1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تولید کنندگان روسیه و افزایش قیمت تیرآهن هاش داخلی

پس از کاهش چهار ماهه ی قیمت تیرآهن هاش داخلی در روسیه، تولیدکنندگان در میان تقاضای فصلی بالا تر موفق به تغییر روند بازار شده اند. علاوه بر این، قیمت ها به احتمال زیاد گران تر هم خواهد شد. قیمت تیرآهن هاش با ضخامت 12 تا 30، توسط معامله گران ناحیه ی فدرال مرکزی 4 تا 5 درصد افزایش یافت و به مبلغ معادل 560-570 دلار در هر تن رسید.

قیمت های مذکور با احتساب 9٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده، است. این افزایش قیمت عمدتا به دلیل خرید بیش تر مشتریان و عرضه ی متعادل صورت گرفته است. شرکت های تجاری قیمت سهام خود را طی چند ماه گذشته، در مقایسه با تقاضای قوی ، که حجم معاملات  هم در آن در حال کاهش بود، نسبتا پایین نگه داشتند. علاوه بر این، کاربران نهایی، از جمله تولید کنندگان تیرآهن هاش ، شروع به نشان دادن علاقه ی بیش تر برای خرید تیرآهن هاش کرده اند. در نتیجه، فولاد سازان آماده ی پاسخگویی به نیاز های مشتریان، نیستند.

تمایل بازار داخلی به افزایش قیمت

علاوه بر این، در این ماه تولید کنندگان خواستار افزایش قیمت برای مواد تولید شده برای حمل و نقل شدند. یکی از منابع خبری به نشریه ی متال اکسپرت می گوید که این افزایش قیمت بسیار غیر معمول است، و به همین دلیل است که آن ها در مورد سفارشات “در بازار” توافق نکرده اند.

کارخانه های متعلق به کشورهای مستقل مشترک المنافع از افزایش تقاضا برای خرید تیرآهن هاش صادراتی نیز سود برده اند – و قیمت این محصول اول به دلیل افزایش تقاضا و دوم هم به دلیل روند  صعودی قیمت ها در بازار جهانی افزایش یافنه است. تامین کنندگان حجم متوسطی از این ​​مواد را صادر می کنند تا بتوانند هم مواد کافی در انبار ها داشته باشند و هم به تقاضای خریداران خارجی پاسخ مثبت دهند.

با توجه به افزایش قیمت تیرآهن هاش از سوی تولید کنندگان روسیه، فعالیت مصرف کنندگان نسبتا پایدار است. همچنین با توجه به وجود روند صعودی در بازار های جهانی تیرآهن هاش ، قیمت های داخلی ممکن است افزایش یابد.

خرید تیرآهن اصفهان

کاهش خرید تیرآهن هاش وارداتی توسط خریداران ایرانی

علاقمندی ایران به واردات تیرآهن هاش طی دو هفته ی گذشته تضعیف شده است، زیرا خریداران قبلا سهم خود را دوباره به قدر کافی خریداری کرده اند. در عین حال، قیمت گذاری تامین کنندگان برای تیرآهن هاش با توجه به موقعیت خودشان در هر بخش، ناچیز بوده است.

کارخانه ی MMK  روسیه تصمیم گرفته است که قیمت تیرآهن هاش خود را برای صادرات به ایران به دلیل ضعیف تر شدن فعالیت های خریداران، کاهش دهد. قیمت تیرآهن هاش در محموله های ارسالی در حدود EUR 390  یورو در هر تن معادل 455 دلار در هر تن انزلی بودکه نسبت به قیمت قبل 10 یورو در هر تن افزایش یافته بود.به طور متوسط، قیمت تیرآهن هاش کارخانه ی MMK، همان طور که گزارش شده است حداقل EUR 15  یورو در هر تن افزایش یافت و به قیمت 455-460 دلار در هر تن معادل 531-536 دلار در هر تن رسید.

بازار وارداتی

یکی از منابع خبری به نشریه ی متال اکسپرت گفت: “فاصله بین قیمت تیرآهن هاش و قیمت تیرآهن هاش بسیار کم بود، و بنابراین این تفاوت کم، قیمت ها را تعدیل کرد.” علاقه به خرید تیرآهن هاش روسیه بسیار کم است، و بخشی از این بی علاقگی مشتریان به دلیل پیشنهادات جذاب تر ارائه شده از سوی کارخانه ی ArcelorMittal Temirtau است. تامین کننده تیرآهن هاش  پیشنهادات مربوط به حمل و نقل و تحویل این کالا بیش از 15 روز است که بدون تغییر باقی گذاشته اند.

در حال حاضر نیز قیمت تیرآهن هاش در حدود 420 دلار در هر تن فوب معادل 428 دلار در هر تن اعلام شده است. هرچند هیچ سفارش واقعی ای در این باره گزارش نشده است زیرا خریداران به پلیل داشتن سهام کافی اقدام به خریداری تیرآهن هاش نمی کنند. برخی از معامله گران در حال بررسی متوقف شدن روند معاملات برای خرید تیرآهن هاش از قزاقستان هستند، که مبلغی در حدود 500 دلار در هر تن فوب معادل 508 دلار در هر تن در مورد آن گزارش شده است.

با توجه به گفته های شرکت کنندگان در بازار، قیمت تیرآهن هاش صادراتی در مقایسه با پیشنهادات مربوط به نرخ خرید و فروش محلی روسیه جذاب تر است. فعالیت در  IME در بخش محصولات فولادی تخت در طول دوره ی مورد بررسی کاهش یافته و این امر منعکس کننده ی ضعف تقاضا در بازار داخلی است.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0