0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مقاومت تولیدکنندگان ورق سیاه روسیه در برابر کاهش قیمت های داخلی

تولید کنندگان و معامله گران ورق سیاه روسیه ،نتوانستند به طور کامل در مورد قیمت ورق سیاه به توافق برسند. معامله گران برای گرفتن تخفیف های بیشتر فشار می آورند، اما تولید کنندگان فولاد به دلیل هزینه های بالا که به هزینه های تولید نزدیک هستند، بر پایین آمدن قیمت ورق سیاه اصرار دارند. به رغم کاهش مصرف ورق سیاه در بخش ساخت و ساز، کارخانه ها نیز به شدت عقب نشینی کردند.

محموله ، قیمت ورق سیاه با ارزش 27000 تا 27700 روبل در هر تن (575 تا 585 دلار درهر تن) CPT مسکو، بسته به عرضه کننده، ارائه گردید که 7 تا 7.5 درصد کمتر بوده است. تمام قیمت ها شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند ؛ و 1 دلار برابر با 57.57 روبین روسیه است. در همان زمان، سایر کارخانه های روسیه به دنبال سیاست های مختلفی در قیمت ورق سیاه بودند.

دو کارخانه بزرگ دیگر روسیه ،افزایش قیمت ورق سیاه را معادل  1.000 روبین در هر تن ( 17 دلار در هر تن ) اعلام کردند و خاطر نشان کردند که این مبلغ تا پایان این ماه ، کاهش قابل توجهی نخواهد داشت. در عین حال، کارخانه دیگری نیز قیمت ورق سیاه خود را در سطح قیمت که 27000 روبل در هر تن (585 دلار درهر تن) بوده ، حفظ کرده است. فعالان بازار داخلی گزارش می دهند که هیچ علاقه ای به خرید از ناحیه فدرال مرکزی ندارند و پیشنهادات اسمی قیمت ورق سیاه را 29.600 روبین در هرتن (585 دلار در هر تن) CPT مسکو تنظیم کردند.

نحوه قیمت گذاری ورق سیاه

فضای بازار سهامداران همچنان تأثير قابل توجهی بر قيمت گذاری ورق سیاه می گذارد. با هزینه انبوه بخش ساخت و ساز و همچنین عرضه بیش از حد، قیمت ورق سیاه از سوی  فروشندگان در ماه گذشته کاهش یافت و از 3000 روبل در هر تن ( 52 دلار در هر تن ) به 26500 روبل در هر تن ( 585 دلار در هر تن CPT مسکو رسید. در عین حال، نشانه هایی از بهبود در تقاضای مصرف کننده نهایی نشان داده نمی شود.

در این وضعیت، شرکت های تجاری شک دارند که تولیدکنندگان قادر خواهند بود تا قیمت ورق سیاه را در همین سطح حفظ کنند. از سوی دیگر، قیمت ورق سیاه از سوی کارخانه ها نزدیک به هزینه تولید است. براساس تخمین متال اکسپرت، نقطه عطف برای عرضه ورق سیاه در ناحیه فدرال مرکزی در اغلب کارخانه ها حدود 26000 روبل در هر تن (585 ​​دلار در هر تن) است و فقط برخی از تولیدکنندگان قادر به ارائه تخفیف از 500 تا 1000 روبین در هر تن (9 تا 17 دلار در هر تن) از این سطح قیمت می باشند. یکی از کارخانه های ذوب آهن روسیه به همین دلیل تولید خود را برای تعمیرات، متوقف کرده است.

در نتیجه، بعید به نظر می رسد که فولاد سازان روسی تخفیفی بیش از 1000 تا 1.500 روبل درهر تن (17 تا 26 دلار در هرتن)  ارائه دهند ، حتی اگر کاهش بیشتری در قیمت ورق سیاه در بازار سهامداران اتفاق بیفتد.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

تغییر قیمت ورق سیاه تركیه برای فروش سودمند داخلی

تقاضای داخلی برای ورق سیاه تركیه، به دلیل خطرات اقتصادی و سیاسی خاص، پس از مدت زمان طولانی که در حال رکود بود،سرانجام شروع به افزایش کرده است. تحولات مثبت بازار و همچنین برخی کمبودها درعرضه داخلی موجب خرید شده، که به کارخانه ها اجازه می دهد که از فروش ورق سیاه با قیمت مناسب برخوردار شوند. با این حال، هنوز معلوم نیست که آیا پیشرفت مذکور پایدار خواهد بود یا خیر.

در این هفته فروش ورق سیاه داخلی در ترکیه در محدوده قیمت  575 تا 585 دلار در هر تن کارهای سابق، انجام شده است که بسته به منطقه، به میزان 15 دلار در هر تن ، افزایش قیمت داشته است. خریداران، فعالیت زیادی در میان دلایل مختلف و پیچیده از خود نشان دادند. با افزایش قابل توجه ارزش لیره در برابر دلار آمریکا، انتظار میرود که روند رزرو های معامله گران فعال تر از قبل شود . علاوه بر این، پس از همه پرسی، بخش ساخت و ساز داخلی به آرامی بهبود یافته است، که این امر، اعتماد به نفس بیشتری را در بازار به ارمغان می آورد. تحولات مثبت در بخش قراضه وارداتی نیز به طور کلی ،به تمایلات بیشتر بازار منجر شده است.

با این حال، برخی از فعالان بازار بر این باورند که تقاضای پررونق تقریباً به دلیل سیاست عرضه از سوی تولیدکنندگان مطرح شده است؛ اخیراً تخصیص برای بازار داخلی محدود بوده است. یک منبع تولید  کننده به متال اکسپرت گفت: “انتظارات برای بازار داخلی کم و عدم اطمینان در این مورد وجود دارد، در نتیجه کارخانه ها بر صادرات متمرکز بودند.” در حال حاضر وضعیت برعکس است.

بازار صادراتی ورق سیاه

زیرا قیمت ورق سیاه صادراتی از سوی تولیدکنندگان با مبلغ 575 تا 585 دلار در هر تن فوب عرضه شده که 15 دلار در هر تن افزایش قیمت هفتگی داشته است؛ چنین افزایش قیمتی در عمل قابل قبول نیست. برخی از فروشندگان قیمت ورق سیاه را تقریباً 575 تا 585 دلار در هر تن در فوب عرضه داشته اند، که تا امروز با چنین قیمتی، تقریباً هیچ شانسی برای به دست آوردن قراردادهای جدید وجود ندارد.

با این حال، هم فروشندگان و هم خریداران، برآوردهای خود را نسبت به اینکه آیا روند صعودی در تقاضا و قیمت ورق سیاه در حال حاضر پایدار خواهد بود یا نه تردید دارند، و نسبت به چنین وضعیتی محتاط تر هستند. یکی از منابع تجاری معتقد است: ” در حال حاضر تقاضای داخلی در واقع بد نیست. اما ما تنها می توانیم وضعیت واقعی را پس از اینکه حجم عرضه به سطح عادی برسد، درک کنیم. “. در عین حال، کارخانه ها نسبت به فروش داخلی در این دو هفته نسبتاً خوشبین هستند، برخی انتظار دارند فعالیت های بلند مدت ادامه یابند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0