مرکزآهن

دفتر فروش     35155-031

031-33332323

پشم سنگ

پشم سنگ

دلایل مقرون به صرفه بودن قیمت پشم سنگ

امروزه قیمت پشم سنگ با توجه به مزایای زیادی که دارد بسیار مقرون به صرفه است. این محصول متشکل از الیاف معدنی می باشد و جزو خانواده عايق‌هاي حرارتي است. مقرون به صرفه بودن قیمت پشم ‌سنگ دلایل متعددی دارد مثلا این که این محصول به دلیل خاصیت عایق بودن آن باعث كاهش انرژي مورد نیاز براي گرم يا سرد كردن  ساختمان‌‌ هاي مختلف و جلوگیری از انتشار دي اكسيد كربن بيش تر براي گرم کردن و یا سرمايش ساختمان‌ها است.

علاوه بر این، پشم سنگ دارای خواص و ویژگی های منحصر به فردی است. از جمله مهم ترين ويژگي این نوع عایق، مقاومت بی نظیر آن در برابر آتش و حریق است. مزیت آتش‌گير نبودن و عدم اشتعال پشم سنگ یکی از مزیت های این محصول است که طبق مطالبی که گفته شد عایق خوبی در برابر آتش شناخته شده است.

علاوه بر این، آفت، قارچ،‌ باكتري و حشرات موذي نمی توانند در بین الیاف پشم سنگ رشد کنند و این محصول محیط مناسبی برای رشد اين انگل‌ها نیست. همچنین قیمت پشم سنگ به دلیل مزیت هایی که گفته شد و ویژگی هایی که در ادامه خواهیم گفت بسیار مطلوب است و مشتریان از آن استقبال می کنند.

استفاده از پشم سنگ در سازه های ساختمانی

اما در این مواقع پشم سنگ به کمک افراد می آید و در هنگام ساختمان سازی با استفاده از این عایق از بروز اين مسئله، جلوگیری می شود. با به کارگیری عایق پشم سنگ، حتی اگر حريق تا ده ساعت هم اطفا نشود، هيچ مشكلي براي سازه‌هاي ساختمان به وجود نمي‌آيد. همچنین مبنای عملکرد پشم سنگ در صرفه جویی انرژی این است که عايق حرارتي پشم سنگ از انتقال انرژي حرارتي به سه روش جلوگيري مي‌كند و نهايتا هدر رفت و جريان انرژي یا قطع شده و يا به حداقل مي‌رسد.

علاوه بر این، از دلایل دیگر استفاده از عایق پشم سنگ به جای عایق های دیگر برای حفظ انرژی این است که مقاومت حرارتي لايه اي از عايق  به ضخامت يك متر می باشد. مچنین گفتنی  است که عایق دارای ويژگي آگوستيكي می باشد. این عايق از دو روش باعث کاهش صدای اطراف می شود.

به طور کلی ممكن است صدا در اثر ارتعاش هوا و يا در اثر ضربه مكانيكي ايجاد شود كه عایق از هر دو این دو مورد جلوگیری می کند و به همین دلیل است که  در مکان هایی مانند سینما و یا ساختمان هایی که به عایق صدا نیاز دارند، از این محصول به جای عایق های دیگر استفاده می شود.