0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ناودانی صادرات چین در بازار محلی

با وجود انتظارات داخلی، قیمت ناودانی صادراتی چین در حالی که پیش بینی می شد که کاهش یابد، روند صعود به خود گرفت. در این هفته تعدادی از تامین کنندگان شروع به ارائه ی ناودانی تولیدی خود برای حمل و نقل از چین کردند. با افزایش قیمت ناودانی تا 5 الی 10 دلار در هر تن در هفته ی گذشته، این محصول با نرخ 530 تا 540 دلار به ازای هر تن، عرضه خواهد شد.

نرخ ذکر شده قیمت تمام شده ی این محصول با وزن واقعی است با این حال، بسیاری از تولید کنندگان محصولات فولادی هنوز هم حجم هایی برای فروش دارند. یکی از معامله گران اهل هنگ کنگ گفت: ” سفارش خرید برای محصولات این کارخانه ها چندان زیاد نیست.”

به طور خاص، بزرگ ترین شرکت خصوصی تولید کننده ی محصولات فولادی در چین، گروه تولیدی Shagang، است که قیمت ناودانی خود را برای حمل و نقل در حدود 540 دلار در هر تن معادل 540 دلار در هر تن بر اساس وزن نظری ارائه می دهد که این قیمت اعلام شده نیز حدود 5 دلار در هر تن گران تر از هفته ی گذشته می باشد. اما در مجموع، محدوده ی قیمت ناودانی برای حمل و نقل و تحویل تغییری نکرد، در حالی که قیمت قبلی آن معادل 530-540 دلار در هر تن فوب بود.

کاهش میزان تقاضا

علی رغم ثابت ماندن قیمت ناودانی داخلی چین، فعالیت صادراتی این محصول هنوز هم کم است. “در حال حاضر صادرات ناودانی ، تقاضای داخلی و قیمت ها بسیار بهتر هستند. یکی از منابع خبری می گوید: ” در این شرایط برخی از صادر کنندگان، صادرات این محصولات را متوقف کردند.

به ویژه این که بهبود قیمت ناودانی در بازار محلی عمدتا مربوط به فعالیت معامله گران است که باید مواد انبار شده را دوباره به فروش برسانند. بر اساس آمار منتشر شده از نشریه ی Mysteel  و بر اساس نظرسنجی ای که از فولاد سازان بزرگ و دیگر فولاد سازان، در هفته ی گذشته به عمل آمد، ناودانی آن با 13.3 درصد وزن و پس از آن با 14.4 درصد وزن با حجمی به میزان 2.451 میلیون تن به فروش رسید.

با این وجود، اغلب افراد در پیش بینی های خود محتاط هستند، خصوصا در فصل تابستان که میزان ساخت و ساز به طور سنتی در پایین ترین حد ممکن است.با توجه به فعالیت خرید ، گروه تولیدی شگانگ اعلام کرد که قیمت ناودانی نزول خواهد بود.

خرید نبشی و ناودانی

روند صعودی قیمت ناودانی برای فولاد سازان روسی

کارخانه های فولاد سازی روسیه قیمت ناودانی اروپایی داخلی خود را افزایش می دهند و این در حالی است که قیمت ناودانی صادراتی به طور پیوسته افزایش می یابد و در دراز مدت این محصول کم تر به بازار عرضه می شود. پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ناودانی در مقایسه بسته به حجم سفارشات و نوع تولید کننده، به میزان 7-12 درصد افزایش یافته است. به طور خاص، قیمت ناودانی صادراتی به فدرال مرکزی در حدود 32،000-32،000 RUB  در هر تن معادل 540 دلار در هر تن  CPT مسکو اعلام شده است.

کار بازبینی قیمت ها عمدتا به افزایش فروش محصولات فولادی صادراتی در بازارهای خارجی مربوط می شود. این بازبینی ها نشان داد که قیمت ناودانی به میزان 60 دلار در هر تن بیش تر از قیمت های ماه قبل است. در حال حاضر قیمت ناودانی داخلی در حدود 530-540 دلار در هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده است. در این وضعیت، ناودانی صادراتی کمی ارزان تر شده است و فروش داخلی ناودانی در روسیه به استثنای هزینه های رول کردن آن افزایش یافته است.

بازار صادراتی

برای مثال، بازده صادرات ناودانی در کارخانه های NLMK-Kaluga  طبق براورد نشریه ی متال اکسپرت، معادل 40-45 دلار در هر تن بیش تر از فروش طولانی مدت در بازار داخلی است. به همین دلیل است که تامین کنندگان در این ماه بیش تر بر بخش صادرات تمرکز می کنند، در حالی که عرضه ی ناودانی داخلی محدود است. علاوه بر این، حجم ذخیره شده در انبار برای فروش داخلی موجود می باشد که به دلیل هزینه های تعمیرات و نگهداری به میزان محدودی در دسترس است.

با توجه به اطلاعات موجود، تعدادی از تولید کنندگان نیز برای تولید ناودانی با کمبود الکترودهای گرافیتی در بازار های جهانی مواجه هستند. در عین حال، عرضه ی ناودانی در بازار برای سهامداران کافی است. علاوه بر این، در دومین نشستی که برگزار شد، مشخص شد که تقاضای کاربران نهایی به اندازه کافی قوی نیست که بتواند از افزایش سریع قیمت سهام سهامداران حمایت کند.در بخش واردات ناودانی نیز، ممکن است فشار هایی از سوی اوکراین اعمال شود.

علاوه بر این، کارخانه ی Makiivka Steel  نیز ، حجم صادرات خود را به اوج رساند و ترتیب تحویل محموله ی حاوی ناودانی را داد که انتظار می رود حجم آن بالغ بر 20،000-30،000 تن باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0