0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی بازار داخلی چین

در طی هفته جاری میانگین قیمت سیم مفتولی و روز میلگرد بازار داخلی چین به طور چشم گیری کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. در 26 مارس قیمت آتی میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی 535 دلار بوده که نسبت به هفته گذشته کاهش 42 دلاری داشته است.

در طی هفته جاری قیمت سیم مفتول و میلگرد به طور میانگین به میزان 600 دلار به ازای هر تن بوده است. موجودی انبارهای این محصولات مطابقا بالا بوده که تاثیر منفی بر بازار داخلی گذاشته است. در همین حال وزارت بازرگانی چین اعلام کرده است که احتمال دارد تعرفه های برای واردات محصولات آمریکایی صورت گیرد و این عمل برای تشدید تنش های تجاری با رئیس جمهور آمریکا می باشد. مطابقا بازار مالی دچار نگرانی شده در حالی که قیمت آتی فلزات در چین شاهد کاهش چشم گیری بوده است.

در همین حال با توجه به کاهش چشم گیر قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتول فولادسازان شروع به کاهش تولید کرده اند که این امر به افزایش قیمت سیم آرماتوربندی و میلگرد کمک خواهد کرد. تقاضا نیز در حال افزایش می باشد. انتظار می روند قیمت میلگرد و مفتول در هفته پیش رو کاهش داشته باشد.

 

بازار میلگرد داخلی ترکیه روند نزولی خود را ادامه می دهد

تمهیدات حمایتی اندیشیده شده در هفته های گذشته توسط کشورهای مختلف باعث شده تا شبهات درباره آینده بازار جهانی فولاد بیشتر شده و تجارت در این حوزه به حالت توقف درآید. از طرفی، افت نرخ برابری لیر در برابر دلار طی هفته گذشته خریداران میلگرد داخلی ترکیه را در وضعیت محتاطانه ای قرار داده است.

نکته حائز اهمیت دیگر افت قیمت قراضه وارداتی و در نتیجه اصلاح نرخ میلگرد در بازار داخلی و صادراتی ترکیه می باشد. بنا به اخبار رسیده به پلنر، جدیدترین معاملات برای قراضه ۸۰ درصد حوزه بالتیک در قیمت ۳۵۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شده که بین ۶ تا ۹ دلار کاهش را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد.

از آنجایی که خریداران با تحولات فعلی عجله ای برای خرید ندارند،  اکثر فولادسازان ترک قیمتهای خود را امروز مجددا کاهش دادند تا شاید معاملاتی را نهایی سازند. منابع اطلاع داده اند که قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه نسبت به روز جمعه بین ۱۰ تا ۷۰ دلار افت داشته اند. این مسئله می تواند کاهش مجدد در حوزه شمش سی آی اس را به دنبال داشته باشد.

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی چین

قیمت روز میلگرد در بازار داخلی چین تا روز 29 مارس ثابت بوده است. قیمت میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 563-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین نوسانات قیمت این محصول در شرق چین نیز ثابت اعلام گردیده است. به گفته منابع خبری تاجران این محصول برخلاف افزایش میزان تقاضا قیمت های پیشنهادی خود را ثابت نگه داشته اند.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 541 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات قیمت در برخی مبادی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن نیز رسیده است. در حال حاضر هیچ گونه معامله ای در بازار صادراتی این کشور گزارش نشده است زیرا خریداران انتظار ندارند که در طی روزهای جاری هیچ گونه افزایش قیمتی در بازار داخلی کشور چین ایجاد گردد. فعالان بازار انتظار دارند که معاملات صورت گرفته در بازار به قیمت 540-535 دلار به ازای هر تن انجام خواهد شد در حالی که قیمت های پیشنهادی هفته گذشته به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن بوده است.

به نظر می رسد که قیمت روز میلگرد در کشور چین طی روزهای آتی تغییر زیادی را تجربه نکند برخلاف این که موجودی انبارها رو به کاهش می باشد. موجودی انبارها در حال حاضر به میزان 10 میلیون تن کمبود داشته که این امر ممکن است فشار زیادی را بر واحدهای تولیدی متحمل سازد. قیمت بیلت نیز در کشور چین به میزان 3330 یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی هم چنان ثابت می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0