0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت ورق کشورهای مستقل اتحادیه ایی

به گزارش مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۵ ماه ژوئیه، قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۱۵ تا ۴۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش میزان قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان فولاد می باشد. با این حال خریداران بازار داخلی در حال حاضر اقدام به خرید نکرده اند و منتظر ثبات قیمت ها می باشند. به گفته تاجران فولاد قیمت ورق فولادی طی هفته گذشته با سرعت زیادی افزایش یافته است بنابراین مشتریان نمی توانند به زودی این قیمت ها را بپذیرند. اگر کسی در حال حاضر نیز نیاز به خرید ورق فولادی داشته باشد ترجیح می دهد تا ثبات قیمت ها در بازار داخلی، به میزان کمی خریداری کند. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ها در بازار داخلی کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش قیمت ورق فولادی در بازار داخلی چین می باشد. قیمت محصولات فولاد تخت کشور چین از اوایل ماه ژوئیه به میزان ۳۵-۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. با این حال، قیمت صادرات ورق گرم صادراتی کشور چین بعد از شش هفته افزایش قیمت، سقوط کرد که علت این امر کاهش قیمت های بازار داخلی این کشور بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی تولید داخلی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه مورخ ۲۴ ماه ژوئیه به میزان ۵۱۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۴۷۰-۴۶۵ دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت ۴۰-۳۵ دلاری ورق گرم بوده ایم.

این ارزیابی ها از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۴ بی سابقه بوده و قیمت ورق گرم این منطقه از سال ۲۰۱۴ تا کنون به بالاترین میزان خود رسیده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور روسیه ورق گرم تولیدی خود را به مناطق خاور میانه و شمال آفریقا به میزان ۵۱۵-۵۱۰ پیشنهاد داده است. هم چنین قیمت پیشنهادی این کشور به ترکیه برای ورق فولادی تولیدی خود به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است این در حالی است که معاملات صورت گرفته برای ورق گرم در کشور ترکیه به میزان ۵۲۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن منعقد شده است. به طور کلی معاملات ورق گرم در کشور اوکراین در پایین ترین حد قیمت و در کشور روسیه در بالاترین حد قیمت خود می باشد. با این حال تاجران ورق فولادی این منطقه بر این باورند که روند افزایش قیمت این محصولات دایمی نبوده و به احتمال زیاد تا ماه سپتامبر قیمت ها اندکی کاهش می یابد.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه مورخ ۲۴ ماه ژوئیه به میزان ۵۷۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۳۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد ۴۰-۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش قیمت بوده ایم. کشور روسیه نیز قیمت پیشنهادی ورق سرد تولیدی خود به منا را به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین قیمت پیشنهادی کشور ترکیه نیز به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است. کشور اوکراین نیز ورق سرد تولیدی خود را به قیمت ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن به غرب آفریقا پیشنهاد داده است.

هرچند به گفته فعالان بازار قیمت قابل اجرا در کشور مصر به میزان ۵۳۵-۵۲۵ دلار به ازای هر تن و در غرب آفریقا به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن می باشد و قیمت های پیشنهادی میزان بالاتری نسبت به قیمت های قابل اجرا بوده و به همین دلیل در حال حاضر خریداران تمایل به خرید ورق فولادی ندارند. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین نیز به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۵ ماه ژوئیه اعلام شده است.

 جدول تغییرات قیمت ورق

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۵ ماه ژوئیه، کشور چین پس از شش هفته افزایش قیمت صادرات ورق فولادی رول گرم، به دلیل سقوط بازار داخلی کشور، سقف قیمت محصولات تولیدی خود را کاهش داده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۵ ماه ژوئیه به میزان ۵۰۵-۴۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است. در روز سه شنبه قیمت ورق گرم شانگهای به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است که به میزان ۴-۳ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. این در حالی است که طی هفته قبل از آن شاهد افزایش قیمت ۱۷-۱۴ دلار به ازای هر تن برای این محصول بوده ایم. هرچند کارخانجات عمده تولید فولاد کشور چین هم چنان در نظر دارند قیمت ورق گرم صادراتی خود را کاهش دهند که علت این امر کاهش قیمت های بازار داخلی کشور می باشد.

براساس منابع بازار، کارخانجات چینی قیمت ورق گرم تولیدی خود را طی هفته گذشته به میزان ۵۱۵-۵۰۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که نسبت به قیمت پیشنهادی طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری بازار ورق گرم کشور چین در حال حاضر در سطح پایینی می باشد و و کارخانجات تولید فولاد کشور نگران محصولات صادراتی نبوده و  زمانی که قیمت های صادراتی کاهش می یابد آن ها سعی در نزدیک کردن قیمت های پیشنهادی به قیمت های صادراتی دارند. طی هفته گذشته محموله های ورق گرم به قیمت ۵۱۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن به کشور ویتنام صادر شده است که هزینه حمل و نقل این صادرات به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است. هم چنین محموله هایی با ظرفیت کم نیز به قیمت ۵۱۵ دلار به ازای هر تن به کشور پاکستان صادر شده است. هزینه حمل و نقل برای این معاملات نیز ۱۷ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است.

مطالب مرتبط:
فروش اعتباری انواع ورق,اطلاعات در مورد خرید ورق,جداول وزنی انواع ورق
۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری