0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قسمتهایی از گزارش دیروز متال بولتن در خصوص قیمت ورق سیاه اروپا مرتبط با ایران

بازار جنوب اروپا بطور سنتی و در مقایسه با سایر نواحی آن، از وابستگی نسبتا بیشتری به واردات ورق سیاه (HRC) برخوردار است. ارزیابی نرخ هفتگی برای قیمت ورق سیاه وارداتی در هفته جاری، در محدوده ۵۴۰ الی ۵۶۰ یورو به ازای هر تن cfr در بنادر اصلی بود؛ این در حالی است که ارزیابی نرخ قبلی در محدوده ۵۲۰ الی ۵۴۰ یورو به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی همچنین پیشنهادات صورت گرفته از سوی مصر، ترکیه و هند را منعکس می نماید.

در همین حال فولاد مبارکه اصفهان گزارش داده که قیمت ورق سیاه تولیدی خود را با نرخ ۵۶۰ یورو به ازای هر تن cfr به ایتالیا پیشنهاد داده بطوریکه این پیشنهاد در بردارنده نرخ ثابت اقدامات ضد دامپینگی ۵۷٫۶۰ یورویی به ازای هر تن مصوب شده برای ایران نیز می باشد.

در حالی که دو منبع مختلف خبر از تلاش مجدد کمپانی ایرانی به بازگشت به بازارهای اروپایی علی رغم تدابیر تجاری اروپا را می دهند؛ سایر خریداران نسبت به تصمیم فولاد مبارکه اصفهان برای فروش محصولات تولیدی خود به اروپا تردید دارند. منبع سومی عنوان نمود : ” این یک تصمیم سیاسی فولاد مبارکه اصفهان است بر این مبنا که بعد از شروع این موضوع [ اشاره به تصویب تعرفه وارداتی اروپا علیه ایران ]؛ محصولات تولیدی خود را در آنجا فروش نخواهد کرد. اگر این کارخانه با وجود وضع تعرفه، همچنان بر ادامه فروش ورق سیاه در اروپا مصر باشد، این می تواند در حقیقت اثبات دامپینگ در این موضوع باشد.

افزايش قيمت ورق سیاه در بورس شانگهاي قيمتهاي بازار نقدي را افزايشي كرد.

امروز ۱ فوريه قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۹۰ تا ۴۱۲۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۳۰ تا ۴۰ يوان نسبت  به روز گذشته به ۳۹۷۰ تا ۴۰۰۰ يوان رسيد .

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

در بورس شانگهاي قیمت ورق سیاه تا نزديك ۴۰۰۰ يوان افزايش يافت و باعث افزايش تمايل خريد در بازار نقدي و رشد قيمتها گرديد. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۳۸ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۹۷۲ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۹ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۹۸ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۹٫۰۸ دلار FOB رسید. بر اساس شنيده ها شركت Yanshan چين به قيمت ورق سیاه ۵۸۵ دلار FOB به ويتنام و امريكاي جنوبي به فروش رسيده است.

افزايش قيمت ورق سیاه در بورس شانگهاي قيمتهاي بازار نقدي را براي دومين روز افزايشي كرد.

امروز ۲ فوريه كلاف گرم در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۰۰ تا ۴۱۳۰ يوان و در شمال چين (تيانجین) با افزايش ۲۰ يوان نسبت  به روز گذشته به ۳۹۹۰ تا ۴۰۲۰ يوان رسيد .

در بورس شانگهاي قیمت ورق سیاه از شب گذشته افزايش يافت و ضمن نوسان در سطوح بالاي قيمت در روز جاري باعث افزايش قيمتها در بازار نقدي  گرديد.

در طول هفته ورق سیاه در شانگهاي ۱۰ تا ۲۰ يوان و در تيانجين ۵۰ يوان افزايش يافت. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۶۱ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۴۰۳۳ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان می باشد.

شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۵۰ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۰٫۵۸ دلار FOB رسید. به دليل افزايش ارزش يوان در برابر دلار امكان چانه زني بر سر قيمت ورق سیاه براي خريداران چندان وجود ندارد

پيشنهادهاي فروش فولاد سازها در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB رسید. در حالي كه خريداران پيشنهادهاي فروش خود را در محدوده ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار  مطرح كرده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری