0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابي قیمت ورق سیاه در بازار تركيه

به نقل از متال اكسپرت توليد كننده هاي ورق سیاه تركيه در آغاز فروش سهميه هاي ماه مي مجددا قيمتهاي داخلي اين محصول را افزايش دادند. در اروپا تقاضاي مناسبي براي ورق سیاه تركيه وجود دارد و انتظار مي رود مشتريان داخلي در أواسط ماه مارس دوباره تقاضاهاي خريد جديد خود را ارايه نمايند. در بازار داخلي تركيه قیمت ورق سیاه با افزايش ۱۰ دلار نسبت به ابتداي ماه جاري ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار EXW پيشنهاد مي شود.

با دليل ذخاير كافي در انبارها معاملات ورق سیاه در بازار داخلي تركيه چندان زياد نيست. به علاوه هنوز براي  انجام معاملات بزرگ تحويل ماه مي چندان دير نشده است.

در بخش صادرات آخرين معاملات با مشتريان اسپانيايي به قيمت ۶۵۰ دلار FOB منعقد شده است.پيشنهاد هاي فروش جديد قیمت ورق سیاه تركيه ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار FOB است و يك محموله ۱۰,۰۰۰ تني به كانادا در محدوده مذكور به فروش رسيده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه بخش واردات

در بخش واردات معاملات اخير براي  قیمت ورق سیاه اوكراين تحويل ماه أوريل به میزان ۶۰۰ دلار CFR انجام شده است. در معاملات جديد فروشنده ها ۶۱۰ دلار CFR را هدف گيري كرده اند أما تركها در مقابل آن مقاومت مي كنند. يكي از فروشنده هاي روس نيز اخيراً ۲۰,۰۰۰ تن ورق سیاه به قيمت ۶۰۰ دلار CFR به تركيه فروخته است.

پيش بيني قیمت ورق سیاه بازار ترکیه

انتظار مي رود بازار كلاف  گرم تركيه طي چند هفته آينده در سايه خريدهاي اروپايي ها همچنان مثبت باقي بماند. همچنين انتظار مي رود چيني ها در هفته آينده با قيمت ورق سیاه جديد افزايش يافته به بازار وارد شوند.

قیمت ورق سیاه با كاهش در ساعات اوليه روز جاري در بورس فروشنده هاي بازار نقدي قيمتهاي خود را كاهش دادند اما در ادامه قیمت ورق سیاه آتي در بورس در سايه اخبار جديد درباره  محدوديت هاي توليد فولاد، با افزايش همراه شد.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

امروز ۲۳ فوريه قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با ۲۰ يوان كاهش نسبت به روز قبل  ۴۰۹۰ تا ۴۱۲۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با ۲۰ تا ۳۰ يوان كاهش نسبت به روز قبل ۳۹۸۰ تا ۴۰۰۰ يوان رسيد .

كاهش قيمت بورس در اوايل روز باعث شد فروشنده ها در بازار نقدي ۲۰ تا ۳۰ يوان قيمت ورق سیاه خود را كاهش دهند. با اين وجود به دليل اينكه هنوز همه خريداران به بازار باز نگشته اند تمايل به خريد در بازار كم بود.

به دليل شايعاتي كه بر احتمال اعمال محدوديت هاي توليد تا پايان سال وجود دارد؛ بازارآتي در بعدازظهر به روند افزايشي بازگشت. در خصوص تمديد محدوديتهاي توليد تا پايان سال هنوز اعلاميه رسمي منتشر نشده است.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می قیمت ورق سیاه با ۴۵ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۹۷۲ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۴ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۱۱ دلار نسبت به قبل به ۵۹۳٫۹۴ دلار FOB رسید. پيشنهاد فروش ورق سیاه شركت Jiangsu  در بازارهاي جهاني  با ۱۰ دلار افزايش نسبت به قبل از تعطيلات به  ۶۱۰ دلار FOB رسيد.يكي از تجار البته معتقد است چنين قيمتي براي خريداران خارجي غير عملي است و محدوده ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار قابل مذاكره براي طرفين است.

كميابي ورق سیاه در بازار هند

صادر كننده هاي ورق سیاه هند در بازارهاي صادراتي هر چند جذاب مانند اروپا فعال نيستند. در بازار داخلي اين كشور تقاضا همچنان قوي است و به دليل عمليات تعميراتي برخي فولادسازها عرضه به بازار محدود شده است.

فولادسازهاي هندي عرضه ورق سیاه به بازار غرب اروپا، مقصد اصلي چند ماه اخير خود را متوقف كرده اند. سهميه هاي فروش به طور كامل در بازار داخلي هند جذب مي شود. آخرين محموله هاي فروش رفته در اوايل ماه  به قيمت ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار FOB به بندر Antwerp بوده است. به نقل از يكي از تجار، با اينكه هنوز مقداري از سهميه فروش ماه اوريل هندي ها باقي مانده؛ اما به دليل كمبود آن در بازار داخلي تمايلي به صادرات آن ندارند.

شنيده شد پيشنهاد فروش ۶۷۰ دلار FOB به انگلستان نيز مطرح شده است. اما اين سطح قيمت ورق سیاه نشان مي دهد كه فولادسازها عجله اي براي فروش ندارند و مشتريان نيز قادر به خريد با قيمت  پايين تر از CIS هستند.

به گزارش متال اكسپرت، تقاضاي ورق سیاه در بازار داخلي هند همچنان مطلوب است به خصوص از سوي نوردكارها و پروژه هاي عمراني و زيربنايي، و از آن مهم تر اين كه عرضه به بازار محدود أست.

برخي از واحدهاي توليدي شركتهاي Sail و Tata در حال تعميرات هستند و شركت Buhshan نيز به دليل رؤيه هاي بانكي در تعطيلي است. به اين  ترتيب فقط شركت Essar, Jsw و دو واحد از شركت Sail در توليد ورق سیاه فعال هستند. انتظار مي رود تا پايان ماه مارس شرايط بازار هند بر همين منوال باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری