1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تولید کنندگان روسیه و افزایش قیمت تیرآهن هاش داخلی

پس از کاهش چهار ماهه ی قیمت تیرآهن هاش داخلی در روسیه، تولیدکنندگان در میان تقاضای فصلی بالا تر موفق به تغییر روند بازار شده اند. علاوه بر این، قیمت ها به احتمال زیاد گران تر هم خواهد شد. قیمت تیرآهن هاش با ضخامت ۱۲ تا ۳۰، توسط معامله گران ناحیه ی فدرال مرکزی ۴ تا ۵ درصد افزایش یافت و به مبلغ معادل ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن رسید.

قیمت های مذکور با احتساب ۹٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده، است. این افزایش قیمت عمدتا به دلیل خرید بیش تر مشتریان و عرضه ی متعادل صورت گرفته است. شرکت های تجاری قیمت سهام خود را طی چند ماه گذشته، در مقایسه با تقاضای قوی ، که حجم معاملات  هم در آن در حال کاهش بود، نسبتا پایین نگه داشتند. علاوه بر این، کاربران نهایی، از جمله تولید کنندگان تیرآهن هاش ، شروع به نشان دادن علاقه ی بیش تر برای خرید تیرآهن هاش کرده اند. در نتیجه، فولاد سازان آماده ی پاسخگویی به نیاز های مشتریان، نیستند.

تمایل بازار داخلی به افزایش قیمت

علاوه بر این، در این ماه تولید کنندگان خواستار افزایش قیمت برای مواد تولید شده برای حمل و نقل شدند. یکی از منابع خبری به نشریه ی متال اکسپرت می گوید که این افزایش قیمت بسیار غیر معمول است، و به همین دلیل است که آن ها در مورد سفارشات “در بازار” توافق نکرده اند.

کارخانه های متعلق به کشورهای مستقل مشترک المنافع از افزایش تقاضا برای خرید تیرآهن هاش صادراتی نیز سود برده اند – و قیمت این محصول اول به دلیل افزایش تقاضا و دوم هم به دلیل روند  صعودی قیمت ها در بازار جهانی افزایش یافنه است. تامین کنندگان حجم متوسطی از این ​​مواد را صادر می کنند تا بتوانند هم مواد کافی در انبار ها داشته باشند و هم به تقاضای خریداران خارجی پاسخ مثبت دهند.

با توجه به افزایش قیمت تیرآهن هاش از سوی تولید کنندگان روسیه، فعالیت مصرف کنندگان نسبتا پایدار است. همچنین با توجه به وجود روند صعودی در بازار های جهانی تیرآهن هاش ، قیمت های داخلی ممکن است افزایش یابد.

خرید تیرآهن اصفهان

کاهش خرید تیرآهن هاش وارداتی توسط خریداران ایرانی

علاقمندی ایران به واردات تیرآهن هاش طی دو هفته ی گذشته تضعیف شده است، زیرا خریداران قبلا سهم خود را دوباره به قدر کافی خریداری کرده اند. در عین حال، قیمت گذاری تامین کنندگان برای تیرآهن هاش با توجه به موقعیت خودشان در هر بخش، ناچیز بوده است.

کارخانه ی MMK  روسیه تصمیم گرفته است که قیمت تیرآهن هاش خود را برای صادرات به ایران به دلیل ضعیف تر شدن فعالیت های خریداران، کاهش دهد. قیمت تیرآهن هاش در محموله های ارسالی در حدود EUR 390  یورو در هر تن معادل ۴۵۵ دلار در هر تن انزلی بودکه نسبت به قیمت قبل ۱۰ یورو در هر تن افزایش یافته بود.به طور متوسط، قیمت تیرآهن هاش کارخانه ی MMK، همان طور که گزارش شده است حداقل EUR 15  یورو در هر تن افزایش یافت و به قیمت ۴۵۵-۴۶۰ دلار در هر تن معادل ۵۳۱-۵۳۶ دلار در هر تن رسید.

بازار وارداتی

یکی از منابع خبری به نشریه ی متال اکسپرت گفت: “فاصله بین قیمت تیرآهن هاش و قیمت تیرآهن هاش بسیار کم بود، و بنابراین این تفاوت کم، قیمت ها را تعدیل کرد.” علاقه به خرید تیرآهن هاش روسیه بسیار کم است، و بخشی از این بی علاقگی مشتریان به دلیل پیشنهادات جذاب تر ارائه شده از سوی کارخانه ی ArcelorMittal Temirtau است. تامین کننده تیرآهن هاش  پیشنهادات مربوط به حمل و نقل و تحویل این کالا بیش از ۱۵ روز است که بدون تغییر باقی گذاشته اند.

در حال حاضر نیز قیمت تیرآهن هاش در حدود ۴۲۰ دلار در هر تن فوب معادل ۴۲۸ دلار در هر تن اعلام شده است. هرچند هیچ سفارش واقعی ای در این باره گزارش نشده است زیرا خریداران به پلیل داشتن سهام کافی اقدام به خریداری تیرآهن هاش نمی کنند. برخی از معامله گران در حال بررسی متوقف شدن روند معاملات برای خرید تیرآهن هاش از قزاقستان هستند، که مبلغی در حدود ۵۰۰ دلار در هر تن فوب معادل ۵۰۸ دلار در هر تن در مورد آن گزارش شده است.

با توجه به گفته های شرکت کنندگان در بازار، قیمت تیرآهن هاش صادراتی در مقایسه با پیشنهادات مربوط به نرخ خرید و فروش محلی روسیه جذاب تر است. فعالیت در  IME در بخش محصولات فولادی تخت در طول دوره ی مورد بررسی کاهش یافته و این امر منعکس کننده ی ضعف تقاضا در بازار داخلی است.

۱
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری