0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مقررات نهایی وزارت بازرگانی ایالات متحده برای قیمت ورق فولادی

وزارت بازرگانی ایالات متحده عملاً عوارض سود كمتر از حد انتظار را برای قیمت ورق فولادی از استرالیا، برزیل، ژاپن، كره جنوبی، هلند، تركیه و انگلیس را اعمال کرده است. تمام هفت کشور موضوع تحقیقات ضد دامپینگ بودند، در حالی که برزیل، کره جنوبی و ترکیه نیز با مشکلاتی پیرامون این مقررات مواجه بودند. طبق اظهار نامه ای که در ۵ آگوست تنظیم شد، اداره بازرگانی، کارخانه  فولاد سازی Posco  کره جنوبی را به پرداخت مبلغ بالایی به عنوان عوارض جریمه کرده است . شرکت Posco، که در مرحله مقدماتی حاضر به پرداخت عوارض نشد ،در حال حاضر در عوارض جبرانی نهایی ۵۷٫۰۴٪ را باید پرداخت کند.

به همین ترتیب، فولاد سازان کره جنوبی Hyundai Steel و دیگر تامین کنندگان کره جنوبی، پس از رفع مقررات در مرحله اولیه، عوارض سود اضافی را برابر با ۳٫۸۹٪ را باید پرداخت کنند. شرکت فولاد سازی پیتزبورگ آمریکا این مقررات را تشویق کرد. با این حال، تولیدکنندگان کره جنوبی همچنان با تنها عوارض ضد دامپینگ یک رقمی باقی می مانند – ۳٫۸۹٪ برای Posco، ۹٫۴۹٪ برای Hyundai و ۵٫۵۵٪ برای همه تامین کنندگان دیگر – در آنچه که ممکن است به عنوان سرعتی برای کارخانه های داخلی دیده شود.

فیلیپ گیبس، تحلیلگر تحقیقاتی کیفیت فلزات در بازار بزرگ KeyBanc  Cleveland، ۴ آگوست در مقاله خود نوشت: “با نتایج قوی تر نهایی در موارد پیشنهادی تجارت ورق فولادی، افزایش انتظارات مقررات  مشابه  یا پایین تر در مورد مواد کره ای احتمالا به عنوان یک ناامیدی درک خواهد شد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

نقش کشورهای آسیایی

این به این دلیل است که کره جنوبی یکی از بزرگترین تامین کنندگان دریایی ورق فولادی به ایالات متحده آمریکا است. طبق داده های وارد شده توسط بخش اعمال و انطباق اداره بازرگانی، ۳۰٫۷٪ از ۱٫۳۶ میلیون تن ورق فولادی  به ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئن امسال صادر می شود. بر اساس آمار اداره بازرگانی، کره جنوبی ۸۵۶٫۵۶۰ تن ورق فولادی را به بنادر ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ ارسال کرد. این رقم بیش از دو برابر ۴۲۲٫۶۴۶ تن است که برزیل، یکی از بزرگترین صادرکنندگان دریایی که در این تجارت قرار دارد، در سال جاری به ایالات متحده آمریکا صادر کرده است.

ترکیه که یکی دیگر از مهمترین تامین کننده های دریایی است، تنها یک رقم نهایی مقررات ضد دامپینگ را – از ۱۵/۶۶ درصد به ۷/۱۵ درصد – رسانده بود که تقریبا برابر عوارض اولیه بود. همانند شرکت Posco، ازمیر ترکیه پس از فرار از مرحله اولیه پرداخت عوارض، با هیچیک از اینها موافقت نکرده است. با این حال، سایر تامین کنندگان ترکیه، مقررات معافیت مالیاتی نهایی را به عهده گرفتند. اما حتی به دلیل اینکه کارخانه های ترکیه و کره جنوبی عمدتاٌ از پرداخت عوارض اجتناب کرده بودند.

با این حال، ژاپن می بیند که حاشیه های ضد دامپینگ خود را به اعداد تک رقمی تبدیل  کرده اند یعنی ۵٫۹۹٪  تا  ۴٫۹۹٪ -که با وظایف بیش از ۱۰٪ برای اکثر تولید کنندگان در مرحله اولیه مقایسه می شود. پروژۀ نورد گرم برای صنعت فولاد آمریکا بسیار مهم است، زیرا بر اساس گزارش وزارت بازرگانی، واردات ورق فولادی ،بزرگترین واردات محصولات فولادی به شمار می رود. ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۵ حدود  ۳٫۴۹ میلیون تن ورق فولادی وارد کرده است.

مقررات ضد دامپینگ

کشورهایی که مورد بحث قرار گرفتند، ۲٫۳۶ میلیون تن یا ۶۷٫۶ درصد از کل این واردات را بر عهده دارند. پرونده تجارت ورق به هفت نفر از نه تامین کننده ورق خارج از کشور به ایالات متحده آمریکا اختصاص یافته است. کانادا و مکزیک از این تحقیق حذف شدند. این تحقیق همچنین وارداتی به ارزش  ۱٫۹۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار داده است. این مبلغ تقریبا چهار برابر مبلغ ۵۱۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ است که در یک پرونده تجاری جداگانه با هدف واردات ورق انجام شده است.

مقررات ضد دامپینگ در مورد قیمت ورق در ماه مارس و عوارض مقدماتی مقرر در ماه ژانویه با بایگانی تقاضای تقریبا یک سال پیش، مورد ارزیابی قرار گرفت. تولیدکنندگان داخلی خواستند که مقامات تجاری ایالات متحده در پرونده تجارت ورق سختی های کار را در نظر بگیرند و هیچگونه استثنائی را در این خصوص اعمال نکنند، حتی در مورد فولاد ایالات متحده که  برای یک سرمایه گذاری مشترک است و به شدت به قیمت ورق کره جنوبی برای بستر سازی متکی است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

صادرات ورق فولادی

مورد قیمت ورق یکی از سه درخواست تجاری مورد هدف محصولات قیمت ورق بود. مقررات نهایی در پرونده های قیمت ورق و پوشش داده شده اعمال شده است و در هر یک از آنها عوارض نهایی به طور کلی بالاتر از مقادیر اولیه است. اما به نظر می رسد پرونده قیمت ورق به این روند رسیده است. گام بعدی در پرونده: ی (ITC) در ۱۹ سپتامبر برای اکثر پرونده ها و ۱۸ اکتبر برای مقررات جبرانی خسارت وارده به ترکیه و کره جنوبی تعیین می شود.

اگر کمیسیون تجارت بین الملل واردات را در معرض آسیب قرار دهد، اداره بازرگانی دستورات کاری را صادر می کند. منابع می گویند که جریان کنونی پرونده های تجاری، پیچیده تر می شود، می توان درخواست های اضافی را درمورد واردات ورق پوشش داده شده از کشورهایی که هنوز مورد هدف قرار نگرفته اند، ارائه داد. آنها می گویند ویتنام می تواند در میان اهداف بالقوه در هر پروژۀ قیمت ورق جدید باشد وقیمت. ورق پوششی از برزیل و ویتنام  پوشش داده شوند. این مقاله برای اولین بار توسط American Metal Market منتشر شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری