ورق گالوانیزه به میزان ۶۵۵ دلار به ازای هر تن در حال حاضر توسط کارخانجات کشور چین قابل قبول بوده است و معاملات صورت گرفته در این محدوده قیمت نیز مورد قبول می باشند.

قیمت خرید ورق کرکره

تاجران پیش بینی می کنند که کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور چین قیمت ورق گالوانیزه کارآمد در این کشور را به زودی خواهند پذیرفت و روند بازار بهبود خواهد یافت. در بخش ورق سرد نیز اوضاع به همین صورت بوده و تاجران صادراتی انتظار دارند که میزان فعالیت خرید در این کشورها کاهش یابد چراکه قیمت ورق سرد در این منطقه ممکن است به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن برسد. این در حالی است که بازار داخلی خرید ورق سرد نسبت به هفته گذشته اندکی بهبود یافته است. قیمت ورق سرد در بازار داخلی به میزان شانگهای ۴۷۳۰-۴۷۰۰ یوان (۷۱۳-۷۰۸ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۷۰-۶۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. در بخش خرید ورق گالوانیزه نیز یکی از تاجران به تازگی محموله ای خریداری کرده که قیمت ورق گالوانیزه در آن به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

کاهش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی کشورهای اروپایی ۲۵ اکتبر

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپایی به دنبال کاهش فعالیت خرید در این منطقه اندکی کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپای جنوبی به میزان ۶۳۰-۶۰۰ یورو (۷۴۱-۷۰۶ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۴۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۸۰-۶۶۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۵ ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت ۶۸۵-۶۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هر دو ارزیابی ها براساس قیمت ورق گالوانیزه کارآمد در بازار داخلی این کشور بوده است.

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه ضعیف بوده است چراکه میزان موجودی آن ها زیاد بوده و تمایلی به خرید بیشتر نخواهند داشت. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی این کشور تحت تاثیر کمبود رقابت در در بازار وارداتی این کشور می باشد چراکه در حال حاضر کمیسیون اروپا قوانین ضد دامپینگ جدیدی را برای واردات ورق گالوانیزه از کشور چین به میزان ۵/۲۸-۲/۱۷ درصد در ماه اوت تعیین کرده است.

در حال حاضر تعداد پیشنهادات برای خرید ورق گالوانیزه وارداتی به کشور به علت بالا بودن زمان فرآوری این محصول کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به شمال اروپا کاهش یافته و به میزان ۶۸۵-۶۶۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۵ ماه اکتبر رسیده است که نسبت به قیمت ۶۹۰-۶۸۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری